Gerçek Apaçi Kim ? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gerçek Apaçi Kim ?

Cevap: Gerçek Apaçi Kim ?

Bunu degistiremezsin ki...Dunya capinda sosyalist/komunist bir duzen saglamadigin surece bu sekilde ya da ekonomik duzeyde siniflar hep varolacaktır,ve birbirlerini hor goreceklerdir :)

Galiba beni anlayabilen bir tek sen varsın :)

Komunizmden dem vurmuyorum. Elbette değşik sosyal ve ekonomik gruplar olacak. Ama bu aşağılamalarla kötülemelerle daha kötü bir noktaya yaklaşır.

Abi 10 tl ye süper t shirtler,30-40 a kotlar var.Fakirlikle hiç alakası yok.

Aynen. Ben pazardan giyinirim mesela beğendiğim bişey olursa ama gidip de birebir Nike çakması ( öyle bi yapıyolar ki ayırt edemezsin) almam. Gitsin pazardan giyinsin ama üsturuplu giyinsin.

Misal g yerine q yazan v yerine w yazan da apaçidir. Facebook'a garip garip durum güncellemesi yazan da. (örn: beni SatTanı BeN 5 kuRuşŞŞa veRiRim x))

Ya sorun giysi de değil. Bak açık açık diyorum; genelinin etnik kökeninden kıro damgası yapıştırılır daha sonra bu dışlanan eleman kız arkadaş bulamaz ve bu dışlanmanın sebebi olarakta maddi problemleri öngörür, kendini değiştirir, tarz yaratmaya kalkar. Kendini bu şekilde değiştirenlere de genelde apaçi diyoruz.

Portekiz de ispanya da tipine bakarak(yüzüne) kro diyeceğimiz adamlar ne kızlar götürüyor.İş tamamen bilgi-kültürde yatıyor,salak salak kıyafetler giyip acayip saç şekilleri yapınca kızları etkiliyeceklerini sanıyorlar,halbuki azcık araştırma yapsalar böyle şeylere gerek kalmaz.:eek:

Varoş'larda melek sanki. Kız arkadaşımla Varoş mahallesinden bir iki kez geçtikte bir daha tövbe etti kız.

Hayır kavga etme yanlısı değilim, hiç sevmem, kavga eden de nefret ederim. Ama ciddi anlamda orada birisine "ne bakıyosun kardeşim?" diyesim geldi.

Portekiz de ispanya da tipine bakarak(yüzüne) kro diyeceğimiz adamlar ne kızlar götürüyor.İş tamamen bilgi-kültürde yatıyor,salak salak kıyafetler giyip acayip saç şekilleri yapınca kızları etkiliyeceklerini sanıyorlar,halbuki azcık araştırma yapsalar böyle şeylere gerek kalmaz.:eek:

Bazılarında tip oluyor, ters tepki yapıyor. Doğal güzelliğini süslemeye çalışıyor. :asd:

yani şimdi bu apaçiler genelde varoşlardan oluyor,maddi durumları kötü,ve dışlanmış oluyorlar doğru mu anladım ben:)

İStanbulun hangi bölgelerinden çıkar ??

Bağcılar, Güneşli, Zeytinburnu, Esenyurt vesaire. Varoş kesim.

Haklısın, Apaçiler, maddiyatı olmayan kişilerden oluşur :) saç şekilleri, giyim-kuşamları, jölesi vesaire. Hepsi birer apaçidir. Küçümsenme gibi gözükebilir; Fakat doğru olan acı gerçek budur.

Nişantası, Cihangir, Bebek, Arnavutköy, Maslak vesaire ilçelerden bir apaçi çıktığını görmezsin. :) Bazı şeyleri görüp geçirmişlerdir. Bazı şeylerin farkındadırlar. Bazı şeyleri biliyorlardır. Apaçi olan kişilerin apaçiliği marifetmiş gibi göstermeside ayrı bir tartışma konusu keza.

Bazılarında tip oluyor, ters tepki yapıyor. Doğal güzelliğini süslemeye çalışıyor. :asd:

:D Örneğin Antonio Banderas.Herif Türk olsa varoşlarda falan yetişse tipine bakarak kronun Allah ı deriz :eek: Ama dünyada en karizma adamlardan biri olarak görülüyor şuan.İş tamamen kafada bitiyor.

LiveImages%5CFoto%20Haber%5C005%5CMarmaris%27te%20magandalar%20sezonu%20a%C3%A7t%C4%B1%5CD20091755.jpg

Şu soldaki üç kişi açlıktan ölsün eğer varoşsa yani.

Onemli olan ne giydigin degil elbet,Ingiltere'de de Pakistanlilar bu isi o kadar guzel yapiyorlar ki bir sure sonra bizde de gidip 30-40 sterlin verecegimize 10 strerlin veririz daha iyi dusuncesi olusuyor.Sonuc olarak bir giydigini 2 sene sonra ev icinde giyiyorsun sadece.

Kız meselesi ise zaten cok farkli.Bu siniflardaki insanlar kendi capinda bir mucize yaratip da kendilerince bir ust sinifa gecemedikleri surece zaten diger sinifin onu kabul etmesi mumkun degil.Yani bugun cok zengin birisi cok fakirle evlenmiyor,genel icerisinde toplumda siniflar kendi kabuklarini koruyor.

Apaçi, apaçi dediğimiz kişilere verilmiş bir ad. Onlar toplumun bir kesimi ve bu isim verilmiş. Daha başka bir isimde verilebilirdi. O kadar çok takılmamak lazım.

Kızların apaçiliği ise aynıdır. Dar paça kot. 0 kesim! Ne deniyorsa artık. Alt kısımları bacaklarına yapışmış şekilde. Altta Converse. :).. Tabii bunları daha 16-19 yaş grubunda görebiliyorum. Belli bir olgunluğa sahip kişileri görünce, "Hatun budur be kardeşim!" diyorum.. Oldukça salaş, rahat.. Kendinden emin. Ne giydiğinin farkında, nasıl yürüdüğün farkında..Yani bu apaçilikte çağımızın vebasından biri :)

Yazıyı okumamışsınız ki,

Tam da oraya cevap olarak yazmıştım, rakı - balık keyfi yapmaya gittiğim arkadaşlarım aç gibi balığa yumulduklarında daha önce bu tip ortamlarda bulunmadıklarından bunu yapıyorlar. Maddi olanakları olsaydı, güvenli sitelerde yaşasaydı, bazı şeyleri görğü geçirseydi belki de yapmayacaktılar bu tip hareketleri. Ancak ben onları yadırgamıyorum. Neden? Çünkü adam gibi adam olarak o davranışı gösteriyor. Saçlarını 2 metre dikip, çatal - bıçak ikilisiyle balığı mındar etmiyor yani.

Kızların apaçiliği ise aynıdır. Dar paça kot. 0 kesim! Ne deniyorsa artık. Alt kısımları bacaklarına yapışmış şekilde. Altta Converse. :).. Tabii bunları daha 16-19 yaş grubunda görebiliyorum. Belli bir olgunluğa sahip kişileri görünce, "Hatun budur be kardeşim!" diyorum.. Oldukça salaş, rahat.. Kendinden emin. Ne giydiğinin farkında, nasıl yürüdüğün farkında..Yani bu apaçilikte çağımızın vebasından biri :)

Evet, Apaçi gibi giyinen kızlar genelde güzel oluyor ama dediğin gibi belirli bir yaşa geldiğinde, cuk diye oturuyor :)

Emo deniyor onlara da :D Kızları fena, erkekleri yaşama sevincini öldürür.

Ayni zamanda kesinlikle alinan egitimle de ilgili.Bildigim kadariyla Darussafaka'da okuyan fakir genclerimiz cikip apaci olmuyorlar,topluma faydali birer birey oluyorlar.Kotu egitim aliyorlar,aileleri de maalesef yuksek derecede bir egitim sahibi degil.Bir cocugun vizyonunu ailesinin genisletmesi gerekir basta ancak ailelerde boyle bir vizyon olmuyor ki.

Ayni zamanda kesinlikle alinan egitimle de ilgili.Bildigim kadariyla Darussafaka'da okuyan fakir genclerimiz cikip apaci olmuyorlar,topluma faydali birer birey oluyorlar.Kotu egitim aliyorlar,aileleri de maalesef yuksek derecede bir egitim sahibi degil.Bir cocugun vizyonunu ailesinin genisletmesi gerekir basta ancak ailelerde boyle bir vizyon olmuyor ki.

Kesinlike haklısın. Hem kendin iradenle bazı şeyleri tartıp, ölçüp biçeceksin, hemde ailenin bilgili ve vizyonu geniş olacak. Eğitiminde aynı derece.Kesinlikle haklısın.

Üst Alt