GSC Portal - Galatasaray'dan Türk Lirası Kararı! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Portal Galatasaray'dan Türk Lirası Kararı!

yerlinin cani cehenneme abarti olacak ama , benim kistasim yerli degil , yabanci limitinin 14 olmasina bile karsiyim , premier ligde var mi limit ? onlar yarin limit 3 deseler , bizde de 3 olmasi gerekir derim

bazi seyleri taklit etmek bile mesafe kat etmektir .. cunku adamlar senden fersah fersah ileride

Sinan bey bakınız premier ligde uygulanan bir şeyi uygulaman için aynı marka değerine sahip olman gerekir.Öyle şu kısmını yapayım burası olmasın diyerek yaparsan asimetrik bir durum çıkar ortaya.

Orası premier lig oraya giden adam marka değeri içinde gider.Daha az alacağını bilsede gider.Senin öyle bir durumun yok.

Konumuz şu lütfen konuya dönelim ekonomiden girdiniz bir takım modellemeler ile işin içinden sıyrılmaya çalışıyorsunuz şimdide.

Ben neden tarığa euro ile maaş ödüyorum.Adam hem takımda oynamıyor hemde maaşına zam veriyorum kur etkisi ile.

Yabancı oyuncuyu yerli oyuncudan ayır çünkü adam senin para birimini bilmez.Olayı yerli yabancı özelinden çıkart.

bizim en büyük sorunumuz kur farki degil, bes para etmez oyunculara milyon yurolari sacmamiz.

Herkes ne hakediyorsa o paraya oynasin yeter.

Bu isin sonucu , kur riskini bu kez de maas skalasina yansitan yerliler ve tff nin yerli karari ile problem yasayan kulup seklinde arada kalmak seklinde goruyorum yakin gelecekte

cunku o zaman da ya asiri kalitesiz yerlileri alacagiz ya da biraz kalbur ustu olanlar "euro ile veya TL ise su rakamdan yapiyorsaniz yapin" diyecekler , nispeten iyi adamlari rakiplere kaptiracagiz ,maddi acidan dogru is yapmis olacagiz ama biraz eli yuzu duzgun olanlar da rakiplere gitmis olacak

tahminim budur

Bu isin sonucu , kur riskini bu kez de maas skalasina yansitan yerliler ve tff nin yerli karari ile problem yasayan kulup seklinde arada kalmak seklinde goruyorum yakin gelecekte

cunku o zaman da ya asiri kalitesiz yerlileri alacagiz ya da biraz kalbur ustu olanlar "euro ile veya TL ise su rakamdan yapiyorsaniz yapin" diyecekler , nispeten iyi adamlari rakiplere kaptiracagiz ,maddi acidan dogru is yapmis olacagiz ama biraz eli yuzu duzgun olanlar da rakiplere gitmis olacak

tahminim budur
Amacımız tam olarak da o...

tahminim budur
Kendisine o kadar güvenen bir yerli varsa bizde kendisi ile gurur duyarız yani.Gitsin avrupada çatır çatır oynasın.Bahsettiğin binde birlik ihtimal için geri kalan 999 tane çöpe euro ödemek nedir?

Aslinda yukarida yorum daha dogru , ne para biriminden odeyecegimize degeri neyse onu odesek ,ne euro ne dolar , ne yerli ne yabanci

tarik selcuk gibi adamlara verilen para israf . ama belhanda fegouli gibilere verilen de bel bukuyor

Kuru sabitlemek yada TL başka türlüsü olmaz zaten ama en önemlisi kontrat feshi olmalı örneğin sezonda 10 maç oynamazsa kontratını feshetme hakkımız olmalı

Yoksa gelen her yerliye euro üzerinden sabitlenmemiş kurla 4-5 yıllık sözleşme yaparsak bu kulüpte borç hiç bitmez.

Kuru sabitlemek yada TL başka türlüsü olmaz zaten ama en önemlisi kontrat feshi olmalı örneğin sezonda 10 maç oynamazsa kontratını feshetme hakkımız olmalı

Yoksa gelen her yerliye euro üzerinden sabitlenmemiş kurla 4-5 yıllık sözleşme yaparsak bu kulüpte borç hiç bitmez.
O dediğin hedging renktaş ki yapılacak ama bizim dediğimiz ilkesel bir duruş...Hürmetler...

O dediğin hedging renktaş ki yapılacak ama bizim dediğimiz ilkesel bir duruş...Hürmetler...

Sayende Hedging neymiş onu da araştırıp öğrendim:D

Usta bişeyler yapsınlar da ne olursa artık

Mesele para biriminde değil vizyonda Sabri'ye 4.8 milyon tl maaş 45 bin maç başı her 15 maç için 300 bin tl verirsen istersen somali şilini ile anlaş yine bişey olmaz.

Şu rezilliğe bakarmısınız bu kulüp nasıl batmaz.

Galatasaray, Sabri Sarıoğlu'nun sözleşmesini uzattı

Yerlilere tl vermemiz şart artık, selçuk inan gibiler batırmadan klübü.Yabancılara euro devam etmek zorundayız yoksa kimse gelmez.Bunun sebebide paramızın dünya üzerinde sadece Türkiye de geçmesidir.Euro,dolar gibi dünyanın çoğu yerinde geçerli bir para birimimiz yok maalesef.

Yerli kur teklifi yapacagimiz bir oyuncu da o zaman benden sonra hic bir yerliye euro kontrat yapamazsiniz yoksa benim de sozlesmem euro ile guncellenir maddesi koyduracaktir

Kulup icin guzel ama oyuncular da aptal degil

Kolay iş değil. Ben yapılabileceğini sanmıyorum.

Altyapıdan çıkardığın gençler zaten kendilerini ıspatlayana kadar bir şey demezler,
Emekliliği yaklaşmış a takım abileri son yıllarında ordan buraya gezmek istemediği için kabul etmek durumunda olabilir.
Ve ne olursa olsun Galatasaray'da oynamak istiyorum diyen futbolcular kabul edebilir. Ki bu tarz futbolcu arayamazsın, anca denk gelir.

Bunlar dışında yerli kalmasın denebilir mi? Denebilir aslında. Tutarlı bi politika izlemiş olursun. Ama bu sefer saha içinde iş zorlaşır.
Zor karar.

eurodan baskasini kimse kabul etmez. dusuk maas uygulanmali onune gelene 3ten kapi acarsan batarsin.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt