Genel Sohbet - Sayfa 118 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
rüyamda ümit özatı gördüm. benden sigara istedi. cebimden paketi cıkarıp verdim, paket sende kalsın dedim. yok ben artık paket tasımıyorum, zafer partisine katıldım, sigara icmek parti tüzügüne aykırı dedi. hayırlı olsun dedim.

görsel olarak beğendiğiniz ve yaşamak istediğiniz bir ülke mi (diğerine nazaran belirgin şekilde daha az kazanç)

yoksa daha çok para kazanacağınız bir ülke de mi yaşamak isterdiniz?

istanbulu iyi bilen arkadaşlara bir sorum var

gece 11:30-12 gibi sabiha gökçenden aksaraya nasıl gidebilirim?
görememiştim ama bilmem halen işe yarar mı - Metro ile sabihadan Kadıköy (40 dk sürer) - ordan aktarmayla marmaray epey rahat yol aldırır.

Metro - Ayrılık Çeşmesi durağı - Marmaraya geçiş - hangi durak sana yarıyorsa

görsel olarak beğendiğiniz ve yaşamak istediğiniz bir ülke mi (diğerine nazaran belirgin şekilde daha az kazanç)

Yaşamak istediğim ülke (kafa rahatlığını, günlük neşe bulduğun huzurlu ortamı parayla satın almak zor)

ama madalyonun öbür yüzünden bakınca - bizim ülkemiz çok güzel bir yer fazlasıyla...ama gelirin kötü o yüzden tadını çıkarmak zorlaşıyor.

o yüzden tahminen daha çok para kazancağım yeri seçerdim > biriktirip yatırım yapıp istediğim ülkeye göçerdim.

Endonezya'da ki Ruang yanardağı patlamış güzel haber diyebiliriz küresel ısınma ve sıcaklıkları en azından 1-2 sene durdurabilir hatta patlamanın şiddeti ve boyutuna göre soğumada gerçekleşebilir.

GLYu4Z9W8AA5NZD
ölmeden önce gerçek gözlerimle tanıklık etmek istediğim olaylardan biri. Muhteşem bir şey.
Bunun haricinde - Supercell bir hortum/fırtına - kuzey ışıkları da diğerleri.

AI ile her şey mümkün dijitalde artık...

yakında hollywooddan kesin şu çıkar "AI 'ın ürünü yeni Star Wars / yeni Marvel / yeni LotR film üçlemesi" diye bir şeyler çok yakında olacak.

aslında harikada olur - düşünsene kapalı kutu senaryoyu bilen eden yok - oyuncular vs para harcama yok sadece tiplerini kullanmak için ödeme vercen. Bence mükemmel heyecan yaratır

Yaşamak istediğim ülke (kafa rahatlığını, günlük neşe bulduğun huzurlu ortamı parayla satın almak zor)

ama madalyonun öbür yüzünden bakınca - bizim ülkemiz çok güzel bir yer fazlasıyla...ama gelirin kötü o yüzden tadını çıkarmak zorlaşıyor.

o yüzden tahminen daha çok para kazancağım yeri seçerdim > biriktirip yatırım yapıp istediğim ülkeye göçerdim.

Arjantin ve Şili arasında kaldım. Şilide ortalama 1000 euro kazanabilirim başlangıçta. araba ucuz, araba alıp uber yaparsam 3-6 bin dolar arası kazanılıyor.

öte yandan arjantin uzun yıllardır beğendiğim ve istediğim bir yerdi. burada araba almak zor. türkiye gibi vergi ülkesi. burada kazanacağım motorla paket yapsam, çift turno yaparsam 600 usd civarı. tek turno yaparsam 300 ud gibi kazanç var. ev kirası ortalama 300 dolar gibi.

bir de işin güzel yanı formalite evlilik yapabileceğim bir arkadaşım var. evlilikle vatandaşlığı kısa sürede veriyor arjantin. ailesi bana kalacak ev verecek 6 tane evleri var. kira derdim olmayacak. aynı şekilde şilide de kız arkadaşımla yaşıyorum. kira yine yok orada da

şilide 5 yıl,evlenirsen 2 yıl. ancak şili pasaportu avrupanın yanında abd'ye de vizesiz gidebiliyor. yalnız şiliye göçler çok arttığı için göç etmek oldukça zorlaştırıldı. ülke içinde vize tipi değişmiyor. şilide de kız arkadaşım var.

insan profili olarak şilililer çok kibar ve trafikleri çok sakin Avustralya gibi ülke. ama insanlar biraz soğuk. ülke abd kopyası diyebilirim. arjantinde trafik Türkiye gibi yaya geçidinde geçmek zor. ama insanlar inanılmaz sıcakkanlı. daha da ötesi, arkadaşım benimle uyuduğunda eşi aşağıda başka yerde yatıyor. yaşantıları oldukça farklı ve baya tembel adamlar. iki ülke de güzel ama arjantinlilerin kendisi, arjantinden de güzel.

santiago abd metropollerine benziyor, Californiada bir yer gibi. burayı da beğendim. buenos aires avrupa başkentini andırıyor ve öocukluğumdan beri hoşuma gidiyor. 3 aydır karar veremedim. arjantinde ekonominin düzeliyor olması da buna etken fakat sivrisinek sorunu var. ısırıldım ve dengue virisü kaptım. bir daha ısırılmamam lazım

Amerika ve Avustralya var reis.1 aralar ben bu Avustralya'ya gitme işini planlamıştım da sonradan vazgeçtim.Amerika işi tabii ki hayal de Avustralya işi daha gerçekçi bana göre..

Üst Alt