Galatasaray'ın Yeni Transferi İstanbul'a Geldi! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Yeni Transferi İstanbul'a Geldi!

5e13051318c77315d8f8645c.jpeg

Onyekuru'yu yeniden kadrosuna katan sarı kırmızılılar, Eskişehirspor'un Nijeryalı yıldızı Jesse Sekidika'yı renklerina katıyor. Teknik direktör Fatih Terim de Sekidika ismine onay verdi.

Galatasaray'ın transfer listesinde yer aldığı belirtilen Jesse Sekidika, İstanbul'a geldi. 22 yaşındaki futbolcu, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sarı kırmızılı taraftarları heyecanlandırdı.

İSTANBUL'DA ÇALIŞIYOR!

5e131959c03c0e2c3c76cc75.jpeg

Jesse Sekidika, İstanbul'a gelerek bireysel çalışmalara başladı. 22 yaşındaki genç futbolcu, Instagram hesabından salonda çalıştığı bir görüntüyü paylaştı.

“Futbolcuların geçmişine değil, geleceğine yatırım yapmalıyız” diyen tecrübeli teknik adam transfer şartlarını da öğrendikten sonra Nijeryalı için bir an önce harekete geçilmesini istedi. Yönetim de hem yaşı, hem yeteneği, hem de uygun maliyeti nedeniyle Sekidika’ya imza attırmak için mesai harcamaya başladı.

Eskişehir'e 650 bin TL'lik teklif

DzuLI3PWkAAQ0IH.jpeg

Eskişehir ile 2022 yılına kadar sözleşmesi bulunan Jesse Sekidika’nın 70 bin Euro alacağı ödenmediği için resmi başvurularını yaparak fesih hakkına sahip olduğu ancak bu hakkını henüz devreye sokmadığı belirtildi. Eskişehirspor’dan ayrılık kararı alan ve şu an Nijerya’da bulunan Sekidika’nın 6 hafta önce sözleşme fesih hakkı kazandığı ortaya çıktı. Trabzonspor, Fenerbahçe, Konyaspor ve Göztepe’nin de 23 yaşındaki kanat oyuncusunu istediği ve ilgilendiği öğrenilirken Sarı kırmızılılar Eskişehirspor’a 100 bin Euro yani 650 bin TL teklif etti. Ayrıca Sekidika’ya da sözleşme önerilirken, 23 yaşındaki oyuncunun yanıtı bekleniyor.

Teknik Direktörü Coşkun Demirbakan, Jesse Sekidika hakkında, "Ben onlara 'gitme, dur' diyemem. Çünkü futbol belli bir yaşta oynanan bir oyun ve süreç de kısa. Bu süreçte geleceklerini garantilemek için, gelecek kaygılarını ortadan kaldırmak için ellerine geçen fırsatları kullanmak onların en doğal hakkı" ifadelerini kullanmıştı.

Hürriyet

Son düzenleme:
Gerçekten merakla bekliyorum Sekidika'yı belki ilk geldiği gibi takımın ilk 11 oyuncusu olamaz ama ligde sonradan oyuna girerek kupa maçlarında şans bularak ilk izlenimleri oluşturmasını merakla bekliyorum ...

Lan bu herife hızlı değil diyorlar üstüne kanat da değil diyorlar. Niye herkes hızlı kanat diyor

Her kafadan bir ses çıkıyor. Hız illa ki vardır, Nijeryalı olmak bunu gerektirir diye düşünüyor çoğunluk :D Ben açıkçası bilmiyorum. Sosyal medyadan gaza gelen taraftardan çok teknik ekibin yorumu önemli. Half space'te oynayabilecek teknik yeterliliği varsa Feghouli'ye güzel bir yedek olur.

"Onyekuru'yu yeniden kadrosuna katan sarı kırmızılılar, Eskişehirspor'un Nijeryalı yıldızı Jesse Sekidika'yı renklerina katıyor. Teknik direktör Fatih Terim de Sekidika ismine onay verdi.

Galatasaray'ın transfer listesinde yer aldığı belirtilen Jesse Sekidika, İstanbul'a geldi. 22 yaşındaki futbolcu, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sarı kırmızılı taraftarları heyecanlandırdı."

Heyecan degildir o paniktir panik... Böyle sacma bir iddaa da bulunmak icin öncesinde bir arastirma yapman gerekir, ne bileyim sari mikrofonu uzatir sokaktan gecenlere sorabilirsin, sosyal medya üzerinden anket yürütebilirsin. Arastirdim, hic bir sey bulamadim.
Heyecanlanan taraftar kimse artik...

Üst Alt