Gelecekteki Milli Takım - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gelecekteki Milli Takım

Cevap: Gelecekteki Milli Takım

Bir istatistige göre Gökhan Töre avrupada en fazla basarili dribbling yapan oyuncu. Evet Messi den bile daha basariliymis bu konuda. Bunu alman Bild gazetesi yaziyor. Bu cocuk bir elmas. Tam kapasitesini yakalamasi biraz zaman alacaktir ama buna ulasacagi kesin gibi. altyapisinin büyük bölümünü almanyada Leverkusen gibi bir markada almis, 2 sene Chelsea de üst düzey egitim görmüs. U19 yas grubunda ve reserv ligde ilk 11 oynamis. böyle bir oyuncuya sahip oldugumuz icin gercekten cok sansliyiz.

Euro 2014'e gitmek istiyorsak adam gibi oyuncularla oynamamiz gerekiyor. Tereddütsüz yazdigim birsürü oyuncu var, suanda milli takim seviyesinde olan oyuncular hepsi. Forvette Mevlüt'ü PSG'de oynamasada kadroya alirdim, Genc forvetlerden suan en iyi durumda olan oyuncu bence Mustafa. Milli Takimin 3.Forveti bence Mustafa'dir. Muhammet daha milli takim seviyesinde degil. Cenk Tosun'u saymiyorum bile tam bir rezil. Yeni jenerasyonla kesinlikle basarili oluruz. Orta Saha-Hucum'da Arda-Töre disinda oyuncu yazamadim. Mehmet Ekici henüz genc ve Bremen'de yedek olmasina ragmen 2014'e kadar iyi bir futbolcu olur, Almanya'da oynuyor zaten. Cok kötü oynuyor ama ben ondan umutluyum.

KALECILER

Sinan Bolat

Tolga Zengin

Cenk Gönen/Onur Kivrak

DEFANS

Sabri Sarıoğlu

Serkan Balci

Ömer Toprak

Serdar Aziz

Semih Kaya

Egemen Korkmaz/Serdar Kesimal (Egemen 2014'e kadar oynar belki)

Ismail Köybasi

Hasan Ali Kaldirim

ORTA SAHA

Mehmet Topal

Nuri Sahin

Selcuk Inan

Alper Potuk

Necip Uysal

Mehmet Ekici

Gökhan Töre

Arda Turan

??????????

??????????

FORVET

Burak Yilmaz

Mevlüt Erdinc

Mustafa Pektemek

---------Tolga/Sinan/Onur----

Sabri---Ömer--Egemen---Ismail

------M.Topal--Selcuk--------

Burak-----Nuri Sahin-----Arda

--------Mevlüt/Mustafa------

---------------------------Tolga-------------------------

Serkan Balci-----Semih Kaya-----Egemen------------Ismail

---------------Selcuk--------------Topal-----------------

Engin--------------------Nuri Sahin---------------Arda

---------------------Burak--------------------------

2002 de Bizden 8 oyuncu vardi ilk 11 de,uefa kadrosu.

Hagi taffarel ve Popescu'nun yerine rustu alpay ve Basturk oynadi.

Uyum sorunu yasamamak icin yillarca beraber oynamis adamlarin oynatilmasi lazim.

2008 de ilk 11 de bizden 5 oyuncu vardi,yine basari geldi.

Yazdigim kadroda Serkan,Tolga,Egemen,Selcuk,Engin ve Burak 2 yil birlikte oynadilar,Arda ve Topal 2-3 yil.

-------------Tolga-----------

Sabri---Ömer T.----Serdar A.---Hasan Ali

----------Selçuk---Topal-------

Gökhan T.------Nuri----------Arda

--------------Burak--------------

Hırvatistan maçlarına şu kadroyla çıksaydık,çok rahat geçerdik.

Neyse Allahtan hiddink ve o.ç defolup gittilerde.Geleceği kurtardık.

Gökhan Töre adam olmazsa isimiz harbiden yas. Gökhan-Arda disinda kanat diyebilecegimiz bir adam varmi ? Burak serbest oynasa bu takimda cosar ama onun icin yeterli kontenjan yok maalesef. Arda sagda Engin solda oynayabilir ama Engin'inde 2014'de pili coktan bitmis olur. Ofansta adam eksikligi bariz hissediliyor.

Boyle bir 11 beklerim Avci'dan. Bence tek on libero yeterli. Sonucta Avci takim halinde defansi seven bir hoca. Cift on libero ile cikacagini sanmam. O mevkide su an Mehmet Topal oynar. Avrupanin en ust liginde oynayan oyuncumuz, Chelsea ve Manchester City gibi kuluplerin ilgilendigi bir futbolcu. Ust duzey Avrupa deneyimi olan bir futbolcu kesinlikle oynamalidir.

Defansta Ersan sakatligindan iyi bir sekilde donerse bence kesinlikle oynar. Ersan - Omer ikilisi modern futbol'a uygun iki stopper ve, bence, defans hattini olusturacak en iyi isimler. Hem oyunu geriden kurabilen, hemde defansta guven veren isimler. Ikisinin boyu uzun (1,88 civari) ama gayet hizli ve ayaklarina hakim stopperler. En onemli olan ise Omer'in sag ve Ersan'in sol ayakli olmasi. Iki oyuncunun'da hava hakimiyeti ve kademe anlayisi ust duzey. Egemen ve Serdar Aziz bence bunlarin yedegi olurlar. Bu avantajla defanstan cok daha rahat cikabilirler.

Solbek mevkisinde ileri cikan, tum kanadi kullanabilen oyuncular lazim. Balta kesinlikle yetersiz. Balta gibi bir oyuncunun Galatasaray'da oynamasi utanc verici, cunki hak etmiyor. O fizigine ragmen defansta dogru bir is yaptigi yok. Gelene gidene bakiyor. Uzun boyuna ragmen havada etkili degil. Ileri cikislarda 0,0 katkisi oluyor. Dun goruldugu gibi Ismail > Balta. Ismail ve Hasan Ali ikilisi o mevkide kullanilabilecek en iyi isimler.

Arda nekadar hata yapmis olsada, Arda'dan yetenekli sol kanat oyuncumuz yok. Bu bir gercek. Hiddink'le arasinin da iyi oldugunu sanmiyorum, o yuzden oyle gereksiz, aptal bir hataya dusmus olabilir. Ama bircok kez mili takimi sirtlamis Arda'yi kesmek bence hata olur. Kesilecek isim varsa katkisi 0 olan Selcuk Sahin, Gokhan Gonul, Kazim gibi oyunculardir.

Santrofor arkasinda bence Nuri oynar. Nuri aslinda "CAM" diye ad takilan oyuncu degil. Dun Modric'i gorduk. Bizde oyle bir oyuncu yok. Belki Mehmet Ekici o rolu ustlenebilir. Top hakimiyeti iyi, dribbling yapabilen, ara paslari verebilen, kaleyi yoklayan bir oyuncu. Ama Real Madrid deneyimli, buyuk takim oyuncusunu Milli takima almamak hata olur. O tur takimlarda, Avrupanin buyuk liglerinde oynayan futbolculara ihtiyacimiz var.

Sol kanat kesinlikle Gokhan Tore'ye ait. Suratli, dribbling yapabilecen, adam gecebilen, pas veren, orta acabilen, herseyi yapabilen bir genc. Oyunun temposunu yukseltebilen bir oyuncu. Hamit'in oynamasi hata olur. Hamit oyunu cok yavaslatiyor ve ancak orta sahada gorev alabilir. Kanatlarda Hamit'le oynamak oyunun temposunu dusurmek demek.

Cift santrofor'da kesinlikle Mevlut oynamali. Mevlut gercek bir 4-4-2 santroforu. Defansi zorlayabilecek, fizik guclu bir santrofor. Pektemek'i koydum yanina. Burak'i koymadim. Neden derseniz, Burak nekadar ligimizde cok gol atsada, bircok eksigi olan bir oyuncu. Burak'in top kontrolu kotu. Heleki topla ilk bulusmasi kotu. Burak'in en buyuk artisi yaptigi kosular, ama Mevlut'un yanina Pektemek gibi bir santrofor cok daha uygun olur. Pektemek benim gozumde Fener'li "genc" Semih'in cok daha iyi olabilecek versiyonu. Son vuruslari iyi olan (daha cok gelistirebilir) bir oyuncu, ama bunun yani sira top hakimiyeti iyi ve top saklayabilen bir santrofor. Bu sekilde hem son vuruslari iyi, hem defansi zorlayabilecek, 1,2 adam'i kendine cekebilecek santroforlerden kurulu bir forvet hattimiz olur.

273007_Turkey.jpg

Onur kivrak,Caner ve Nuri kadroda olurlar kesin.

u17 dunya kupasinda o 3lu vardi cunku.

dizilişi 4-4-2 olması gerekir

ya da tek forvet arkasında trequartista (alexin koşanı :D)

ama ülkede o dediğim mevkide adam henüz yok

o zaman 1 pivot ve 1 de yardımcı hızlı forvet oynamalı

modern futbol masalı burada bitmeli

Burak Yılmaz'ı kesmek nasıl bir mantık ?

Ersan Gülüm'ün nasıl döneceği belli değil onun yerine Serdar Aziz oynar.

Boyle bir 11 beklerim Avci'dan. Bence tek on libero yeterli. Sonucta Avci takim halinde defansi seven bir hoca. Cift on libero ile cikacagini sanmam. O mevkide su an Mehmet Topal oynar. Avrupanin en ust liginde oynayan oyuncumuz, Chelsea ve Manchester City gibi kuluplerin ilgilendigi bir futbolcu. Ust duzey Avrupa deneyimi olan bir futbolcu kesinlikle oynamalidir.

Defansta Ersan sakatligindan iyi bir sekilde donerse bence kesinlikle oynar. Ersan - Omer ikilisi modern futbol'a uygun iki stopper ve, bence, defans hattini olusturacak en iyi isimler. Hem oyunu geriden kurabilen, hemde defansta guven veren isimler. Ikisinin boyu uzun (1,88 civari) ama gayet hizli ve ayaklarina hakim stopperler. En onemli olan ise Omer'in sag ve Ersan'in sol ayakli olmasi. Iki oyuncunun'da hava hakimiyeti ve kademe anlayisi ust duzey. Egemen ve Serdar Aziz bence bunlarin yedegi olurlar. Bu avantajla defanstan cok daha rahat cikabilirler.

Solbek mevkisinde ileri cikan, tum kanadi kullanabilen oyuncular lazim. Balta kesinlikle yetersiz. Balta gibi bir oyuncunun Galatasaray'da oynamasi utanc verici, cunki hak etmiyor. O fizigine ragmen defansta dogru bir is yaptigi yok. Gelene gidene bakiyor. Uzun boyuna ragmen havada etkili degil. Ileri cikislarda 0,0 katkisi oluyor. Dun goruldugu gibi Ismail > Balta. Ismail ve Hasan Ali ikilisi o mevkide kullanilabilecek en iyi isimler.

Arda nekadar hata yapmis olsada, Arda'dan yetenekli sol kanat oyuncumuz yok. Bu bir gercek. Hiddink'le arasinin da iyi oldugunu sanmiyorum, o yuzden oyle gereksiz, aptal bir hataya dusmus olabilir. Ama bircok kez mili takimi sirtlamis Arda'yi kesmek bence hata olur. Kesilecek isim varsa katkisi 0 olan Selcuk Sahin, Gokhan Gonul, Kazim gibi oyunculardir.

Santrofor arkasinda bence Nuri oynar. Nuri aslinda "CAM" diye ad takilan oyuncu degil. Dun Modric'i gorduk. Bizde oyle bir oyuncu yok. Belki Mehmet Ekici o rolu ustlenebilir. Top hakimiyeti iyi, dribbling yapabilen, ara paslari verebilen, kaleyi yoklayan bir oyuncu. Ama Real Madrid deneyimli, buyuk takim oyuncusunu Milli takima almamak hata olur. O tur takimlarda, Avrupanin buyuk liglerinde oynayan futbolculara ihtiyacimiz var.

Sol kanat kesinlikle Gokhan Tore'ye ait. Suratli, dribbling yapabilecen, adam gecebilen, pas veren, orta acabilen, herseyi yapabilen bir genc. Oyunun temposunu yukseltebilen bir oyuncu. Hamit'in oynamasi hata olur. Hamit oyunu cok yavaslatiyor ve ancak orta sahada gorev alabilir. Kanatlarda Hamit'le oynamak oyunun temposunu dusurmek demek.

Cift santrofor'da kesinlikle Mevlut oynamali. Mevlut gercek bir 4-4-2 santroforu. Defansi zorlayabilecek, fizik guclu bir santrofor. Pektemek'i koydum yanina. Burak'i koymadim. Neden derseniz, Burak nekadar ligimizde cok gol atsada, bircok eksigi olan bir oyuncu. Burak'in top kontrolu kotu. Heleki topla ilk bulusmasi kotu. Burak'in en buyuk artisi yaptigi kosular, ama Mevlut'un yanina Pektemek gibi bir santrofor cok daha uygun olur. Pektemek benim gozumde Fener'li "genc" Semih'in cok daha iyi olabilecek versiyonu. Son vuruslari iyi olan (daha cok gelistirebilir) bir oyuncu, ama bunun yani sira top hakimiyeti iyi ve top saklayabilen bir santrofor. Bu sekilde hem son vuruslari iyi, hem defansi zorlayabilecek, 1,2 adam'i kendine cekebilecek santroforlerden kurulu bir forvet hattimiz olur.

273007_Turkey.jpg

yuh be kardesim ne kadar bjkli varsa koymussun kadroya, ayip olmasin diye topali koymussun necipin yerine :eek:

semih sezon sonunda ersandan 2 kat daha iyi olacak [minimum]

:)

Yok be Hayri. Cenk'i cikar Onur'u koy ozaman. Ismail'i cikar Hasan Ali'yi koy. Zaten yazida dedim. Bunlar ayni kalitede oyuncular.

Semih - Ersan'a katilmiyorum. Iki stopperden biri sol ayakli olmali. Sol stopper sol, sag stopper sag ayakli. Herzaman avantaj saglar. Ersan gibi sol ayakli stopper varken Semih ancak Omer'le forma yarisina girer. Ve sadece Omer degil, Serdar Aziz ve Serdar Kesimal var.

Semih'de potansiyel cok, ama daha Ersan kalitesine ulasabilmesi icin 100 firin ekmek yemesi gerekir. Ersan'da olan duzgun fizik ve dengeli yapi Turkiyede hicbir stopper'de yok. Geri donusunde eski formunu alirsa ligin en iyi stopper'i olur.

:)

Yok be Hayri. Cenk'i cikar Onur'u koy ozaman. Ismail'i cikar Hasan Ali'yi koy. Zaten yazida dedim. Bunlar ayni kalitede oyuncular.

Semih - Ersan'a katilmiyorum. Iki stopperden biri sol ayakli olmali. Sol stopper sol, sag stopper sag ayakli. Herzaman avantaj saglar. Ersan gibi sol ayakli stopper varken Semih ancak Omer'le forma yarisina girer. Ve sadece Omer degil, Serdar Aziz ve Serdar Kesimal var.

Semih'de potansiyel cok, ama daha Ersan kalitesine ulasabilmesi icin 100 firin ekmek yemesi gerekir. Ersan'da olan duzgun fizik ve dengeli yapi Turkiyede hicbir stopper'de yok. Geri donusunde eski formunu alirsa ligin en iyi stopper'i olur.

Pektemek ?

ben bu ismail köybaşında nasıl bir özellik var anlayamadım. tuttugu kanat zaten otoban oluyo. ileri cıkıyo diyoruz. ordada cok bir halt yemiyo. bir adamın bir tarafı cok iyi olur. bu adamın her 2 tarafıda kötü. bek yetiştirmek lazım bu ülkeye.

Üst Alt