Gizli Kapaklı Protokollerle Galatasaray’ın Geleceği Satılıyor! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gizli Kapaklı Protokollerle Galatasaray’ın Geleceği Satılıyor!

Galatasaray’da yılan hikâyesine dönen Riva ve Florya arazilerinin kaderi yarın belli oluyor. Yönetim, şu ana dek hayal sattığı üyelerden, kulübün kaderini oylamasını isteyecek.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Genel Kurul öncesi Kalamış Tesisleri’nde Genel Kurul üyelerini bilgilendirmek için bir toplantı gerçekleştirdi. - Bir diğeri, bu akşam Levent Galatasaraylılar Derneği’nde yapılacak.

Özbek 500 milyon dolar bekliyor, TOKİ'nin taahhütü 500 milyon TL

Çarşamba günü yapılan bilgilendirme toplantısında, Genel Kurul üyelerine, Riva-Florya paket satışından 5 yıllık sürede 500 milyon dolar gelir elde edileceği açıkladı. Tabii bu sadece bir beklenti. Çünkü Emlak Konut'un taahhüt ettiği para 500 milyon TL. İki rakam arasındaki farkı hesaplamak çok zor olmasa gerek. Bunun yanında ülkenin ekonomik şartlarını ve belirsiz flu tabloya bakıldığında, bu iki rakamdan hangisinin daha gerçekçi olduğunu görebilirsiniz.

Florya’daki tesisler yerine de Sarıyer'de var olan arazinin iki katı büyüklüğünde arazi verileceği, sadece üst kullanım hakkının ve tesisin kaba inşaatının Emlak Konut tarafından yapılacağı açıklandı.

Toplantıdan bir gün sonra Galatasaray Spor Kulübü Gayrimenkul Projeleri Değerlendirme Komisyonu raporu açıklandı. Komisyon raporunda kısaca, Riva ve Florya’nın satılmasına yönelik görüş çıktı.

Protokoldeki gizlilik kararı niye?

Peki Galatasaray’da yarın Genel Kurul üyeleri neyi oylayacak? İlginçtir kimse bilmiyor çünkü Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in tavşadan şapkan çıkartırcasına Florya’yı ekleyiverdiği protokolde gizlilik kararı var.

Özbek, gizlilik kararının Emlak Konut tarafından talep edildiğini açıkladı. Mal benim, karar verecek merci benim, ortalarda başka talip yok ama gizlilik kararı alınıyor. Kimse kusura bakmasın ama var olan devletle masaya oturanın el sıkışırken, kolunu kaptırması, mahkemelerle boğuşma ihtimali çok uzaklarda bir ihtimal olarak görünmüyor.

Galatasaray Kulübü en büyük iki taşınmazını satacak ama kimse devletle yapılan protokolün içeriği hakkında bilgi sahibi olmayacak. Gizli kapaklı protokollerle Galatasaray’ın geleceği satılamaz, satılmamalı.

Masanın diğer tarafında protokol yapılan kurum devlet. Hani şu, verilen kararların bir kişinin iki dudağının arasında olduğu devlet. İstediği zaman metro kapattırıp, istediği zaman açtıran, istediğinde taahhüt ettiği çatı projesini iptal ettiren devletten söz ediyoruz.

Genel Kurul üyeleri, Dursun Özbek’e güvenerek, hayali ve içeriği ne olduğu belirsiz bir projeyi oylayacak. Güveneceği kişi, başkan da olsa, yetkisi olmadan satış yapmaya çalışan bir adam.

Eğer Riva arazisi satılacaksa bu yangından mal kaçırır gibi olmamalı. Genel Kurul üyesi olsun ya da olmasın, her Galatasaraylı bilgilendirilmeli, insanlar su yazı yazı yazmadığını bilmeli.

Elinde yetkisi olmadığı halde Florya'yı satmaya çalışan Dursun Özbek, sanki Galatasaray'ın arazilerini satmaya gelmiş gibi!

Umut Ozan Darıcı T24

O nu bunu bilmiyorum ama kabul edilse de edilmese se her türlü bize girecek.

Kabul edilse ;
yok pahasına arsalardan olacağız ve parayi da ancak 3-5 sene sonra almış olacağız.O zamana kadar faiz ödemeye devam.

Kabul edilmezse;
Alınan gizlilik kararı sebebiyle emlak konut ile mahkemelik olacağız her halükarda arsayı elimizden alacaklar

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alinan gizlilik karari ile mahkemelik olma gibi bir baglanti yok , fakat floryanin ust kullanim hakkinin bittigi ve henuz uzatilmasinin onaylanmadigi bolumden devlet bizi cikarabilir ve muhtemelen cikaracaktir bu dogru

Alinan gizlilik karari ile mahkemelik olma gibi bir baglanti yok , fakat floryanin ust kullanim hakkinin bittigi ve henuz uzatilmasinin onaylanmadigi bolumden devlet bizi cikarabilir ve muhtemelen cikaracaktir bu dogru
kim kimi çıkartıyor floryadan komik olma. ozaman gidip diğer takımları da çıkarsınlar tesislerinden sanki onlar arazinin tapusuna sahipler gibi konuşuyorsun. daha üst kullanım hakkı süremiz bitmedi üstelik.

floryada 23 donum tapulu arsamiz var , 19 donum de halen ust kullanim hakki suren bolum var , fakat 40 donumluk bolumun ust kullanim sozlesmesi doldu , dolmasindan once uzatma calismasina da devlet olumlu yanit vermemis , yani o bolgedeki haklarimiz fiilen bitmis durumda

cikarir cikarmazi bilemem ama hukuki durumda 40 donum uzerinde bir soz hakkimiz kalmamis durumda

Bu isleri fazla bilmeyenler tatava yapmasin da konu kirlenmesin . Okumakla yetinin . Gizlilik kararinin asil amaci , protokole dahil olan ,fakat sozlesmeyle kesinlik kazanmamis olan bize florya yerine tahsis edilecek bolgenin aciga cikmamasi.

Bu konu genel kurul uyeleriyle dahi paylasilmiyor . Duyulmasi istenmiyor . Zamaninda benzer bir olayda reklamini cok yapti merhum canaydin , butun islerimize sekte vurdu seyrantepedeki parsellerde

paradan anlamayn adamlar konuşmasın lütfen.İstanbul'un göbeğindeyim burda 1+1 rezidans odasını 1.milyon dolardan alabiliyorsan öp başına koy.

florya ve riva için GYO ortaklığı kurup kendimiz inşa yapıp kendimiz satmalıyız.

devlet parayı peşin vermiyor ne anladım ben bundan?

o zaman kendimiz yapıp kendimiz satalım.Camiada yeterince inşaat şirketi olan adam mevcut.

Biraz az kazik olmamis mi? Icabinda sirf baska arsa üst kulanim hakki icin verelim riva floryayi

Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk

Ya devlet de ne kadar cok para kazanilirsa o kadar cok kar edilecek , halen anlatamadik sunu . 1 milyon dolara satilsa sadece bize degil ki devlete de kar bu .

Tekrarliyorum , ortada bir arazi satisi yok , arazilere yapilan konutlarin satisi ve gelirin paylasilmasi var , bu yuzden , o fiyata satilsa bu fiyata satilsa laflari pek de degerli degil

Satilinca satilacak iste . Yani devlet bizden araziyi x paraya alip sonra insaatlari yapip satacak degil . Bu sekilde olsaydi bir garanti paradan soz edilebilirdi

Diğer konuda neyin ne olacağını açık açık yazdık.Bu hükümet inşaat işlerinde kendisine ve çevresine rant sağlamayacak hiç bir işe girmez.O konutların tamamı devlete yakın bir firma tarafından kapatılıp satılacak.Bu iş olursa ileride aynen böyle olacağını da görürsünüz

Peki konutlarin bitis tarihi nezaman olacak dogru düzgün satis yapamazlarsa yillarca para bekliyecegiz cok cökü bir anlasma bizde devam faiz ödiyelim

Evet rivanin geri donusu 2022 civari bekleniyor sunumlara gore. Orada dogalgaz ,elektrik , kanalizasyon hic bir alt yapi yok henuz . Evlerin yapimi cok sorun degil de bu tip alt yapinin gelmesi uzun zaman alacak gibi gorunuyor

Zaten Floryanin gundeme gelmesi bu yuzden . Florya cok daha hizli satisi yapilip nakite donebilecek bir aset

Kim diyor Florya'daki haklarımız bitti üst kullanım süremiz bitti diye? Ona bakarsan Mecidiyeköy arazisindeki üst kullanım haklarımız da bitmişti lakin devlet bizi oradan modern bir stadyum yapmadan çıkaramadı o iş o kadar kolay değil. Karşılarında başakşehir yok koskoca Galatasaray camiası var ve bu camianın rızası olmadan kimse bizi hiçbir yerden çıkaramaz. Ben ASY arazisine stadyumuna 50 sene kira ödemişim 2 sene ödeyemedim diye beni oradan bedavaya rızamı almadan çıkaracaksın he yok ya? Modern bir stadyum yapıp kulübün rızasını alıp çıkarabilirdin öyle de oldu ki millet peşkeş diyor biz bu işten kazık bile yedik. Devlet Galatasaray'ı bildiğin kazıkladı. O araziyi araplara peşkeş çekip 1 milyar dolarlık rant elde etti. Yandaşların cepleri doldu. Bizi de Seyrantepe diye uyduruk bir yere attılar. Stadyum güzel o ayrı konu. Lakin bu stadyumun ASY arazisinde olmasını isterdim.

Gel gelelim Florya arazisine. Aynı konu burada da var. Kendisi ile özdeşleşmiş bir yerden kimse Galatasaray'ı çıkaramaz ki burada ASY arazisinden farklı bir de tapulu malımız var. Galatasaray'ın öyle 5 sene içerisinde değil 2 sene içerisinde toplamda en az 500-600 milyon dolar gelir elde edebileceği bir anlaşma ile ancak bu iki arsa gözden çıkarılabilir ve öyle de olmalıdır. Bunun altındaki anlaşmalar benim nazarımda arsaları devlete peşkeş çekmektir.

Peki konutlarin bitis tarihi nezaman olacak dogru düzgün satis yapamazlarsa yillarca para bekliyecegiz cok cökü bir anlasma bizde devam faiz ödiyelim

Doğru dürüst satış olmazsa kelepir fiyata devlete yakın bir inşaatçı tarafından tamamı alınacak konutların.O konuda sorunun olmasın.Emin ol konutların hepsi satılacak ama ne kadar karla satılacak o belli değil :D kendi adamlarına peşkeş çekmek için çok düşük bir karla satılırsa o zaman tarihin kazığı bize girer.Kaç tane daire yapılır o araziye işin uzmanı arkadaşlar varsa bilgilendirsin ama kabaca 10 bin tane daire yapılsa diyelim hadi en babasından 40 bin tl karla satsan ve yüzde 80 i bizim olacağı için 320 milyon lira yapıyor.Çok aşırı komik bir rakam.Kaç daire yapılabilir onu bilirsek şayet hesabını da daha iyi yaparız ama çok büyük peşkeş var işin içinde

Cikarir cikaramaz baska bir konu , siyasi boyutu sportif boyutu ayri .. Fakat hukuken durumu izah ettim , arazinin toplami 80 donum , bunun 40 donumunun ust kullanim hakki gecen sene bitti , ve yenilenmedi .

Burada yukarida bir uyenin yazdigi durumu ben de ongoruyorum ama olur olmaz o ayri .. Bu florya kiskacina sokulmak istendigimizi hissediyorum ,dogrudur yanlistir bilemem

Ulkemizin kurumlari guclu degil devlet karsisinda. Ulkenin belki de en guclu kurumlarindan biri olan Galatasaray'in en degerli arazileri boyle kolaylikla alinabiliyor iste.

Devletliler utansin.

Üst Alt