Gelmiş Geçmiş En Büyük Keşif (Higgs Bozonu) - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gelmiş Geçmiş En Büyük Keşif (Higgs Bozonu)

Sen bana Allah'ın varlığını ispat etsene.

Inb4: 'Allah var, kaynak Kuran'. Aynı kitap insanın çamurdan yaratıldığını söylüyor. lol
İspata gerek yok nasılsa zamanı geldiğinde herşey anlaşılırda konu higgs parçacığının bulunması.
Neden bu konuda bile dine saldıyorsunuz anlamak zor. Burada dindar renkdaşlarda var, biraz saygı.

Sen bana Allah'ın varlığını ispat etsene.

Inb4: 'Allah var, kaynak Kuran'. Aynı kitap insanın çamurdan yaratıldığını söylüyor. lol
Bana nasıl dünyaya geldiğini anlatirmisin. Yemek yiyosun yediğin yemekten zevk aliyosun ama o yediğin aslında zevkli birsey değil sırf hayatına devam et diye zevkli geliyor sana ihtiyacın var yani. Sonra gidip tuvalete işini görüyorsun. Tum bunlari yaparken asla dusunmuyosun yada sen kontrol etmiyosun tamamen otomatik vucudun yapiyor herseyi. Sex yapmaya bayılıyosun ama aslına bakınca Sex iğrenç birsey olmalı çünkü başka bir insanın tuaveltini yaptığı organını kullaniyosun ama sırf çoğal diye bu sana zevkli geliyor peki farkindamisin senin haberin bile yok ama bedenin bir mühendislik harikası ve sen bu harika bedenin icersinde sadece karar veren herseyi yapmaya ozgur bir karar mekanizmasisin. Eğer bunca şeyin kendiliğinden olusabilecegine bir yaratıcının bunları yapmadığına dünyanın tesadüfen döndüğüne birkaç fiziksel tesadüf sonucu uzayın oluştuguna inanniyosan eğer seni kendi halinde bırakıyorum arkadaşım. Bunları yazma amacım senin dediğin şeyin zoruma gitmesi değil. Herkes düşüncesinde özgür ama benden sana tavsiye biraz otur düşün ve bukadar emin olma.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Bana nasıl dünyaya geldiğini anlatirmisin. Yemek yiyosun yediğin yemekten zevk aliyosun ama o yediğin aslında zevkli birsey değil sırf hayatına devam et diye zevkli geliyor sana ihtiyacın var yani. Sonra gidip tuvalete işini görüyorsun. Tum bunlari yaparken asla dusunmuyosun yada sen kontrol etmiyosun tamamen otomatik vucudun yapiyor herseyi. Sex yapmaya bayılıyosun ama aslına bakınca Sex iğrenç birsey olmalı çünkü başka bir insanın tuaveltini yaptığı organını kullaniyosun ama sırf çoğal diye bu sana zevkli geliyor peki farkindamisin senin haberin bile yok ama bedenin bir mühendislik harikası ve sen bu harika bedenin icersinde sadece karar veren herseyi yapmaya ozgur bir karar mekanizmasisin. Eğer bunca şeyin kendiliğinden olusabilecegine bir yaratıcının bunları yapmadığına dünyanın tesadüfen döndüğüne birkaç fiziksel tesadüf sonucu uzayın oluştuguna inanniyosan eğer seni kendi halinde bırakıyorum arkadaşım. Bunları yazma amacım senin dediğin şeyin zoruma gitmesi değil. Herkes düşüncesinde özgür ama benden sana tavsiye biraz otur düşün ve bukadar emin olma.

Bilim insanın oluşumunu evrim ile kanıtlamıştır !
Eğer senin zeka seviyen bunları kabul etmeyip, 1500 senelik cahillerin yazdıkları kitaba inanmasını sağlıyorsa, o senin işin ben karışmam.

Ama sen şunu bir düşün:
Eğer bir tanrı hepimizi yaratıyorsa, o mükemmel bir güce sahiptir; eğer o tanrı mükemmel güce sahipse niye bazı insanların sakat dünyaya gelmesine izin veriyor, niye bazı insanları açlığın, fakirliğin olduğu yerde dünyaya gelmesine izin veriyor?

Demek ki o tanrı o kadar mükemmel değilmiş.

Bilim insanın oluşumunu evrim ile kanıtlamıştır !
Eğer senin zeka seviyen bunları kabul etmeyip, 1500 senelik cahillerin yazdıkları kitaba inanmasını sağlıyorsa, o senin işin ben karışmam.

Ama sen şunu bir düşün:
Eğer bir tanrı hepimizi yaratıyorsa, o mükemmel bir güce sahiptir; eğer o tanrı mükemmel güce sahipse niye bazı insanların sakat dünyaya gelmesine izin veriyor, niye bazı insanları açlığın, fakirliğin olduğu yerde dünyaya gelmesine izin veriyor?

Demek ki o tanrı o kadar mükemmel değilmiş.
Başka insanlarla zekanı kıyas etmene kalkacağın bir durum ortada yokken zekam hakkinda konuşman oturmamis kişiliğinin ispatidir. Sana yazdığım yazıda demiştim herkes istediğini düşünmekte özgürdür diye. Ama sen kalkıp zekama laf atabilecek kadar cahil ve hoşgörüsüzsün maalesef. Diğer konuya gelecek olursak evrim ispatlanmamis birşeydir. Sen ise dogruluguna inandığın şeyin henüz bir teoriden ibaret olduğunu dahi bilmiyorsun. Seninle yazışmaya devam etmemek daha dogru olur diye düşünüyorum. Çünkü bana sunduğun fikirler senin henüz bir fikrin olmadığını gösteriyor. Bu kadar alınacak kirilacak birsey yazmadım sana. Bu sekilde cevap vermenide istemiyorum. Saygı sevgi çerçevesi fikirlerini anlatmayı beceremiyosan forum ortamları sana uymaz. 1500 yıldır söyleniyor dediğin o yalanları bir araştırmanı öneririm, sana faydası olacaktır. Ayrıca Allah kimi neden özürlü kimi neden fakir yaratıyor bunun izahlari vardır biliyorum çok araştırdım emin olabilirsin ama sana anlatmak istemiyorum çünkü körü körüne inandığın şeyler var senin bilim adı altında ispatı olamayan şeyler yani. (Senin gibi atesitlerin bilim adı verdikleri demek istiyorum gerçek bilimden baş etmiyorum) Bana sen asıl koru körüne inanıyosun diyeceksin muhtemelen ama şimdiden söyliyim senin Cahillik dedigin şeyleri ben uzun uzun yıllarca sorguladim ve bana daha mantıklı hicbirsey olmadı. Mantığımin kısıtlı olduğunuda dusuneceksin, onuda söyliyim boşuna düşünme çünkü evrim teorisine ispat diyen insan benim mantığımi sorgulayamaz. Ve son olarak birilerine fikirlerini anlatırken sakin ve saygılı ol bu insanlığın gerektirdiği temel önceliktir. Seninle aynı fikirde değil diye birine kızmak yada laf sokmaya çalışmak gibi bir hakkın yok. Gerçi bunlar senin için önemli değildir çünkü ateistler bencildirler ve dünyadan sonrasına inanmadiklari için menfaatleri gereği her türlü pisligi yapabilirler sonuçta kaybedecek birşeyi yoktur. Kusura bakma sana güzelce kendime göre bildiklerimi anlatabilirdim senide dinleyebilirdim ama baştan daha baştan bana bu şekilde yanasman hoş değil. Eğer yazdıklarım seni incittiyse söyle silebilirim oda sorun değil. Ama önce karşındaki insana nasıl davranman gerektiğini öğrenmelisin. Zeka seviyemi sen olcemezsin

Son düzenleme:
Ne kadar aciz ve cahil insanlar var.
Önemli bir keşif hakkında bu ufak beyinlilerin anlayamayacağı bir şekilde konuşuluyor. Burada hala Tanrı var ya da yok üzerinden tartışmalar çıkıyor.

Bir yıldız içine çöktükten sonra ya süpernova patlaması yaşar ve atomlarını uzaya salar ya da içine çökmeye devam ederek sonsuz yoğunluğa ulaştıktan sonra kara deliğe dönüşür. Yani süpernova patlaması karadelik oluşturamaz Fatih bey.
Supernova oluşumunda ideal kara delik oluşumuna yol açar diye biliyordum açıkçası. Her supernova olayında ama tabiki bir kara delik oluşur diye kanun da yok. Discovery de görmüş/dinlemiştim bu anlatımı:)

Supernova oluşumunda ideal kara delik oluşumuna yol açar diye biliyordum açıkçası. Her supernova olayında ama tabiki bir kara delik oluşur diye kanun da yok. Discovery de görmüş/dinlemiştim bu anlatımı:)

Süpernova olayı yıldızın içindeki tüm maddenin gelişigüzel şekilde uzaya salınmasını sağlar. Karadelik oluşabilmesi içinse yıldız içindeki çok büyük miktardaki maddenin çok küçük bir alanda toplanarak orada çok büyük bir yoğunluk oluşturmasıyla uzay-zaman düzlemini muazzam şekilde bükmesi gerekir. Yani aslında birbirlerinin tam zıttı şekilde çalışırlar.

Ne kadar aciz ve cahil insanlar var.
Önemli bir keşif hakkında bu ufak beyinlilerin anlayamayacağı bir şekilde konuşuluyor. Burada hala Tanrı var ya da yok üzerinden tartışmalar çıkıyor.
Bi düzgün konuş la ne diyosun sen adam bişey yazmış cevap veriyoruz. Buluşun ne olduğunu bizde biliyoruz. Başka konu acilinca yorum yaptık ne ufak beyinliler filan diyosun hayirmi. İstediğimizi konuşuruz sanane la... Hakaret edemezsin sen kimseye. Sensin lan küçük beyinli. millete laf atmayın bu şekilde, seni ne ilgilendiriyo kimin neyi tartıştığı

Bi düzgün konuş la ne diyosun sen adam bişey yazmış cevap veriyoruz. Buluşun ne olduğunu bizde biliyoruz. Başka konu acilinca yorum yaptık ne ufak beyinliler filan diyosun hayirmi. İstediğimizi konuşuruz sanane la... Hakaret edemezsin sen kimseye. Sensin lan küçük beyinli. millete laf atmayın bu şekilde, seni ne ilgilendiriyo kimin neyi tartıştığı

Yazmayı öğrendiğinizde cevap vereceğim.

Üst Alt