GSC Anket - Galatasaray'ın Yerli Teknik Direktörü Kim Olmalı? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Anket Galatasaray'ın Yerli Teknik Direktörü Kim Olmalı?

Galatasaray'ın Yerli Teknik Direktörü Kim Olmalı?

• Ali Rıza Sergen Yalçın

Kullanılan: 17 14.4%
  • Bülent Korkmaz

Kullanılan: 23 19.5%
  • Okan Buruk

Kullanılan: 78 66.1%

• Kullanılan toplam oy
    118
Okan Buruğun kariyeri bence en başarılı kariyer. Başakşehir gibi taraftar gücü olmayan bir takımla şampiyonluk yaşadı keza Akhisar ile kupa şampiyonluğu aldı. Gittiği tüm takımlara pozitif bir katkısı oldu, Ayrıca Başakşehirle olan Avrupa serüvenleri de gayet iyiydi. Önümüzde oynayacağımız bir Avrupa serüveni olduğunu da düşündüğümüzde Okan Buruk ismini daha doğru buluyorum. Bülent Korkmaz büyük bir efsane ama hocalığı fark yaratacak düzeyde değil maalesef. Sergen Yalçın iyi bir hoca ama onunda istikrarı yok yani 1 sezon iyi iş yapabilir ama 2. veya 3. sezonda aynı etkiyi yapabilir mi orası tartışılır. Okan Buruğu Avrupa'da yaptıklarıyla Sergen'in önüne koyarım açıkçası. Beşiktaş'tan çok daha zor bir grupta Başakşehir'e son derece dirençli bir futbol oynatmıştı.

Gelirse okan buruk gelsin tabiki.şikeyle sampiyon olan sergeni ne yapalim?okanin basarili olma ihtimali var,gelsin torrent giderse

Bunlar arasında Okan dedim. Mevcut kadro ve olası transfer bütçeleriyle bu takımı diriltip büyük hedeflere yönelmek neredeyse imkansız. Okan bu yönden de doğru isim olur; Akhisar ve Rizespor' da iken kısıtlı imkanlarla çok iyi iş çıkarmış ve çok daha güçlü kadrolara karşı baskın futbol oynatmış olmasını, BŞ deki şampiyonluğundan bile daha değerli buluyorum. Her durumda sabırlı olmak gerekiyor zaten...

Şimdi biraz erken ama birkaç yıl sonra Nuri Şahin çok iyi bir seçenek olacak diye düşünüyorum. Karakteri, donanımı, hayata bakışı, duruşu ile çok çok beğeniyorum kendisini; bu nitelikleri bakımından olumsuz tek bir şey yansımadı şu ana kadar. Sırf onun başarılı olmasını istediğim için Antalyaspor düşmesin istiyorum hatta...Hem kişisel ve futbol eğitimiyle, bilgisiyle, görgüsüyle Türk olduğu kadar Alman sayılır; ''Alman da Alman!'' diyen arkadaşların gönlü de hoş olur; daha n'olsun?!..

Net şekilde sezon sonuna kadar idare edilip öbür sezon için Palut'la şimdiden anlaşılmalı, söz kesilmeli, bir şey yapılmalı.

Üst Alt