Geleneksel Beyin Fırtınası-29 l Ahir Zaman ve Kıyamet Alametleri... - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Geleneksel Beyin Fırtınası-29 l Ahir Zaman ve Kıyamet Alametleri...

Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-29 l Ahir Zaman ve Kıyamet Alametleri...

Tanricilik oynayalim bakalim. Genelde anneler karsiliksiz sever. Yani bir nedenler sonuclar iliskisine baglamamislardir. Katili de var, sapigi da var, teroristi de var vs. vs. Fakat annelerin genelinin gøzunde gene evladidir. Diyelim ki bana inanmadi. Yapacak hicbir sey yok. Uzuntu duyarsin. Fakat ben anne yani Tanri kendi elimle cocugumu bana inanmadi diye bir ceza vermem veremem onu ateslere atamam. Ki cocugum iyi diyelim insanlara køtuluk yapmiyor kimseyi øldurmuyor genelde ezilenlerden yana oluyor vs. vs. ve ben Tanri anne olarak cocugumu bana inanmadi benim evladim degil diye ateslere atmam ona zulum etmem. Ben Tanri'dan daha insancil bir Tanri anneyim o zaman.

Allah'ı insan gibi varsayıp bunun üzerine tezler geliştirmeniz aslında konudan ne kadar uzak olduğunuzu gösteriyor

Tanricilik oynayalim bakalim. Genelde anneler karsiliksiz sever. Yani bir nedenler sonuclar iliskisine baglamamislardir. Katili de var, sapigi da var, teroristi de var vs. vs. Fakat annelerin genelinin gøzunde gene evladidir. Diyelim ki bana inanmadi. Yapacak hicbir sey yok. Uzuntu duyarsin. Fakat ben anne yani Tanri kendi elimle cocugumu bana inanmadi diye bir ceza vermem veremem onu ateslere atamam. Ki cocugum iyi diyelim insanlara køtuluk yapmiyor kimseyi øldurmuyor genelde ezilenlerden yana oluyor vs. vs. ve ben Tanri anne olarak cocugumu bana inanmadi benim evladim degil diye ateslere atmam ona zulum etmem. Ben Tanri'dan daha insancil bir Tanri anneyim o zaman.

iste senin ceza olarak gordugun seyin aslinda sonuc oldugunu anlarsan bunuda anlayacaksin

Allahin ceza dedigi sey aslinda onun sana verdigi sey degil

sen olerek karanliga gideceksin ruhun hapsolacak

ama inanarak bu karanliktan kurtuluyorsun allah cennetine aliyor seni

simdi anne acisindan dusun

eger cocuk katilse sonu belli hapis idam

anne kurtarmaya calisir bakti olmadi sonuc belli (peygamberler)

sevmek sevememk olayi degil yani

sev gene cocugunu idam edilsin neye yarar

ama cocugun sana inanirsa zaten kurtulur

Yahu beyler,tanrıyı insan sıfatına sokmayın.Bu çerçevede ulaşacağınız bütün sonuçlar yanlıştır.Evreni yaratanı insan zekasının kapasitesi içinde değerlendirmeyin.

Yok be,ikisindede nefsine hakim olamama,iki cinsiyette var.:) Biz ne düşünüyorsak kadınlarda düşünüyor emin ol.:)

Farz'sa neden örtünmüyorlar renktaş.Ve neden kadın kadar değil,anlamıyorum.

farz olduğu için müslüman erkekler örtünür zaten

erkekle kadın arasındaki farkları hala anlayamamışsın, nasıl anlatalım sana bunun nedenini?

Barış Gürler sinirimi bozdu,kendimi onun karşısında cahil,işe yaramaz hissediyorum,gideceğim birazdan..

daha once bircok konuda soyledigim gibi Baris arkadasimiz okudugunu anlamamakta

Yok be usta,artık tanımadığım insanlarla tartışıp sinirimi bozmamayı öğrendim,takılıyoruz sadece.Benimde amacım iğnelemek değil,merakımı gidermek,sorularımı gidermek falan.

benim de amacım o değil :)

hakaret olmadığı sürece güzelce tartışırız, problem yok ;)

Peki benden bir soru, kıyamet, yok oluş, komple mi? Söz gelimi, kıyamet denilen şey mevcudun yok oluşu olabilir mi? Nuh Tufanı gibi.

Ve dünya dışı varlıklar varsa, hayvan zekasında veya daha üstün, kıyamet onlara da etki eder mi, yani gezegen üzerine midir? Evren üzerine mi? Yoksa sadece insan ırkına has mı? Hayvanlar ve bitkiler dünyada yaşamaya devam eder, belki başka bir tür doğar mı ne bileyim.

GSC Sabotaj team geçmiş burdan. Sorduğunuz soruları iyi niyetle sorsanız karşınızdakinin bilgisine saygı duymalısınız, yok kötü niyetle soruyorsanız hem sorup hem cevabı kabul etmeyip hem de kendiniz yanıtlamaya kalkarsanız kötü niyet olduğu ayyuka çıkar. Beyler yapmayın kimse çocuk değil. Alınan alınsın.Yani gerçekten sadece öğrenmek için soracaksanız aşkla yanıtlarım.

Üst Alt