Galatasaray’da Oynamış Güney Amerikalı vs. Avrupalı Futbolcular - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    38
Güney Amerika kadrosu genel olarak iyi ama o stoper tandemiyle Avrupa karmasına karşı şansları çok az. Ayrıca ben olsam Linnes'in yerine sağ beke Sebastian Perez'i koyardım.

Herkesi en iyi form döneminde baz alırsak Ribery ve Sneijder yılın futbolcusu son 3 adayı. Hagi gibisi gelmedi gelmez zaten o hakkımızı kullandık artık. Güney amerika takımında en büyük tehlike top form Muslera olur o da bir yere kadar.

Sneijder Ballon dor'da ilk 3'e girememiş 2010'da 4. olmuş, 94'deki Hagi gibi.

Peki Güney Amerika'nın başında Terim, Avrupa'nın başında üfürük hocalarımızdan biri olsa kim alır sence?

Hadi ya 3 diye hatırlıyordum doğrudur.

Tek maçı ya da elemeyi yine Avrupa alır, lig olursa Terim götürür Falcao-Jardel ikilisiyle.

286.jpg

Hadi ya 3 diye hatırlıyordum doğrudur.
:(

KURALLAR DEĞİŞMESEYDİ
Ballon d’Or Ödülleri tıpkı eskisi gibi değerlendirmeye alınmış olsaydı 2010 yılında kazanan Messi değil o dönem Inter’le Şampiyonlar Ligi finalini kazanan, Hollanda Milli Takımı ile dünya ikinciliği yaşayan Wesley Sneijder olacaktı. Sneijder o dönem gazetecilerden 293 puan alırken, Iniesta 291, Xavi ise 229 oyla üçüncü olacaktı. Ödülün sahibi Messi ise sadece dördüncülükle yetinecekti. 2013 yılında ise aynı durum Bayern’in yıldızı Ribery’nin başına geldi. Fransız yıldız o yıl gazetecilerden aldığı 524 puana rağmen ödülün 399 puanlı Cristiano Ronaldo’ya gitmesine engel olamadı.

Üst Alt