Galatasaray'da Hız Problemi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'da Hız Problemi

Teknik Direktör Fatih Terim özellikle Luyindama ve Marcao kaynaklı yaşanan savunma hatalarına çok kızdı.
Galatasaray'da hız problemi

Sarı-kırmızılı ekipte Brugge karşısında alınan puan teselli olsa da yaşanan bireysel hatalar ve oynanan ağır futbol teknik heyetin gözüne batan olumsuzluklardı.
Teknik Direktör Fatih Terim özellikle Luyindama ve Marcao kaynaklı yaşanan savunma hatalarına çok kızdı. Maçtan önce yaptığı uyarılara karşın riskli müdahaleler ve ıskaları eleştiren deneyimli hoca, orta saha ve kanatlardaki futbolcuların ise tempodan uzak kalmalarına tepki verdi.
Terim takımın temposunun artması ve hızlanması için kondisyoner Bartalli’den konuya ağırlık vermesini de istedi.
(Milliyet)

Bu mevcut kadronun hızını arttırma gibi bir durumumuz yok maalesef. Ancak hızlı oyuncu transferleriyle olabilecek bir şey bu. Mevcut kadronun çok hızlı oynamasına da gerek yok. İlla hızlı futbol oynayacaksın diye bir şart yok.

Yeter ki oyun planımız ve alternatiflerimiz olsun. Bizde bu yok. Ne hücumda, ne de savunmada planlı bir taktik uyguladığımızı düşünmüyorum ben. Hücuma genelde Mariano ve Feghouli'nin aşırı gereksiz paslaşmalarıyla çıkıyoruz. Ya da terse oynayıp Babel'in birebirini kullanıyoruz. Başka bir şey yok. Savunma da da herhangi bir taktiğimiz yok maalesef. Adam adama götürüyoruz işi. Bu da anlamsız hataların oluşmasına neden oluyor tabi.

Öncelikle hücum ve savunmada bir plan ve taktiğimiz olmalı. Rastgele oynamamamız lazım. Şuan yaptığımız tam anlamıyla bu çünkü.

Bu takimin hizi artamaz, oyuncularin fizik ozellikleri belli. Bunu almadan once bilmiyorlardi sanki. Madem hizli ve akan bir oyun isteniyordu o zaman bu oyuncular niye alindi diye sormaz mi adam?

Dun de yazdım kadro planlaması net yanlıs yapılmış.Feghouli zaten çok ağır bir adam sen bir de gittin babeli aldın.Ee 2 bekin de yaşlı.Böyle olunca kanatlar işlemiyor.Kanatsız bir oyun daha verimli olur zaten işlemiyor.

Hizli Futbol icin bekler ve kanat oyuncular birkere süratli olmasi gerekli ki orta sahdan bunlarla hücüma cikacaksin, gerci onlar hizli olsa yeterince iyi pas verecek oyuncu yok bizde. Takimi genclestirmek sart, zaten benim elimde olsa takimi full süratli oyuncu ile monte ederdim, sonucta türkiye liginde gercek anlamda süratli oyniyan bir takim yok, bu sekilde rakiplerini ezer gecersin.

Ben böyle kadro kurmazdım, hoca yeni mi anlamış bu takımın temposuz olduğunu. Takımda 1 ton yanlış var saysam kuş damgası yerim

Bizim takımın bir bruma ile başlayan bir ekolü olmuştu kanatlardan biri kesinlikle hız oyuncu olmalıydı.Bruma,Garry,Onyekuru bu görevlerini cok iyi şekilde yerine getirdiler ancak babel tamam çok iyi bir oyuncu ama bize lazım olan hızlı oyuncu kendisi degil devre arası böyle bir oyuncu bulmalıyız

devre arasına kadar emreyı sürekli kullanırsak onyekuru gibi işimize yarar

devre de 2 tane zımba gibi bek alırsak ozaman hız sorunu kalmaz ki leminada hızlı bir oyuncu

Üst Alt