Galatasaray'ın Fenerbahçeleşmesi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Fenerbahçeleşmesi

Aslında ilk okuduğunuzda bu ne saçma bir başlık dediğinizi biliyorum. Bu tabir bana da ait değil. Erhan Telli'nin özellikle bu seneki yayınlarında sık sık kullandığı bir tabir. Temeline inersek aslında hepimizin kabul edeceği bir olaydır. Fenerbahçelileşme mevzusu ... Evet ben buna inanıyorum . Özellikle son 2 senede gerek taraftarda gerek yönetimde ve gerekse TEKNİK HEYETTE Fenerbahçelileşme var. Bunun aslında anlamı şu . Vasatı başarı gibi lanse etme. Fenerbahçe'nin Son 8 senedir futbol nezdinde başarı olarak bana göre hiçbir şeyleri yok. Özellikle son senelerde övündükleri şeyler genellikle transfer çalımları , başkanlar nezdinde yapılan konuşmalar , rakiplerinin maç kaybetmeleri ve son zamanda da 5. yıldız mevzusu . Emin olun 5. yıldız verilirse 8 senelik başarıszlıkları unutacaklar. Hatta Şampiyonlar ligi'ne 8 senedir gidemiyorlar. Ama azcık twitter'da dolanın , bakın. Bunu pek takan taraftar topluluğu göremezsiniz. Çünkü alıştılar. Çünkü alıştırıldılar. Vasat şeylerle sevinmeyi kabul ettiler.

Son 2 senedir bizim de yaşadığımız bu . Aslında bana kalırsa 4 senedir futbol olarak bir gelişim yok da şampiyonluklar olduğu için pek fazla gündeme gelmiyordu. Fakat son 2 senedir takım zirveden çok uzakta. Geçen sene 6'lık bu sene de görünen o ki 2-4. sıra arasında yer alacağız. İşte mevzu bu . Biz de vasata alıştırıldık. Kabul ettik. Tıpkı fenerliler gibi. Şampiyonlar liginde aldığımız en son galibiyet Lokomotif Moskova galibiyetiydi. Geçen sene 2 puan aldık . Grubun sonundaydık.Galatasaray Club Brugge'nin de altında sonuncu bitirdi . ! Evet Avrupa takımlarıyla makas açıldı ve işimiz çok zor kabul . Ama biz de hiç bir şekilde makası kapatmaya çalışmadık. Aksine bence makası açan da biziz. Sonuç ? Git gide başarıya hasret bir hal alıyoruz. Git gide Avrupa'dan uzaklaşıyoruz. Git gide kadro kalitesi olarak kötüye gidiyoruz. Git gide lig başarısına da hasret kalıyoruz. Lig başarısını çok büyük başarı gibi görmeye başlıyoruz. Yav birisi söylesin bana kaç gün kutluyorsunuz lig şampiyonluğunu ? Kaç gün seviniyoruz ? Ben 20 yaşındayım. Ben artık sıkıldım lig şampiyonluğundan . Tarihimize baktığımızda bizim şuan lige ambargo koymuş , Avrupa'da her sene başarıyı kovalayan bir takım olmamaız gerekirken şuan Avrupa'ya gidemeyen , 2 senedir de ligte başarısı olmayan bir takım haline geldik. VE 2 SENEDİR KUPA ALAMAYAN ! Galatasaray her sene en azından CL'de başarı , ligde kupa veya TR Kupası/Süper kupa gibi başarılara imza atıyordu. 2 senedir bunların hepsine hasretiz.

Kadro olarak da vasatlaşıyoruz. Bu takım Ömer Bayram'a muhtaç mı ya ? Bu takım Şener'e muhtaç mı ? Bu takım Emre Akbaba'ya muhtaç mı ? Koskoca Galatasaray vasat futbolcularla oynamak zorunda mı ? Kimse bu takımda Ronaldo Messi istemiyor. Bu takımda mevkisinin hakkını verecek birisini istiyor. Allah Aşkına Ömer Bayram'ın yerine Galatasaray daha iyisini bulamıyor mu ? Şener yerine Sağ bek bulamıyor bu ? FFP mazeret olamaz. FFP varken Falcao alındı FFP varken bu takım yeni kadro kurdu. FFP mazeret olamaz. İşte vasatlaştık. Vasata alıştırıldık . Bu takım Nagatomo'ya hasret kaldı. Kötü olarak adlandırılan Nagatomo , listeye yazılmayan Nagotomo şuan olsa keşke diyoruz. Mevzu aslında burada yatıyor .Bakın Nagatomo vasat bir futbolcuydu. Biz onu listeye almadık. Saracchi geldi .Sakatlık vs. derken şuan Ömer Bayram sol bek oynuyor. Biz Vasat dediğimiz Nagatomo'nun yerini bile dolduramadık. ve maalesef her geçen sene daha da vasatlaşıyoruz ve git gide daha da buna alışıyoruz. Bu durum nasıl düzelir bilemem . Ama düzeleceğini de düşünmüyorum . Bundan 5 sene sonra Avrupa diye bir hedefimiz kalmayacak . Lig ise tek amacımız olacak. Hatta o zamanki nesil UEFA kupasını küçümseyecek banane ondan ligi alalım diyecek . Biz önce bu zihniyeti düzeltmeliyiz . Başarı ancak bundan sonra gelir.

Ekli dosyalar

• 1618161704780.png
    1618161704780.png
    1.3 MB · Görüntüleme: 92
böyle bir risk var

tek kişinin galatasaray taraftarını kendisini destekleyenelr ve desteklemeyenler olarak ayırdığı

ona biat edenlerin tribünleri medyayı kontrol edip muhalif sesleri bastırmaya çalıştığı

dediğin gibi vasatı önümüze makas muhabbetleri ile konmasına alıştırılmaya çalışıldığı bir dönem yaşadık

ama burası galatasaray hemen refleks verecektir

bu tehlike kısa sürede bertaraf edilecektir

galatasaray tek adamlığı, vasatlığı ve karanlığı kabul etmez

FFP mazeret olamazmı? ffp olmasaydı 1-2 tane bonservisli adam daha alınırdı, Saçmalamışsın.
Erhan Telli gibi Gs düşmanı adamları da dinleme, Kendi düşüncelerini yaz buralara...

Ömer Bayram alınmış da kabul etmişiz

Ne yapacaktık

3 senedir 3-5 kuruş bütçelerle transfer yapıp durdun

1 sene seni taşıyan sonraki sene oynamadı

Ya da 4 senedir FT gitsin diyenler var

Twitterda yazdınız diye hoca mı gidecek sanıyorsunuz anlamadımki

500 milyon zarar açıklamışız vasata tahammül konuşuyoruz. Ne vasatı, vasatın vasatına tahammül etmek zorundasın bundan sonra, kur olmuş 10, borç olmuş 2-3 milyar.

Doğru.

Bok gibi futbol oynuyoruz hoca bi terazi paylaşıyor, atarlı sözler söylüyor milyonlarcası peşinden gidiyor. Biri de hocam rezil futbol oynuyoruz demiyor. Off hocam ne koydu be diyor. Vasat olduğumuzu unutturuyorlar bize.

Aziz Yıldırım da Ali Koç da yıllardır fblilere bunu yapıyor. Tabi onlar vasata alıştığı için uyumaya devam ediyor da biz uyumayalım.

Lakin bizim de gidişat bu yönde. Yakında vasata alışmış atarlı sözlerle, kavgalarla uyutulan bir camia olacağız böyle giderse.

Çok doğru bir yorum
Malesef bunda Terim in payı çok yüksek..
Teknik adam değil tek adam..
Hakemler bize bu kadar kolay iğnelik yapıyorsa Terim e olan kinleri yüzünden.
FB de böyle yıllardır önce aziz şimdi koç tek adam.
Biz demokratik kulüp olmanın meyvelerini yedik Terim e biat devam ederse toparlamamiz zor.
Başarısız olan gider
Kural buydu.
Bu kuralı bozduk şeyi yiyoruz.

SM-A715F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

fatih terim başlığına girip bakınız fblileşme var mı yok mu anlarsınız
adamlar 1 kere şampiyon yapmış adama kulübün tapusunu vereceklerdi nerdeyse biz ise işler ters gittiği zaman 8 kere şampiyon yapmış adama bile artık yeter diyoruz değişen bir şey yok hala aynı

Fenerlileşmekk için son 2 maçta şampiyonluğu kaybedip psikolojinin alt üst olması lazım.Daha sonra ezeli rakibine yine son maçta evinde kupayı kaldırtip tam da sampiyon olduk dediğin anda şike nedeniyle Avrupa'dan men yemen lazım.5 milyar TL borç yapıp "zombi" misali başıboş avare şekilde sokaklarda deli gibi dolaşman lazım...
Velhasıl arada fark çok ama bizim en önemli özelliğimiz"başarı temelli eleştiri" kültürü.Bugün yaşanan başarısı olan herkesin eleştirildiği bir ortamda takımı bu hâle getiren teknik direktörün elestirmemesi ve başarısızlığının bedelini ödememesidir.Ali Koç, Aziz Yıldırım misali 20 senedir orada kalır ama hiçbir Galatasaray başkanı kalamaz.Son durumu bizlere bugün bunları konuşturan Terim'in sözleriyle özetleyecek "Galatasaray gün gelmiş Terim'i de kovmustur". Dolayısıyla arada zik zak yapsak da gemi rotasına girecektir.

Üst Alt