Galatasaray'ın Yeni Transferi İstanbul'a Geldi! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Yeni Transferi İstanbul'a Geldi!

Bu adamın neden konusu hep gerilerde adam istanbulda hiç yeni gelismede yok acaba alırsak yabancı sınırı dolacak yollayacagimiz oyuncu yada futbolcularimizi isteyecek kulüplere karşı elimiz ,pazarlık gücümüz fazla olsun diye mi imzalatmadilar

Bu adam hızlı atak yapmak adına çok önemli bir transfer olacaktır. Hem sağ kanat hem ortasaha oynayabilmektedir. Kadromuzdaki 11 gulyabaninin aksine adam geçebildiği de gözlemlenmiştir.

Onyekuru solda, Sekidika sağda, Seri'de ortada oynadığında bir klasiğimiz olan 1-0 a yatma taktiği esnasında çıkılması muhtemel kontralarla farkı artırmak suretiyle taraftarın ortalama yaşam süresi artırılabilecektir.

Ayrıca derbilerde topu rakibe vermek unuttuğumuz, özlediğimiz derbi galibiyetlerinin önünü açabilecektir.

Videodan oyuncu begenilmez ama emre mordan Jimmy den iyi olduğu belli uygun bir maliyet ile bitirin artık şu transferi

Videodan oyuncu begenilmez ama emre mordan Jimmy den iyi olduğu belli uygun bir maliyet ile bitirin artık şu transferi
Kim demiş beğenilmez diye renkdaş. Yeterince futbol izlemiş ve futboldan anlayan bir adam iyi hazırlanmış bir videodan bir futbolcu hakkında fikir sahibi olur. Onun neyi yapıpı neyi yapamadığını gayet net anlayabilir. Herşeyini tabiki bilemezsin fakat dikkatli bilgili bir göz için bir kanaat oluşturur. İki çalımını görüp onu Neymar sanan ergenlerden bahsetmiyorum, futbolu bilen ve neye nasıl bakacağını bilen bir adamdan bahsediyorum.

İyi ve detaylı bir videodan bir futbolcu:

Hızlı mı, yavaş mı?
Adam eksiltebiliyor mu?
Top kontrolü, tekniği hangi seviyede?
Frikik atabiliyor mu?
Hangi ayağını nasıl kullanıyor?
Pası nasıl veriyor, şutu nasıl çekiyor?
Rakiple omuz omuza da mücadele edebiliyor mu?
Araya pas atabiliyor mu?
Son tercihleri başarılı mı?
Şahsi mi oynuyor gibi konularda fikir sahibi olabilirsin. Sonra transfermarkt ta bir search yapıp devamlılığına ve istatistiklerine bakarsın. Oynadığı takımların taraftar forumlarındaki görüşkere bakarsın. Bunlar o adam hakkında seni epey bir fikir sahibi yapar.

Videodan adamın kondisyon durumunu, maçtaki devamlılığını, karakterini, tesiste çıplak gezme tutkusu olup olmadığını, koca kalça meraklısı olup olmadığı gibi pek çok başka şeyi ise anlayamazsın ama bu da scout ekibinin işi. Adamı araştırıp soruşturup bunları raporlayacak, gidip maçlarını takip edecek.

Hani burda hep derler ya "videodan birşey anlaşılmaz" , "benimde videomu hazırlayayım messi sanarsın" bunlar çok doğru değil. Örneğin Barış Özbek'e ne yapsan bir Xavi çıkaramazsın. Bak:

Vallah ben bu adamı hiç izlemedim hiç tanımıyorum da ama Anadolu dan aldığımız futbolcuların çoğu yetersiz kalıyor son senelerde.

Böyle adamlar denenecekse de kontratları maksimum 2 yıllık olmalı, hiç bonservis olmamalı ve maaşları düşük olmalı.

sent via GSC

Videolara bakılırsa hakikaten iyi çalım atıyor.. Mesela onyekuru çalım atamıyordu sırf hızıyla geçiyordu sekidika iyi bel kırıyor gördüğüm kadarıyla.. Bruma dan beri bu tarz çalım atan bir oyuncumuz olmamıştı.. 1 maç bile izlemedim ama heyecanlandırıyor ne yalan söyleyeyim

Üst Alt