Galatasaray'ın Fenerbahçeleşmesi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Fenerbahçeleşmesi

Çok fazla faktör var. Ekonomik kısıtlar, bütçe, hoca, yönetim vs Ama en büyük payı taraftara veririm. En vasat tarafımız ne yazık ki taraftarımız. Bir oluşum var sadece belirli periyotlarda gaz alma/gaz verme amacııyla Twitter'da paylaşım yapıyorlar. Diğer taraftarlar ise oyuncuları ya göğe çıkarıyorlar 1 maçla, ya da gömüyorlar 1 maçla. Ömer Bayram'a Xavi muamelesi yapıldığını gördük hepimiz.

Hocanın en formsuz en isteksiz dönemine denk geldik bir de bu var. Ben hocanın bu seneyi bitirim de gideyim modunda olduğunu düşünüyorum. Son 3 senedir ortada gerçekten futbol anlamında bir şey göremiyoruz. Zaten görsek CL'de en kötü 2.tur yapardık. Kendisi kötü, ekibi ondan da kötü.

Rakip takımı alkışlayan Canaydın'dan bile daha yumuşak bir yönetimin olması da işleri zorlaştırıyor. Fenerin şampiyonluk iddiasına takmışlar kafayı sidik yarıştırıyorlar. Çık 2 açıklama yap düdük astır tehdit et bişey yap. Palabıyık gibi bi adamın bizim maça atanmasına nasıl seyirci kalırsın. Dünkü pozisyonlardan sonra nasıl açıklama yapmazsın aklım almıyor

Başlık çok doğru olmuş ama içerikten beklediğimi bulamadım.. Ancak Galatasaray'ın Fenerlileşmesi tezi %100 doğrudur.. Galatasaray taraftarıyla ve yönetimiyle neden Fenerbahçe gibi davranıyor dersek..

1) Fatih Terim'i Aziz Yıldırım gibi görüp rezalet futbolunu eleştirenlere kuş muamelesi yapmak.. Forumda bunu defalarca yaşadık ve bu günleri görüyorduk.. O zaman kuştuk şimdi bizi kuş edenler artistler ortada yok.. Gerçi geri gelirler hiçbir halt bilmeyip sırf tartışmış olmak için artistlik yapmak genlerinde var..

2) Hocanın bütün başarısızlığına rağmen fişinin çekilmemesi ve Galatasaray'ın kadro tercihleriyle FT'nin egosuna kurban edilmesi.. Oysaki Fenerlilerin içinde aklı çalışanların bizi en çok övdükleri konu biz hiçbir başarısızlıkta sorumluları affetmeyiz.. Başkan olsa bile fişini çekeriz.. Öyle bir durum var mı artık..Tabiki yok..

3) Kulüpte liyakat sisteminin tamamen bitmiş olması.. Evlatcılıkla rezilleri oynayan futbolcuların ısrarla forma giyip formayı hakedenlerin geriye gitmesi.. Yöneticilerin hiçbir şekilde buna ses çıkaramamış olması.. Galatasaray'da yönetim ve başkanlar bu derece çocuk oyuncağı oldu..

4)En ufak başarısızlıkta yöneticileri hedef alması ve bu gündem değiştirmeleri taraftarın çatır çatır yemesi.. Bunların hepsi Aziz Yıldırım taktikleridir.. Fatih Terim'de bu konuda uzmanlaşmış bizim taraftarı kendine destekçi kulübü de oyuncak yapmış Galatasaray'ı bozuk para gibi harcamıştır..

5) Belhanda gibi rezalet futbolcuların her türlü rezalet oyunlarına rağmen senelerce sahip çıkılması.. Aynı huy Fenerlilerde vardı bize de bulaştı.. Takımı yaksa bile gelip bu herifi savunan taraftar geçinen adamlar var..

Sonuç olarak birçoğunu Fener'liler gibi davrandıran unsur şahısları Galatasaray'ın önüne koyması olmuştur..

Galatasaray değil de bazı Galatasaraylılar bu yolda. Vasatlığa, başarısızlığa ses çıkarmamak, çıkaranları -bu site dışı için diyorum- bastırmak, bazı şeyleri kabullenmemek, bunlara bahaneler türetmek, isme göre bazı tavırlar takınmak ve Galatasaray'ın bunların gerisine atılması bize hiç yakışmıyor. Bunu yapan sadece taraftar olsa yine iyi söz hakkı sahibi olanlarda da var...Yoksa totalde baktığınızda başarı olarak elbette üstlerinde ve önlerindeyiz. Elbette en kötü halimiz bile seneye gelsin yine iddiası osu busunda favoridir. Büyük kulüp olmak böyle bir şey zaten.

Sorunları ötelemek çıkış yolumuzun anahtarı değil ama. Misal taraftarı ikiye bölen konular da var.
Terimli, Terimsiz. Vaktinde Arda, Belhanda konuları, yönetim-Terim. Biz bir türlü neden birlik olamıyoruz.
Bu olmadıkça takım olmak imkansız. Takım olmadıkça başarının gelmesi daha daha imkansız.
Bir yerde ikilem varsa değişim her daim şarttır. Ben buna inanırım. Bir şey iyi olmuş olsa, ikinci seçeneğiniz olmaz çünkü.

Sene başında Avrupa'dan elenmemiz lig için iyi oldu diyenleri görünce bu tezin ne kadar doğru olduğu ortaya çıkıyor.
Anlatmak istediğim tam olarak da buydu. Rangers iyi takım . O yüzden elenmemiz normal , iyi oldu lige konsantre oluruz , bakın Rangers neler yapıyor ... Bu Galatasaray zihniyeti değil. Galatasaray her kupaya taliptir . Türkiye kupasından elendiğimizde olsun ileride maç yoğunluğu oluyor denmesi bile kötü bir durum . Evet ben de sevmiyorum Türkiye Kupası'nın o lig yoğunluğu ile zorlaştırmasını fakat böyle bakamayız bu duruma .

Genel olarak herkesin yorumunu okudum. İlk cümlemde de söylemiştim zaten ilk duyduğunuzda bu ne demek , saçmalama , diyeceğinizi. Yorum yazmayan başlığı görür görmez sövenler de vardır eminim. Ama maalesef ''ACI'' gerçek bu . Bizim buralardan çıkışımız çok olmuştur. 8. olduğumuz sezonun ertesi sezonu ligde şampiyon olmuş onun üstüne 2 çeyrek final görmüşlüğümüz vardır .14 yıl şampiyon olamamışlığımız vardır. Ama mevzu bu süreçte bir kıpırdanma , bir ''GALATASARAY REFLEKSİ '' görebilmek. Bu durum beni korkutuyor.

Evet ufak bir başarısızlıkta rakiplerimizin aksine daha çok tepki koyabiliyoruz. Tudor bu takımdan liderin 1 puan gerisindeyken taraftar baskısıyla kovuldu. Mesela özellikle son maçlarda maç sonu zeminden , hakemlerden şikayet edilirken taraftar oyundan şikayet ediyordu . Bunlar hep bir tepki .Fakat genele baktığımızda özellikle hocanın son gelişinden itibaren gerek kadro kalitesinde , gerek oyun kalitesinde gerek yönetimin icraatlarında ve gerekse ''bazı'' taraftarların bakış açısında başlıkta ifade ettiğim tarzda durum olduğunu düşünüyorum . Elbette ayağa kalkacağız elbette tekrardan zaferler kazanacağız. Ama benim korkum şuan zafer olarak görmediğimiz şeyleri ileride zafer olarak görmemiz ve şuan ulan ''VAR olsaydı Real Madrid'i eliyorduk'' cümlelerini ileride sadece Fifa / Pes gibi oyunlarda kurmamız.

Üst Alt