galatasaray'ın korner sorunsalı - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

galatasaray'ın korner sorunsalı

Bu iş çalışmak kadar beceri de istiyor. Takımda hem kavisli hem sert orta kesen oyuncu yok. Ömer Bayram biraz becerebiliyor. O da oynadığı dönemde asist kralı oluyordu neredeyse.

Boy ortalamasına bakarsan ligin en tehditkar takımlarından birisi olmamız gerekli maalesef işe yaramıyor kornerler, stoperler 70 metre boşu boşuna koşarak geliyor...

Tarihte hiç etkili korner kullanan Galatasaray'a şahit olmadım. Eskiden çok da yerdik, onu azalttık hiç yoktan son yıllarda.

Hamzayla sampiyon olurken iyiydik diye hatirliyorum ama emjn olamadim

Tudor'un ilk zamanları da iyiydik yalan yok. Ama Maicon'un bireysel çabaları dışında hiç böyle çalışılmış ön direk, arka direk organizasyonu filan hatırlamıyorum. Geçen yıl Ömer Bayram'la filan da tehlike yaratıyorduk iyi kötü. Hem 11'de oynayıp hem duran top kullanabilen adam alma şansımzı Sosa'yla, Caner'le, belki Mensah'la filan taş çatlasın 1-2 kere oldu zaten. Onların da alayını kaçırırsan neden duran toptan tehlike bile yaratamıyoruz demenin alemi yok. Şu duran top ustalarıyla 86 İngiltere bile sezonda 2 korner golü atar anca.

Gecen sezon pandemi öncesi Ömer Bayram la duran toptan her hafta gol atıyorduk. Pandemi sonrası pozısyona giremedik. En azından savunmasını iyi yapıyoruz. Kolay gol yemiyoruz.

belhanda cok kötü kullanmasina ragmen her duran topun basina geciyor. hocanin buna müdahele etmesi lazim. belhanda denen sigir bir daha korner yada serbest vurus kullanmamali

İstinasız her futbolcu korneri ön direğe kullanıyorsa burada suç oyuncuların değildir, demek ki öyle kullanmaları isteniyor.

sent via GSC

Üst Alt