Galatasaray'dan Henry Onyekuru ve Mario Lemina Operasyonu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
lemina 17m euro ya alınmış,
onyekuru'yu 13m euro ya almışlar.
Birde sürekli oynatıp parlatıyoruz yani bonservislerinin alınması zor ihtimal ama sene inşallah kiralayabiliriz.

Onyekuru AS Monacoda pek oyniyamadi.
10 a satarlar.

Lemina Gero dönmes, Kalmak ister.
Adama Kamp dahi yaptirmadilar, ve oynatmadilar, dönme ihtimali vermiyorum.
Ortsansässigen bi 10/12 .

Toplam 20/22 Mio €

Diagne i 8 e satsak , Belhandada 6-7 .
Az cok cikti parasi.
Belki Babel 2-3 Mio .

fiyatları fazla abartmışsınız

monaco 13e almış olabilir ama takımda yer bulamadı onyekuru o yüzden 10 civarına satacaklardır diye düşünüyorum

keza leminayıda öyle. 8-10 arasına tamam der klübü

Onyekuru'yu 1 yıl daha kiralayabiliriz diye düşünüyorum. Yapacağımız ilk iş Lemina'nın bonservisini almak olmalı.

Seneye Maicon, Diagne, Babel dönüyor. Belhanda'nın da 1 yıl sözleşmesi kalıyor.

Maicon'un takımı şampiyon oldu. Düzenli de oynuyor orada. Onu oraya satarız.

Babel Euro 2020'ye katılmak için kendini yırtacaktır. Marka 1 isim. İlla ki Arap liglerinden teklif alır. Zaten parayı seven birisi. O da son yağlı kontratını yapmak isteyecektir. Onu da satarız.

Diagne'yi de artık 6-7M'a filan satsak yine öpüp başınıza koyun. Yapacak bir şey yok, zarar illa edeceğiz.

Belhanda'nın Fransa'dan filan talibi olacaktır diye düşünüyorum. Hele şampiyon olursak şampiyon takımın orta sahası etiketiyle filan bir yerlere iteleriz.

Maicon > 3M

Babel > 4M

Diagne > 7M

Belhanda > 5M

= 19M yapar. Şu adamlardan en kötü 15M kazanırız toplamda en kötü yani o da.

Lemina 17M'a transfer oldu Southampton'a. 12-13M'a bonservisini alabiliriz diye tahmin ediyorum.

O degilde saydigin adamlar geri dönüyor ve onyekuru, lemina, seri falan gidiyor. Isimiz cok zor bu yaz.
Üstelik Maicon haric cok iyimser tahminlerde bulunmussun reis. Babel, belhanda ve diagneyi o paralara satamayiz. Bizim yönetimi her ne kadar begensemde oyuncu satma konusunda cok beceriksizler.

Ya sen fakir ve ffp kıskacında bir kulüp olarak gecen sene 13 miyona aldığın forvet oyuncusunu 6-7 e seve seve bırakmaya nasıl razı isen adamlar da kendilerinde tutanamamış, sakatlık yaşamış, kadroya girememiş ve bu yüzden kiralık gönderdiği oyuncuları o şekilde uygun bir paraya bırakır. Lemina muazzam bir oyuncu ama sakatlık problemi var. Keza Onyekuru da Mocaco’da tutunamadı. Bu adamları kiralık+zorunlu satın alma opsiyonu ile alabiliriz bence. Oyuncuların ne istediği çok önemli günümüz futbolunda.

Bonservislerini alamayız çok zor, ancak 1 yıl daha kiralayabiliriz. Lemina konusunda Southampton zorluk çıkarmaz fazla Premier Lig kulüpleri maddi açıdan çok iyi olduklarından kadroda düşünmedikleri oyuncuları kiralık verebiliyorlar Badou Ndiaye örneğinde olduğu gibi. Ama Onyekuru konusunda emin değilim tamam Monaco'da maddi olarak kötü durumda değil ama Falcao transferinde çok zorladılar bizi o sebepten Onyekuru transferi çok zor diyorum.

Transfer döneminde ilk öncelik Onyekuru ve Lemina olmalı eğer Diagne Maicon Feghouli Belhanda ve Babel gibi adamları satabilirsek bunun için bütçe oluşur

Geri kalan mevkilere Mert Hakan Emre Kılınç gibi bonsevissiz transferleri şimdiden bitirmemiz gerekir

Lemina yeniden kiralanabiliyorsa kiralansın, bizim ölçüde bir takım için sahip olmanın büyük riskler getirdiği bir oyuncu maalesef. Onyekuru ise potansiyeli tavan ve her daim piyasası oluşabilecek bir oyuncu. O yüzden bir şekilde kaynak yaratılabilirse bonservisine sahip olmak Galatasaray'ın büyük kazancına olur. N'diaye'den yola çıkarsak Lemina belki 1 sene daha kiralanabilir ama Monaco'nun daha 8 ay önce 15 milyon bonservis verdiği bir adamı 1 sene daha yoktan bize göndereceğini sanmıyorum. 2.5-3 milyon gibi abartı bir kiralama ücreti verirsek belki. Bence onlar da Everton gibi Onye'nin bizdeki performansına göre direkt elden çıkarmaya bakacaklar.

Onyekuru'yu Monaco bırakır, zaten adam orada doğru dürüst forma giyemedi, yalandan çağırırlar sonra tekrar kiralarlar.

Kiralamak lazım hatta şimdiden görüşmek lazım, bu işler şakaya gelmez.

Rahat olun Leminayla Onyekuruyu hoca daha bırakmaz. Ne yapar eder takıma katar. Avrupa'da başarı için istikrar şart. İkiside yaşları gereği buna müsait ve kulübü benimsemiş futbolcular. Hocanın artık daha uzun vadeli düşünmesi gerek. Musleraya da bir Avrupa kupası yakışır ;) inşallah olacak.

Üst Alt