Gerçek Apaçi Kim ? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gerçek Apaçi Kim ?

Cevap: Gerçek Apaçi Kim ?

Peki UGG giyen kızlar, facebooktaki apaçilerle dalga geçmez mi ?

Sence bu kadar basit mi ?

Güvenlikli sitelerle birlikte varoşlarla yukselen ayrımın etkisi yok mu ? Giderek şehrin dışına itilerek, farkettikleri dışlanmışlığın etkisi yok mu ?

bununla ilgili bir makale koycam bulabilirsem, güzel bir araştırma yazısıdır, dilersen okuç

Apaçiler genelde 17-25 yaş arasında olurlar, bu yaştaki bireyleri ancak karşı cinse olan uzaklık sarsabilir. Diğer sorunlar çok az bir kesimi rahatsız eder.

Apaçi görünümlü olursun ama bu yetmez.Onlar gibi davranman lazım.

SAdece resmimi koysam buraya o şekilde ? Bana forumdaki herkes apaçi demez mi ?

Kesinlikle geçerler.Kendilerininde apaçi olduğunun farkında değiller çünkü.Ben kendimden bile şüphe etmeye başladım.Acaba bende mi apaçiyim?:)

:) İşte anlatmaya çalıştığım da bu. Biz kimiz ki insanlara birilerine özeniyorlar diye suçluyoruz. Ve temel sebepleri maddi olanaksızlıkken.

Neden soruma cevap vermiyorsunuz ki ?

Apaçilerin yüzde kaçının maddi durumu iyi kaçnın kötü sizce ?

MEsela ben bu karakterimle saçlarımı öyle yapsam öyle giyinsem apaçi olur muyum ?

Olursun tabii, o ne kadar özentiyse sen de o kadar özenti, dikkat çekme meraklısı olursun. O ne kadar aykırı hale geldiyse sen de en az o kadar aykırı olursun.

Saçlarını saçma sapan bir şekle sokmanın maddi yetersizlikle ne alakası var, kime özenipte öyle yapıyorlar, olsa olsa akıl yetersizliği olur o. Emolarda ailelerinden yeterli sevgiyi göremediği için öyle oluyorlar zaten, iyi şartlarda yaşasalar, olmazlar. Okuduğum en gereksiz konulardan biri. Gerçek apaçi kim ? :asd: İşimiz gücümüz yok apaçi savunur olduk, Shakira da şarkı yapsın. We are all apachi.

Peki bu apaçiler, maddi durumlarını düzeltmek için bişey yapıyolar mı ? Akademik başarı hedefliyorlar mı ? O yolda emek gösteriyorlar mı ? Hayır. Sadece gösteriş peşinde koşuyolar. Abartı kıyafet ve saçları ile maddi durumlarını unutmaya çalışıyolar. Benim sınıfımda bir arkadaşım var. Maddi durumu gerçekten kötü. Çok hırslı ve acayip başarılı bi arkadaş. O neden apaçi değil peki ? Ve ilerde çok başarılı bir doktor, mühendis olacağına eminim. Yani apaçilik karakterle ilgili, maddi durumla ilgili değil.

Aykırı olmak kötümüdür ?

Hem fiziksel hem düşünsel olarak..

Sırf şekil yüzünden insanları değerlendirmek ne kadar doğru ?

Aykırılık var aykırılık var. Bir sırf birilerine benzemek için aykırı olma çabası vardır, bir de herkesten farklı olmak için aykırı olmak vardır. Sen birilerine benzemek için aykırı oluyorsan apaçisindir gözümde. Ben de mesela yeri gelince aykırı olurum ama birine benzemek için değil, birinden ayrı olmak için.;)

Saçlarını saçma sapan bir şekle sokmanın maddi yetersizlikle ne alakası var, kime özenipte öyle yapıyorlar, olsa olsa akıl yetersizliği olur o. Emolarda ailelerinden yeterli sevgiyi göremediği için öyle oluyorlar zaten, iyi şartlarda yaşasalar, olmazlar. Okuduğum en gereksiz konulardan biri. Gerçek apaçi kim ? :asd: İşimiz gücümüz yok apaçi savunur olduk, Shakira da şarkı yapsın. We are all apachi.

O zaman şöyle düşün

Saçlarını acaip şekillere sokanların maddi yönü kötü olmaları bir tesadüf mü ?

Yani size göre, maddi olanağı yetersiz olanlar, farklı olamazlar ?

Bunla ilgili yabancıların onlarca sayfa araştırma yapmalarına rağmen sizin, eaahhh gerizekalı bir konu demesi, kimin hangi zekada olduğunu açıklıyor.

Sosyolojik bir durum var ortada, özenti deyip geçmek en kolayı.

Peki bu apaçiler, maddi durumlarını düzeltmek için bişey yapıyolar mı ? Akademik başarı hedefliyorlar mı ? O yolda emek gösteriyorlar mı ? Hayır. Sadece gösteriş peşinde koşuyolar. Abartı kıyafet ve saçları ile maddi durumlarını unutmaya çalışıyolar. Benim sınıfımda bir arkadaşım var. Maddi durumu gerçekten kötü. Çok hırslı ve acayip başarılı bi arkadaş. O neden apaçi değil peki ? Ve ilerde çok başarılı bir doktor, mühendis olacağına eminim. Yani apaçilik karakterle ilgili, maddi durumla ilgili değil.

Basit bir soru soruyorum , Apaçilerin yüzde kaçının maddi durumu iyi sizce ve yüzde kaçının maddi durumu kötü ? Kaçı varoşlarda yaşıyor kaçı güvenlikli sitelerde?

Aykırılık var aykırılık var. Bir sırf birilerine benzemek için aykırı olma çabası vardır, bir de herkesten farklı olmak için aykırı olmak vardır. Sen birilerine benzemek için aykırı oluyorsan apaçisindir gözümde. Ben de mesela yeri gelince aykırı olurum ama birine benzemek için değil, birinden ayrı olmak için.;)

Şöyle düşünün, zamanında bol paça pantolonlar modaymış. Bol paça giyenler şu anda gözümüzde komik geliyor. Ama o zamankiler için moda. Ve özenmişler birbirlerine. Onlarda mı apaçi ?

Düşük bel pantolonlar..Bunlar da birbirlerine özeniyor.. Bunlarda mı apaçi ?

Veya moda saç şekilleri. Zamanında kabarık saçlar modaymış, birbirlerine özenmişler.. Apaçiler mi

Ünlülere özenip onlar gibi giyinip onlardan esinlenip saç şeklini ona göre ayarlayanlar var mı aramızda gerçekten ?

Şöyle düşünün, zamanında bol paça pantolonlar modaymış. Bol paça giyenler şu anda gözümüzde komik geliyor. Ama o zamankiler için moda. Ve özenmişler birbirlerine. Onlarda mı apaçi ?

Düşük bel pantolonlar..Bunlar da birbirlerine özeniyor.. Bunlarda mı apaçi ?

Veya moda saç şekilleri. Zamanında kabarık saçlar modaymış, birbirlerine özenmişler.. Apaçiler mi

Yahu illa tersten gireceksin. Azıcık ikna olarak dönüş yap kabulüm. Ben bu dediklerine karşı değilim ama modayla özentiliği karıştırıyorsun yine birbirine. O dönemlerde moda oydu. Şimdi moda dergileri, eleştirmenler falan kalkıp bu yazın modası şudur budur diye belirliyorlar mı? Evet. E o zaman o modanın sınırları içinde kalmayan bir grup sadece kendine özgü bir tarz yaratıp çoğalıyorlar mı? Buna da evet. Buraya kadar hem fikiriz sanırım.

Sorun şurada çıkıyor. Normalde bu adamlar moda mantığıyla özenip giyinirken, moda denilen melet kendileri oluyor. Yani apaçilik moda oluyor. Bu da şuna sebep olur, apaçilik gün geçtikçe büyüyen bir şey ve sebebi de tamamen özenti ve aykırı yaşam. İnsanlar zengin de olsa ailevi problemleri, okul problemleri vs. varsa kendilerine farklı yollar seçebiliyorlar. Veya bir şeylerden sıkıldıysa. Olay bu, sırf aykırı olmak. Moda olan bir şeyi giymeyle karıştırmamak lazım.

Yahu illa tersten gireceksin. Azıcık ikna olarak dönüş yap kabulüm. Ben bu dediklerine karşı değilim ama modayla özentiliği karıştırıyorsun yine birbirine. O dönemlerde moda oydu. Şimdi moda dergileri, eleştirmenler falan kalkıp bu yazın modası şudur budur diye belirliyorlar mı? Evet. E o zaman o modanın sınırları içinde kalmayan bir grup sadece kendine özgü bir tarz yaratıp çoğalıyorlar mı? Buna da evet. Buraya kadar hem fikiriz sanırım.

Sorun şurada çıkıyor. Normalde bu adamlar moda mantığıyla özenip giyinirken, moda denilen melet kendileri oluyor. Yani apaçilik moda oluyor. Bu da şuna sebep olur, apaçilik gün geçtikçe büyüyen bir şey ve sebebi de tamamen özenti ve aykırı yaşam. İnsanlar zengin de olsa ailevi problemleri, okul problemleri vs. varsa kendilerine farklı yollar seçebiliyorlar. Veya bir şeylerden sıkıldıysa. Olay bu, sırf aykırı olmak. Moda olan bir şeyi giymeyle karıştırmamak lazım.

Şimdi temelde şöyle bir soru ortaya çıkıyor.

Modayı belirleyenleri dinleyip onların giydirdiklerini taklit etmek apaçilik olmuyor,

ama bir üst sınıfına özenip saçma şekilde saçlarını yapan ve öyle giyinenler apaçi oluyor.

Ve kriterleri neden biz koyuyoruz ?

Üst Alt