Geleneksel Beyin Fırtınası-29 l Ahir Zaman ve Kıyamet Alametleri... - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Geleneksel Beyin Fırtınası-29 l Ahir Zaman ve Kıyamet Alametleri...

Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-29 l Ahir Zaman ve Kıyamet Alametleri...

Bir olmaz tabiki,İnanmayanla,inanan arasında çok büyük fark var.Müslüman değil diye cennete asla gidemez diye birşey yok,Allah bağışlayıcıdır.

Yalnız,müslüman doğup başka bir dine geçen ya da ateist olanlar için aynı durum söz konusu değil.Bu kişilere karşı çok büyük cezalar olduğu yazar kuran da.

musluman dogmak nasil oluyor?

Bu cevabı pek beğenmedim,erkekler nefsini koruyabilsin diye kadınlar mı kobay olarak kullanılıyor.Neden yani ?

örtünmek (erkek/kadın) bütün müslümanlara farzdır

kadınlara özgü bazı sebeplerden ötürü kadınların daha fazla örtünmesi gerektiği bildirilmiştir

erkek/kadın ilişkilerini ve bu cinslerin birbirlerinden etkilenme oranını bilen her vasat insan bu kuralın mantığını rahatlıkla anlar

Bir olmaz tabiki,İnanmayanla,inanan arasında çok büyük fark var.Müslüman değil diye cennete asla gidemez diye birşey yok,Allah bağışlayıcıdır.

Yalnız,müslüman doğup başka bir dine geçen ya da ateist olanlar için aynı durum söz konusu değil.Bu kişilere karşı çok büyük cezalar olduğu yazar kuran da.

İşte öyle değil Oğuzhan...:)

Hz. Peygamber geldikten sonra başka bir dine mensup kişiler iman etmedikçe Cennet'e giremezler...:)

Durduk durduk yere insanlari yaratmak ve hepsinden bir tapinma beklemek egosantrikligin dorugu olsa gerek. Insana ait bir øzellik bence Tanri'nin insanlardan farki olmasi gerekir. Affedeci ve bagislayici falan deniliyor. Varsa ( ki inanmiyorum da olsa da insanlarin kafasinda kurdugu bir Tanri degildir bence ) ve beni inanmadigimdan dolayi cezalandiracaksa nasil bir psikoloji ise artik sen beni yok saydin yallah cehenneme. Bir dakika bir dakika ben kimseyi øldurmedim, genelde insanlara køtuluk yapmam, yardim da ederim herkes mutlu olsun isterim falan falan yani bunlar yeterli degil mi ? Yeterli degil kafir yuru cehenneme. Bana cok ama cok mantiksiz geliyor. Tabi biz gerizekaliyiz Tanri'nin amacini anlamayiz oluyor genelde cevaplar. Bir kral egemenliginden farki yok tek farki orda sonsuz bir mutluluk veriyor ki vaad ettikleri hersey dunyada var. Sadece daha lezzetli vs. vs. deniliyor. Kurallar bastan koyulmus. Tap, ibadet et vs. vs. Yani mantigini anlamiyorum Tanri'nin niye insanlari yaratip onlardan kulluk etmelerini beklemis. Buyuklugunu bana ispat etmeye mi calismis ? Ve tum savaslar katliamlar bir iddaa ugruna. Seytan mi Tanri mi ? Oooooo bakalim kim kazanacak iddaayi.

Sonra kiyamet kopacak falan filan. Huriler falan. Kizlara da varmi cok guzel ve yakisikli erkekler cennette? Bu huriler biz olmayacagiz degil mi orda ? Sonra yasa yasa orda. Anti depresan ilaclari da lazim. 100 degil 200 yil degil 1000 yil degil. Hopppppp istiyorsun hersey eline geciyor. Sonsuza kadar. Depresyona girebilir bazi insanlar.
Allah ı insan yerine koymak yapılan en büyük yanlışlardan biridir.Yahu insan beyninin bir kapasitesi var değil mi? Sen Koskocaman evreni ve içindeki milyarlarca varlığı yaratan birini,insan zekası sınırlarına nasıl indirgersiniz?

Konuda kavga çıkarsa bana PM atar mısınız renkdaşlar sonra edit gelince göremiyoruz? :)

örtünmek (erkek/kadın) bütün müslümanlara farzdır

kadınlara özgü bazı sebeplerden ötürü kadınların daha fazla örtünmesi gerektiği bildirilmiştir

erkek/kadın ilişkilerini ve bu cinslerin birbirlerinden etkilenme oranını bilen her vasat insan bu kuralın mantığını rahatlıkla anlar

O halde neden erkeklerin örtünmesi de farz kılınmamış ki...

bir de neden 600 yil arayla iki bireye vahiy gelmis de sonraki 1400 yilda hic birsey yok?

[--¿--]

ne yorumu yapacaksin

bozulmasi inanan kiliseye giden adamin sucumu?

senin dinin o dinleri kabul edip bahsediyor

senin orjinalini gorim falan deme hakkin yok

sadece bu haline inanmama hakkin var

sen o dinlerin orijinalini görmeden kafana göre yorum yapıyorsun

ben de bu yoruma katılmıyorum

bu kadar basit

bir de neden 600 yil arayla iki bireye vahiy gelmis de sonraki 1400 yilda hic birsey yok?

[--¿--]

e biyere kadar bu isinde bi sonu olmali

senin oglun hergun uyusturucu kullanip ayda bi rehabe giriyorsa akillanmiyorsa ne yapabilirsin

son sans diyelim kisaca

bunu soyle destekleyeyim

cok zottirik bozulmus toplumlarda cikiyor peygamberler hep

sanki service pack gibi:)

Güzel kardeşim herhalde o kadarını biliyoruz...

Bahsettiğim hadisi şerifler En büyük Hadis kitaplarında geçen hadislerdir...

ve sahihtirler...

Buhari Müslim ve Ebu Davudi de geçer bunlar...:)

tamam kardeş, biz de dikkatli olmak lazım diyoruz :)

bir hadisten bahsederken mutlaka kaynağa atıf yapmak lazım

O halde neden erkeklerin örtünmesi de farz kılınmamış ki...
Kadınlar neden camide cemaatle birlikte namaz kılmıyorsa ondan :D Baldırı açık erkeğe karşı kim tahrik olur? :D Aynı şey kadınlar için geçerli değil ama,genlerimizde var abazalık sen ne kadar inkar etsende,dna da var,önemli olan onu ne kadar bastırdığındır :D

Üst Alt