Galatasaray'a Sürpriz Teknik Adam: Felix Magath! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'a Sürpriz Teknik Adam: Felix Magath!

s1fel.jpg

Sarı-kırmızılılarda teknik adam arayışları sürerken Felix Magath, mali konularda ‘feda’ dedi ve G.Saray’ın tam da kendine göre bir takım olduğunu iletti.

Bir yanda yönetim yeni bir teknik direktör arayışını sürdürürken bir taraftan ise Galatasaraylı oyuncular yola Jan Olde Riekerink ile de devam edebileceklerini yönetime iletti. Ancak yönetim kararını henüz netleştirmezken masadaki isimler üzerinde görüşmeler sürüyor. Lucien Favre’den ret yanıtı alan ve David Moyes, Marcelo Bielsa, Mircea Lucescu isimleri listesinde yer alan sarı-kırmızılılara yeni bir aday daha sunuldu.

Bu kez menajerler aracılığı ile G.Saray Kulübü’nün kapısı çalınırken önerilen teknik direktör ise Felix Magath... Geçtiğimiz sezonun başında Fulham’la başarısız bir dönem geçiren ve görevinden ayrılan Alman teknik adam, yeni sezon için arayışlarını sürdürürken G.Saray’ın listesine dahil oldu.

Sarı-kırmızılı yönetim maliyeti düşük isimler üzerinde yoğunlaşırken 62 yaşındaki teknik adam da geçmiş dönemine göre maliyetini bir hayli aşağıya çekti.

SÜRECİ BAŞLATTI...

Magath özellikle G.Saray’ın Avrupa cezası nedeniyle yeni bir yapılanmaya gitmesinin tam da kendisinin başarabileceği bir süreç olduğunu da menajerler aracılığı ile sarı-kırmızılı idarecilere bildirdi.

Kaynak: Vatan

PORTAL HABERİ

normalde istemem ama biz normal bir takim degiliz.

hala akillanmadik ve sabriyle sozlesme yeniliyoruz. semih, balta, olcan, yasin, selcuk vs. filan hepsi takimda kalacaklar.

yani rezil bir kadro olacak yine. tembel gobekli ayrimci umursamaz bir suru les oyuncu.

bu yuzden gelsin anasini satayim magath. kan getirsin bu igrenc yerlilerden. sabri olcan o gobekle gelsin bakayim ne yapiyor magath. selcuk umursamadan oynasin yasin bilerek pas vermesin bak bakalim magath ne yapiyor.

dursun gitmeyecegi icin, duzgun kadro yapilmayacagi icin tek umudum boyle bir ruh hastasi. gelsin bu leslerin agzina s.csin. bizde en azindan bu pisliklerin kivranislarini keyifle izleriz bir baska boktan sezonda.

Bizim oyuncuların yarısı bel fıtığı olur yarısı da düşüp kafayı gözü yarar alayından kurtulmuş oluruz

ne özelliği var bu herifin oyuncuları çok çalıştırmak haricinde

Agresif, disiplinli bir adam. En önemli özelliği sağlam antrenman yaptırması. Özellikle ortasaha oyuncularının yamyam olmasını, top rakipteyken yapacakları pres ile rakibi ısırmalarını istiyor. Wolfsburg'u şampiyon yaptığı sene 4-4-2 baklava modeliyle de oynatıyordu. İleride Grafite-Dzeko ikilisi oynatıyordu. Hemen arkalarına da Misimovic'i koyuyordu. Çalıştırdığı tüm takımlarda çift forvet oynamayı seven birisi. Ama 4-2-3-1 oynattığı dönem de olmuştur. Bu sefer de kanatlara ofansif ortasaha özellikli oyuncu koyar. Mesela Fulham döneminde sağ açığa Holtby'i falan koyuyordu.

Fakat genel anlamda dediğim gibi çift forvet oynatmayı seven birisi.

Doğruyu konuşmak gerekirse ne kadar sevmesek bile geçen sezon başı Prandelli'nin yaptırdığı ağır antrenman programları sonrası geçen sezon sonuna dimdik ayakta, çevik girdik ve aldık o kupaları. Yoksa bir halt oynamadığımızı hepimiz kabul ediyoruz zaten. Bu sezon da Hamza takımı kısık ateşte çalıştırdığı için takım bir süre sonra helva gibi dağıldı.

Antrenman çok önemli. Mesela Feldkamp. O da disiplinli ve idmanlara önem veren bir teknik direktördü. Bunun yanına taktik, takım olma vs duygularını harmanladı ve o sezon şampiyon olduk.

Cok eski bir Alman mentalitesine sahip. "Idmanlar okadar agir olmali ki, futbol maci sana rahatlatici gelmeli." Oyunculari mental acidan kaybetmedigi sürece, fisek gibi takim olusturuyor aslinda. Iyi bir bütceye sahip olmali ki, Programininda mitziehen etmeyen oyunculari gönderebilirsin. Bunun disinda, her zaman riskli bir yani vardir.

Ama bence Türkiye icin uygun TD... Dissiplinli olmak burada önemli, ne yabanci oyuncuyu fokus etmek kolay, ne de yerlileri fazla calistirmaya alistirmak. Son 2-3 sende zaten oyuncular bir lay lay lom havasinda, cünkü sürekli TD gidiyor. Burada siki programlara sahip, demir yumruk TD´ler lazim. Oyuncular cekinmesi gerekiyor. Dost takilan teknik adamlarin burada isi zor. Riekerink ile Idmanlar zevklidir, ama basarili olanlar Magath, Terim, Feldkamp tarzinda adamlar olur.

Olcan ve Sneijder´in göbekleri eritir, tertemiz yapar Reis.

Doğruyu konuşmak gerekirse ne kadar sevmesek bile geçen sezon başı Prandelli'nin yaptırdığı ağır antrenman programları sonrası geçen sezon sonuna dimdik ayakta, çevik girdik ve aldık o kupaları. Yoksa bir halt oynamadığımızı hepimiz kabul ediyoruz zaten. Bu sezon da Hamza takımı kısık ateşte çalıştırdığı için takım bir süre sonra helva gibi dağıldı.

Antrenman çok önemli. Mesela Feldkamp. O da disiplinli ve idmanlara önem veren bir teknik direktördü. Bunun yanına taktik, takım olma vs duygularını harmanladı ve o sezon şampiyon olduk.

Bu Prandelli dönemi kondisyon olayi tam balon. Prandelli takimin basindayken konusu kondisyon eksikligi ile ilgili sikayetler ile dolu. Mental acidan cöktügün an, fiziksel acidan da yansitamazsin kendi performansini. Prandelli´den sonra ilk 6 mac icinde, iki kere puan kaybetsek, kopardik sampiyonluk yarisindan.

Son düzenleme:
Bu Prandelli dönemi kondisyon olayi tam balon. Prandelli takimin basindayken konusu kondisyon eksikligi ile ilgili sikayetler ile dolu. Mental acidan cöktügün an, fiziksel acidan da yansitamazsin kendi performansini. Prandelli´den sonra ilk 6 mac icinde, iki kere puan kaybetsek, kopardik sampiyonluk yarisindan.

Ben birkaç futbolcumuzun açıklamasını gördüm. Ayrıca 1-2 tv programında Prandelli'nin gidişinden sonra başta Burak olmak üzere birkaç futbolcunun yorumculara birşeyler söylediğini duymuştum.

Örnek vermek gerekise Sinan Engin. Bunu bizzat Hamza geldikten sonra programda söyledi. "Sezon başı deli dana gibi koşuyoruz, merdiven inip çıkıyoruz, askerde gibiyiz. Hamza hocanın gelmesi iyi oldu. Şimdi futbolcu olduğumuzu hissediyoruz dedi Burak" demişti.

Ben birkaç futbolcumuzun açıklamasını gördüm. Ayrıca 1-2 tv programında Prandelli'nin gidişinden sonra başta Burak olmak üzere birkaç futbolcunun yorumculara birşeyler söylediğini duymuştum.

Örnek vermek gerekise Sinan Engin. Bunu bizzat Hamza geldikten sonra programda söyledi. "Sezon başı deli dana gibi koşuyoruz, merdiven inip çıkıyoruz, askerde gibiyiz. Hamza hocanın gelmesi iyi oldu. Şimdi futbolcu olduğumuzu hissediyoruz dedi Burak" demişti.

Aga bunlari yorumcular söylemis olabilir, ama ben gözüm ile gördügüme bakiyorum. Arsenal, IBB, Sivas, Trabzon, Anderlecht gibi takimlar bizi fiziksel anlamda ezdiler sahada.

Üst Alt