geleneksel beyin fırtınası 'real-barça hangisi büyük?' - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

geleneksel beyin fırtınası 'real-barça hangisi büyük?'

Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-17 Konu: Real-Barça Hangisi Büyük...?

barcelona_kupa_600300_SDNZY.jpg

Hade Kız...:D

Real Şampiyon olunca Barçalılar böyle bükemedikleri bileği öperler...:D

Var ya her zaman göbekliydi üstad. O uzun süreli sakatlığından önce 19-20 yaşlarında Barca'daki ve sonraki bir sezonda interdeki halinde zayıftı. Ki o dönemde kırılmadık rekor kırmadı. Ronaldo bütün kişisel başarılarını 25-26 yaşına kadar yapmıştır, sonra bitti zaten. Sakatlıklar rahat bırakmadı.

Hm, haklsın..Efsanedir ama Ronaldo!

Abi sakatlıktan değilde hastalığı varmış aldığı ilaçlar yapıyomuş o göbeği diye duydum bi ara.

Şimdi Mourinho üstad ile birlikte...

Barçanın büyük balonu patlayacak...

Bakalım ne kılıf bulacaklar bu sefer Mourinho'ya Barçalılar...??

Real Madrid daha büyük kulüp. Fakat son yıllardaki başarıları ve oynadığı futbolla Barca bir adım önde.

Barca farklı bir kulüptür. Barcelona gelenekçidir. Katalunya'nın takımıdır. En basitinden Barcalı oyuncularla sözleşme imzalanırken 2 yıl için de mi ne röportajlarını katalunyaca mı artık neyse dilleri o dille verebilecek kadar iyi bir Katalunyaca bilme maddesini koyar.

Katalunya'nın milli takımıdır Barca. İspanyollar için İspanya neyse Katalunyalılar için de Barca odur. Bu oyunculara da kulüp başkanlarına da siyaret etmiştir. Mesela Puyol tam bir katalan milliyetçisidir. Laporta çok koyu bir katalunya milliyetçisidir. Laporta Barca başkanıyken bir çok kere İspanya'dan bağımsız Katalunya devletinin kurulması gerektiğini söylemiştir. Başkanlığı bıraktığında siyasete atılacağını bunun için uğraşacağını falan açıklamıştır.

Real de tam tersidir. Kralcıdır. Kral'ın takımıdır.

Büyüklük açısından bakarsak, Real dünyanın bana göre en büyük kulübüdür. Hem başarı hem taraftar hem ekonomik güç açısından.

Ben hangisine sempati duyarım diye sorarsanız. Barca tabiiki de. İlk izlediğim Avrupa takımıdır. Ronaldo vardı o zaman. Ronaldo gittiğinde üzülmüştüm. Sonra Rivaldo geldi. O gitti Ronaldinho geldi. O gitti Messi geldi. Her zaman kadrolarında dünyanın sayılı oyuncularından bulundurdular. Takımın bir felsefesi var. Bu da çok hoşuma gidiyor.

Bu sene çok farklı bir duygu içerisindeyim. Bunun nedeni de Mourinho gibi hayran olduğum bir teknik direktör Real'in başına geçti. Her ne kadar Real'den nefret etsem de Mourinho'nun tarihe geçmesi için başarılı olmasını istiyorum.

Çok heyecanlıyım bu sezon. Bakalım neler olacak bu takımlar açısından.

Abi sakatlıktan değilde hastalığı varmış aldığı ilaçlar yapıyomuş o göbeği diye duydum bi ara.

Sakatlıktan dönmek için kullandığı ilaçlar yapmış. Futbola dönme şansı %30 deniyordu. Döndü, çıktığı ilk maçta 7. dakikda sakatlandı 1,5 yıl daha. Döndü, dünya kupası aldırdı. Çok büyük topçuydu.

[video]https://videoizle.video75.com/4Tq63974e9x/real-madrid-barcelona-/[/video]

Onur buyur...:D

İkisinde de efsane ötesi topçular forma giyer hep. Hepsine saygımız sonsuz:

Üstadlara saygı!

Yahu...

Onur...

Küçük Takımlar Büyük Takımları yenmeleri ile...

Büyük Takımlar ise Aldıkları Kupalar ve Kazandığı başarılar ile övünür...

On fırın ekmek yesin Barça'da belki Realin yanına yaklaşır...:D

Son on yılda Barca-Real maçlarının istatistiklerini yaz bakalım buraya Onur. 6'yı koymayı biliyorsun fenerliler gibi:D

Eskiden general Franco dönemi vardı(mış). Hiç sevilmezdi Real Madrid. Çünkü her zaman Real Madrid kayırılır ve Barcelona ezilirmiş. Real Madrid aleyhinde düdük çalamazdı hakemler. Bunun için bugün İspanya'da birçok taraftar nefret ediyor Madrid'den. Ama Real Madrid gerek kazandığı kupalarla, gerek kadrosunda bulundurduğu müthiş oyuncularla her zaman en iyisiydi İspanya'nın. Bana göre her zaman Real Madrid daha iyi. Florentino'nun da göreve gelmesiyle eski Los Galacticos günlerine dönebilir kulüp. Genel olarak Real Madrid şüphesiz daha iyi kulüp oldu İspanya'da. Bunu inkar eden kendini kandırır. Ama son 1-2 sene içinde Barcelona'nın bariz üstünlüğü var. Ama Real daha iyi tabi ki. :yenieek:

Üst Alt