galatasaray'ın 4 sene şampiyon olamaması | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Son 35 senede bir kere olmuş hadise. o da zaten 14 sene sonra gelen şampiyonluklardan sonraki 4 sene ve devamında tjksporun hala ağladığı 92/93 sezonu.

tabii artık lig birilerinin isteğine göre şekilleniyor, geçen sene aleni şampiyonluğumuz çalındı bu sene de baştan kaydırdılar ayağımızı.

kadro zart zurt falan hikaye noktasına yavaştan gidiyoruz. her yerde 16 m euro maaş bütçesinden fazlasını ts ödeyemez diyen ağaoğlu'nun mevcut takımının maaş yükü en az 30 m euro.

dibi gördük dibin dibi de gelebilir zira seneye de biz iyi olsak dahi şampiyon olamayız.

son 3 sene iyi bir fragman oldu bunun için.

muhtemelen tarih tekerrür edecek. 5 sene üst üste zaten yok, 14 sene var onun yerine.

ben planı programı, hesabı kitabı, senaryosu yazılmamış bir ligde har daim şansımız olduğunu düşünüyorum.

ilk hadikapımız kendi kimliğimizden uzaklaşıp yönetim ve ekonominin zıvanadan çıkmış halde olması.

Bizim son sampiyonlugumuzdan sonra 3 sezon gecti. Basaksehir, bjk ve ts sampiyon oldu. Simdi 4. seneye girecegiz.
2002 sampiyonlugundan sonra da ayni arayi yasamistik. 2003de bjk, 2004 ve 2005te fb olmustu sampiyon. Bizim bir sonraki sampiyonlugumuz 2006daydi.

türkiye teknik direktörler, topçulardan önce başkanların futbol ülkesi oldu. hangi başkanın çapı genişse, eli kolu uzunsa o şampiyonluğa daha güçlü ilerliyor. adam akıllı, misyonu olduğu gibi fikri hür vicdanı hür biri bizim başa gelene kadar kadro da kursak, başına iyi denebilecek hoca da getirsek şampiyon filan olamayız biz. iktidar önce başak'ını, stepne beşiktaş'ını, bakanlar trabzon'unu şampiyon yaptı. biz aynı kafa devam edersek seneye de büyük ihtimal sıra cumbaba'nın ekibinde. o yüzden mayıs sonu mu, haziran başı mı nedir seçim hem galatasaray'ın hem de türk futbolunun geleceği için çok önemli. bu kadar kader noktasında kıçını kaldırıp sandığa gidemeyen galatasaraylıların da ben ağzına oturayım.

suanki dis faktorleri bir kenara biraksak bile, kendi icimizdeki plansizlik/programsizlik ve kulubu yonetebilecek insanlarin git gide uzaklasmasi bu surenin daha da uzayacagini on goruyorum. seneye bunun cok farkli olmasi icin bir mucize lazim bize gercekten. mevcut kafada ilerlersek -camia olarak- bir 2-3 sene daha zor sampiyon oluruz.

Ben cok umutsuz değilim 2 sene sırf kendi salakligimizdan şampiyonluk hediye ettik ki belli periyotlar hariç doğru düzgün top da oynamamistik ligin kalitesi ortada .
Ama bizi uzun vade kurtaracak olan anlık başarılardan ziyade düzgün bir yapılanma .. En azından geçtiğimiz yaz yapılan tutan ve tutmayan hiçbir transferden zarar edeceğimizi düşünmüyorum yeter ki başımıza doğru düzgün bir teknik heyet getirilsin toparlanabiliriz .

Seneye tek kulvarda gidelim. Kupa falan hiç uğraşmayalım. Direk lige asılmak gerekiyor. Ona göre de adam gibi kadro kurulması gerekiyor.
Ben bunu kabul etmiyorum Levent hocam , neden etmiyorum ya bu tek kulvar olayı neden bizim ülkemizde var sadece? Avrupa da veya asya amerikada neden yok ? En çok parayı bunlar alacak avrupadan bile fazla ama tek kulvarda yarışacaklar beyefendiler yoruluyorlarmış hadi ya city liverpool zorlanmıyor bizim beygirler zorlanıyor. 3 kulvarda da çatır çatır oynamak için o parayı alıyorlar bunları biz ve bizim tdlerin algıları getirdi bu duruma .

Üst Alt