God Of War | Ana Konu - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

God Of War | Ana Konu

300 tamam bence de çok pahalı ama sana bana 300₺, adamlar için 50$'a God of War gibi AAA kalite, son yılların en başarılı PS özel oyunlarından birisini oynayacak. Sony politikasını değiştirdi, birçok exc. oyununu PC tarafına da getirmeye başladı. Hem Sony kazanıyor hem de PC oyuncuları yüksek kalite oyunları oynama şansını elde ediyor. Nvidia'nın GFN sızıntısı vardı, God of War da o listedeydi. Listenin kalanında da birçok PS Exc. oyun mevcut. Böyle yapımlarım tek platformda kalmasındansa er ya da geç herkesin oynayabilme imkanının sunulması bile başlı başına oyuncular için güzel bir gelişme. Sony bu konuda en inat firmalardan birisiydi ve inadı kırılmışa benziyor artık. Horizon optimizasyon konusunda başarısız bir port olmuştu ama Days Gone da tam tersi oldukça başarılı bir şekilde optimize edildi bilgisayara ki ben konsolda oynadığımdam çok daha fazla zevk aldım PC tarafında oynarken. Keriz avcılığından çok Sony'nin, Xbox & GamePass karşısında PC pazarında yer edinme çabası olarak görüyorum bunları. PS Now'dan ziyade tam olarak GamePass gibi bir sisteme ihtiyacı var hem Sony'nin hem de oyuncuların. Türkiye fiyatlandırmaları üzerinden konuşursak yeni çıkacak Horizon Forbidden West PS4 versiyonu bile 600₺. PS5 versiyonu 700₺. :rolleyes:
Sonynin inadı kırıldı demek için,aynı anda vermesı lazım pcye,ekmeğini yedi gow 4 ün yeterince,şimdi pcden ekmeğini yiyecek,olay bu,bu uncharted 4,days gone,horizon için de gecerli.Sadece bu oyunları oynamak icin konsol alan insanlar var,sony yapıyorsa vardır bir bildiği,o inadın kırılması imkansız..Güncel oyun fiyatları ise konsol tarafında daha pahalı,o dogru..

GM1900 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Sonynin inadı kırıldı demek için,aynı anda vermesı lazım pcye,ekmeğini yedi gow 4 ün yeterince,şimdi pcden ekmeğini yiyecek,olay bu,bu uncharted 4,days gone,horizon için de gecerli.Sadece bu oyunları oynamak icin konsol alan insanlar var,sony yapıyorsa vardır bir bildiği,o inadın kırılması imkansız..Güncel oyun fiyatları ise konsol tarafında daha pahalı,o dogru..

Tamam ama bir tarafta da deli gibi konsol satıyor exc. oyunlar sayesinde. Tabii ki adam her türlü kar etmek isteyecek ama çevremde birçok insan var konsol almak yerine parasını bilgisayarını güncellemeye harcayan. Bu insanlar bir şekilde bu oyunu oynayabilecek ki çıktığı saniye aldı bile çoğu. Düne kadar hangi oyunun PC tarafına getiriyordu Sony, hiçbirisini tabii ki. Oyun dünyası konsol sahiplerinden ibaret değil sonuçta, katılıyorum ben dahil birçok oyuncu sömürdü bu oyunları ama bir o kadar da oynamayan insanlar mevcut. İşin bir diğer tarafında ise yüksek kalite ve performans ile tekrar oynamak isteyecek de binlerce oyuncu var. 3080Ti almış koymuş sisteme 50$'a şu oyunu alıp bilgisayarının sınırlarını zorlayarak oynamayı elbet isteyecektir. Benim demek istediğim tamamen kişisel tercihe kalmış bir şey bu, kimse zorla almıyor ki bu oyunları. MS'in PC tarafında Windows'u tamamen bir Xbox'a çevirmesinden sonra Sony'nin de bu pazara bir şekilde girmek istemesi gayet normal. Bugün böyle başlar, bu pazarın getirisini görürse gelecek PC & PS exc. çıkartmaya da başlar oyunlarını. PC tarafında bile Epc, Steam vb. mağazaları arasında dahi exc. anlaşmaları görüyorken PS exc. bir oyunun bu şekilde geliyor olması normal artık. Sony PS exc. için onlar bizim konsol satış aracımız ve öyle kalacaklar diyordu daha düne kadar. Büyük bir gelişme bu oyunlar PC için çıkıyor olması. Umarım ileride daha çok özel oyunun PC için çıkışına şahitlik ederiz. İki taraf için de win-win bir durum bu. Keşke ülkemizde de 50 birime alabiliyor olsaydık şu oyunu. :|

Tamam ama bir tarafta da deli gibi konsol satıyor exc. oyunlar sayesinde. Tabii ki adam her türlü kar etmek isteyecek ama çevremde birçok insan var konsol almak yerine parasını bilgisayarını güncellemeye harcayan. Bu insanlar bir şekilde bu oyunu oynayabilecek ki çıktığı saniye aldı bile çoğu. Düne kadar hangi oyunun PC tarafına getiriyordu Sony, hiçbirisini tabii ki. Oyun dünyası konsol sahiplerinden ibaret değil sonuçta, katılıyorum ben dahil birçok oyuncu sömürdü bu oyunları ama bir o kadar da oynamayan insanlar mevcut. İşin bir diğer tarafında ise yüksek kalite ve performans ile tekrar oynamak isteyecek de binlerce oyuncu var. 3080Ti almış koymuş sisteme 50$'a şu oyunu alıp bilgisayarının sınırlarını zorlayarak oynamayı elbet isteyecektir. Benim demek istediğim tamamen kişisel tercihe kalmış bir şey bu, kimse zorla almıyor ki bu oyunları. MS'in PC tarafında Windows'u tamamen bir Xbox'a çevirmesinden sonra Sony'nin de bu pazara bir şekilde girmek istemesi gayet normal. Bugün böyle başlar, bu pazarın getirisini görürse gelecek PC & PS exc. çıkartmaya da başlar oyunlarını. PC tarafında bile Epc, Steam vb. mağazaları arasında dahi exc. anlaşmaları görüyorken PS exc. bir oyunun bu şekilde geliyor olması normal artık. Sony PS exc. için onlar bizim konsol satış aracımız ve öyle kalacaklar diyordu daha düne kadar. Büyük bir gelişme bu oyunlar PC için çıkıyor olması. Umarım ileride daha çok özel oyunun PC için çıkışına şahitlik ederiz. İki taraf için de win-win bir durum bu. Keşke ülkemizde de 50 birime alabiliyor olsaydık şu oyunu. :|
Exc.oyunlar hala konsol satış aracı zaten sony için değisen bir sey yok ki,sadece konsolu zamanında sattırmış oyunlari uyarlıyor,o oyunlar icin konsolu alan aldı zaten,simdi de pcde para kasacak onu diyorum.Gow ragnarok,spider man 2,hatta bloodborne 2 de gelecek bence,bunlarla ps 5 sattıracak,2027 de pcler belki oynar..Maddi yönden dediklerine katılıyorum ama yapacak bir sey yok maalesef.

Exc.oyunlar hala konsol satış aracı zaten sony için değisen bir sey yok ki,sadece konsolu zamanında sattırmış oyunlari uyarlıyor,o oyunlar icin konsolu alan aldı zaten,simdi de pcde para kasacak onu diyorum.Gow ragnarok,spider man 2,hatta bloodborne 2 de gelecek bence,bunlarla ps 5 sattıracak,2027 de pcler belki oynar..Maddi yönden dediklerine katılıyorum ama yapacak bir sey yok maalesef.

Aynı şeyden bahsediyoruz bence. Adamlar için hala konsol satış aracı, aynı anda PC için çıkış yapmasını beklemiyorum diyorum bu yüzden. PC'de para kasacak olması daha doğrusu konsol almamış bir insanın PC tarafında oyunu alacak olmasının keriz avlamak olduğuna katılmıyorum diyorum sadece. Konsol tarafıyla işi olmayan bir PC oyuncusu için taş gibi oynayacağı bir oyun çıkıyor. Buna tam fiyat da istemiyor. Adamlar zaten şirket yani tabii ki amaçları para kasmak olacak, bu doğal bir şey. Milyarlık şirketler hayrına oyun çıkartmıyor sonuçta. 😅 Dediğiniz gibi Sony'nin zaten her zaman ilk hedefi konsol satışı oldu. MS ise servis satışına yöneldi ve bünyesine birçok büyük stüdyoyu kattı. Sony bir şekilde buna cevap vermek istiyor, oturup ah be ne güzel oyun yaptık hadi bunu PC oyuncuları da oynasın, oyunumuzdan mahrum kalmasın diyerek çıkartmıyorlardır herhalde. Ben sadece bunun PC oyuncuları için, yüksek donanıma sahip cebi dolu kullanıcılar için güzel bir haber olduğunu düşünüyorum. Sony bundan sağlam para kazanacak ama oyuncular da sağlam bir oyunu oynamış olacak. Win-Win bir durum olduğunu düşünüyorum. Ki haberlere bakarsak yeni çıkacak bazı exc. oyunların PC tarafına portlanması, çıkması çok uzun sürmeyecek gibi duruyor. Umarım da öyle olur. Bu arada güzel sohbetin, tartışman için teşekkür ederim ama uyumam gerekiyor. Devam etmek istersen yarın yanıtlayabilirim. İyi geceler :hat:

önceki oyunlari oynamayip direkt buna dalarsaniz kratosun gecirdigi o degisikligi pek anlayamazsiniz

özellikle bazi sahnelerde öyle göndermeler var ki, inanilmaz gaza getiriyor sizi

en ufak bir seyi bile yazmak spoilere girer simdi, oyunun yapimcilari bile sakladilar ve aciklamadilar bunu zamaninda

DRM yok normaldir. Steam DRM ile çıktı Denuvo olsaydı uzun bir süre düşmezdi.
Bilemiyorum,uzun süre düşmemesinin denuvo ile alakası var mı,tam emin değilim,su anki sürümün daha kuvvetli olduğu dogru ama cpy bir gecede icinden gectiginden beri fiyakası bozuldu baya..Sanki pek bir numarası kalmadı, empress biraz agırdan alıyor gibi

Bilemiyorum,uzun süre düşmemesinin denuvo ile alakası var mı,tam emin değilim,su anki sürümün daha kuvvetli olduğu dogru ama cpy bir gecede icinden gectiginden beri fiyakası bozuldu baya..Sanki pek bir numarası kalmadı, empress biraz agırdan alıyor gibi

Sürekli güncelleniyor Gruplar da bu yüzden anında kırıp tekrar uğraşmak yerine aynı sürüm Denuvo'da oyunların çıkmasını bekleyip o sürümü patlatıyor. Denuvo ya da online DRM kroumaya sahip olsa en azından çıktığı saniye düşmezdi. Ama evet Denuvo fena çuvalladı. Gerçi zaten asıl amacı kırılma süresini uzatıp, oyuncuları satın almaya yönlendirmekti. Bir nebze de başardı bunu ama bizim gibi alım gücü düşük ülkeler için pek bir şey ifade etmiyor

Sürekli güncelleniyor Gruplar da bu yüzden anında kırıp tekrar uğraşmak yerine aynı sürüm Denuvo'da oyunların çıkmasını bekleyip o sürümü patlatıyor. Denuvo ya da online DRM kroumaya sahip olsa en azından çıktığı saniye düşmezdi. Ama evet Denuvo fena çuvalladı. Gerçi zaten asıl amacı kırılma süresini uzatıp, oyuncuları satın almaya yönlendirmekti. Bir nebze de başardı bunu ama bizim gibi alım gücü düşük ülkeler için pek bir şey ifade etmiyor
Evet dogru..Simdi cod vanguardla cold war da online drm zımbırtısı var galiba,onlarla uğrasıyorlar muhtemelen fakat onlarında konsol versiyonunu patlatmıslar,ps4 de oynanabiliyor su an,en güncel versiyonda degilsen Kacıs yok hic bir türlü..

Evet dogru..Simdi cod vanguardla cold war da online drm zımbırtısı var galiba,onlarla uğrasıyorlar muhtemelen fakat onlarında konsol versiyonunu patlatmıslar,ps4 de oynanabiliyor su an,en güncel versiyonda degilsen Kacıs yok hic bir türlü..

Kesinlikle. Bir şekilde hepsi kırılıyor. Keşke şu fiyatlar, alım gücü iyi bir noktada buluşsa da ülkede korsana yönelmese kimse. :cofused:

PC’ye neden çıkarırsın ki? PS özel yap işte. Hiçbir ayrıcalığı, bakireliği kalmadı oyunun.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

PC’ye neden çıkarırsın ki? PS özel yap işte. Hiçbir ayrıcalığı, bakireliği kalmadı oyunun.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Pek alakası yok,4 sene oldu oyun çıkalı,ragnarokun eli kulağında,daha bu saatten sonra pcye çıksa ne olur.Oyun bitecek,devamı nerde, yok.2027 belki..Ps5 satısına yönelik bir hamle bence daha yukarda yazdığım gibi..

Üst Alt