Galatasaray'da Fatih Öztürk Faciası | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'da Fatih Öztürk Faciası

Galatasaray'da Fatih Öztürk faciası!
Sezon başında Kasımpaşa'dan bonservis bedeli ödenmeden alınan Fatih Öztürk yediği gollerle Galatasaray'ı yakmaya, Fernando Muslera'yı aratmaya devam ediyor. Babacar’ın frikiğinde kaleyi boş bıraktı. Yan topların hepsini sektirdi. Maç boyu hatalarıyla taraftarı çıldırdı.

33 yaşındaki eldiven dün de kötü bir performans sergiledi. Galatasaray 1-0 öndeyken Alanyaspor'un kazandığı frikikte Fatih Öztürk barajın arkasından topu görmek için kale direğine yapıştı. Babacar da neredeyse boş kaleye meşin yuvarlağı gönderirken fazla zorlanmadı.

Maç boyunca hiçbir topu tutamayan, üzerine gelen kolay şutları dahi kornere çelerek tehlikenin devamını sağlayan Fatih uzatmalarda bir gol daha yedi. Rakip şutu vurduktan sonra reaksiyon vermekte çok geç kalan tecrübeli eldiven bir gole daha sebep oldu. Sarı-kırmızılı taraftarlar sosyal medyadan kaleci Fatih Öztürk'e "Bir daha oynamasın" diye tepki gösterdiler..

1603177633404.png
.

Yabancı kaleci almalıydık kontenjanda varken hadi diyelim almadık bari Berk Balaban kalsaydı bu geleceğine.

Artık genç ve umut vadeden en yetenekli yerli kaleci kimse tespit edelim ve parası neyse verip alalım. Trabzon da, Fener de bunu yaptılar bir sezonu riske edip hatalarına sabrettiler ve gelecek on yıllarını kurtardılar.

Bizim genç düşmanı hocamızın gidip tecrübeli diye aldığı adam daha yer tutmayı bilmiyor. Bu jübilesine 2 sene kalmış adama sabredeceğimize gidip potansiyelli genç adamın tecrübesizliğine sabredelim.

Ayrıca yerli kaleci konusu yabancı sınırı olan bir ortamda en stratejik hamledir. Kalecin yerli olacak. Bizse hala Muslera'dan sonra kaleye yine bir yabancı arıyoruz. Bunu yaparken de onun arkasında beklemeyi sorun etmeyecek yerli posa kalecileri arıyor ve bulup alıyoruz. Yani salaklık dediğin tamda böyle birşey.

Muslera dönene kadar mecbur bu şekilde Fatih'le Okan'la devam edeceğiz. Al birini vur ötekine ikisi de ligin en kötü kalecileri olmaya en büyük adaylar. Muslera futbolu bıraktıktan sonra ne yapacağız şimdiden kara kara düşünmeye başladım vallahi. Umarım denildiği gibi kasım başında Muslera döner ve form tutar da Ocak ayını görmeden 10. sıraları görmeyiz ligde.

Adam her mac jeneriklik gol yiyor
Eray ve okan da böyleydi
Musleranin hic böyle üst üste jeneriklik gol yedigini hatirlamiyorum
Yerli kaleciler bizde cöplesiyor
Ayni adam fbde olsa her mac kusursuz oynar

Gesendet von meinem SM-G965F mit Tapatalk

Bu kadar ön plana çıkması bence saçma. Kaleci açısından teknik hatalar yapıyor ve suçsuz demiyorum. Ama bizim problemlerimiz o kadar derin ve karmaşık ki, Fatih bunların yanında sadece çok küçük bir toz.

Musleradan Sonra da kesinlikle yerli kaleci takımda görmek istemiyorum. Tek yabancı hakkımız olsa Kaleciden yana kullanmalıyız bu yaşta böyle amatörce hatalar yapılamaz.

Tuttuğu her topta kendini yere atması, saniyelerce yerde kalması, oyunu hızlı oynatma becerisi olmaması, kendini halen Kasımpaşa'da zannetmesi gibi durumlar haberle eklenmemiş. Üzücü

30 yıldır Galatasaray'da kaç tane yerli kaleci iyi oynamış ki Fatih fark yaratacak. Orkun-Aykut dışında şampiyonlukta katkı sağlayan yerli kalecimiz yok. Onların döneminde kaleci antrenörü kimdi bilmiyorum ama acilen o kalibrede bir adamı geri döndürelim. Muslera'nın ayağını 10 yıldır geliştiremeyen kaleci departmanından Fatih'i kaleci gibi göstermesini beklemek komik olur.

Üst Alt