Galatasaray'da Mariano ve Nagatomo ile Yollar Ayrılıyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'da Mariano ve Nagatomo ile Yollar Ayrılıyor

1572339561546.png

Galatasaray'da bu sezon beklenen performansı gösteremeyen Mariano ve Nagatomo gözden çıkarıldı.

Süper Lig'in ilk dokuz haftasında 13 puan toplayarak beklentilerin altında kalan Galatasaray, devre arası önemli hamleler yapmaya hazırlanıyor.

Hürriyet'ten Ali Naci Küçük'ün haberine göre teknik direktör Fatih Terim, performansından memnun olmadığı Mariano ve Yuto Nagatomo'nun üzerini çizdi.

Tecrübeli teknik adam iki futbolcuyla devre arasında yolları ayırmayı planlarken sezonun ilk yarısında yabancı kontenjanına takılan Martin Linnes'i ise yeniden kadroya dahil edecek. Sarı kırmızılılar uzun süredir Brezilya'dan teklifler alan Mariano'yu ülkesine göndermenin hesaplarını yaparken Nagatomo'nun alacaklarına karşılık bonservisini feshetmek istiyor.

Bu sezon 12 maçta görev yapan Nagatomo ile 11 maçta süre alan Mariano, sarı kırmızılı formayla gol veya asist katkısı yapamadı.

Galatasaray, Süper Lig'in 10. haftasında 1. Kasım Cuma günü Çaykur Rizespor'u konuk edecek.

Goal

Sövmeye de gerek yok şimdi. Yaşlandı adamlar. Eskisi gibi verim veremiyorlar. Mariano'nun yerine Linnes ile sezonu tamamlarız. Sol beke de genç, hızlı, iki yönlü bir adam almamız şart.

Çok geç alınan bir karar. Beklerde bu ikiliyle sezona başlarsak hüzün yaşarız diyordum sezon öncesi, bay Terim'in tabiriyle bir seyirci olarak ben gördüm bunu ama teknik heyet göremedi.

Şimdi Linnes gelecek herşey güzel olacak sananlar var. Adam istediği kadar özel antrenman yapsın takımla beraber çalışsın maç temposunun yeri bir ayrıdır, adam 6 ay maça çıkmamış olacak takıma katıldığında, buna göre değerlendirilmeli başlarda performansı.

sent via GSC

Sorun ne Mariano nede Nagatomo ;sorun basli basina Terim ,adam gibi teknik taktik bilen bir hoca olsa basimizda , bak bakalim marianonunda negatomonunda adi anilirmiydi .nzonzi, seri, lemina iki top yapamayan adam kivamina geldi terimin elinde ...term artik modern futbolun cok gerisinde kalmis, yetersiz bir teknik diroktordur

Terim'in takımların Bekleri hep hızlı ve Ofansif olmuştu.

İki BEK'i satıp yeni genç ve dinamik Bek'ler alınmalı pas ve orta konusunda daha iyi olan.

Bu karardan ötürü kızmıyorum hocaya. Orjini sağ bek olan marianoyu tercih etti. Linnesin tek suçu hem sol hem sağ bek oynayabilmesi oldu.

Dayi biz bunu nisanda dedik hatta abartiyorum gecen sene yazinmarianoyu postalayip ola aina'yi alalım dedim. Kiralik opsiyonlu mis gibi sagbekti. Ya şu olaylari gördükçe şu kulupteki heriflere gıcık oluyorum bu derece mi futbola uzak bir ekip var anlamiyorumki.

Ayrica 33 yasindaki beklere sadece biz mi sahibiz

Linnes gelse harikalar yaratmayacak evet. Adamın vasat topçu olması, Bu yapılan haksızlığı 28 yaşında prime döneminde adama şu morukların tercih edilmesini, bu sezon yaşanan rezalet kadro mühendisliğini ortadan kaldırmıyor. Elimizdekiler vasat bile değil. VETERAN ULAN VETERAN!! Bu inançsızlar ordusunu bir araya getiren kıymetli hocamız maalesef şimdi onlardan şikayet ediyor. Bu da ancak 9 haftalık taraftara çektirilen çile sonrası oklar kendisine dönünce gelen bir şikayet. Neyse hatalarını kabul etmeye başlaması da bir gelişme.

Üst Alt