Gökmen Özdemir maç önü "Melo ve Eboue %90 geldi" demiş - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gökmen Özdemir maç önü "Melo ve Eboue %90 geldi" demiş

Cevap: Gökmen Özdemir maç önü "Melo ve Eboue %90 geldi" demiş

Sabri kenara gelir. Acıkta falan oynamaz. Sabri kalitesindeki bir futbolcunun Galatasaray'daki yeri yedek kulubesidir normal sartlarda.

Evet.

Şimdi sen teknik direktörlük taslıyorsun ben de finansör takılayım demek mi doğru yoksa hiçbirini yapmamak mı? İkisi de oldukça sinir bozucu bir durum değil mi? Madem işin bu kadar ehlisin neden burada harcanıyorsun ki? Herkes salak bir tek ben akıllıyımcılardan her zaman nefret etmişimdir.

Yani sana gore futbolcu ya da futbolu yorumlamak icin teknik direktor menejer vs olmak , finans yorumlamak icin ekonomist olmak mi gerekiyor ? Ya da siyaset ile ilgili yorum yapabilmek icin siyasi gecmise sahip olmak bir resmi yorumlayabilmek icin ressam ya da bir yemegi begenip begenmedigini belirtmek icin gurme ya da ahci mi olmak gerekiyor ? Bir daha dusun bence sen bu fikrini yoksa hepimiz koyun koyun oturur sadece uzmanlik alanimizi yapar hayatta baska hic bir seye yorum yapmadan dolayisiyla ilgilenemeden yasariz boyle bir dusuncenin oldugu dunya ancak diktatorluklerin elestirldigi filmlerde olur . Ayrica o bahsettigin dusunce tarzinda degilim fakat nefretin beni irgalamamakta :) .

Cana'nın bonservisini niye 8 sayıyorsunuz, 4.5'a aldık 4.5 say. Bize gelince değeri mi arttı adamın. 6.75 + 4.5 = 11.250. Bence Muslera'nın ederi 8 M'dir, biraz fazla verdik ama atla deve değil. Konuşulmaya değmez bence.

---

Eboue geldiyse Aydın + Pino'yu verip Volkan Şen'i alalım. Bir de adam geçebilecek, yetenekli bir santrafor gerekli. Baros ve Elmander fazla yeteneksiz ikili olmuşlar, alıp topu bir iki adam eksiltecek özellikte değiller.

Volkan - Arda oynar, Kazım-Sabri yedek olur. Selçuk-Melo oynar Yekta-Ceyhun yedekleri. Culio gibi de jokerin var, ister solu yedeklersin ister ortayı.

Evet hemen aydinlatiyim seni guzel dostum . Birincisi bu transferin Kupadan once tamamlanmis oldugunu var sayiyorum Cana'nin gitmesi gitmeden once menejerinin Muslera GS'de aciklamasi vs . Ikincisi Cana'nin bonservisinin 8 milyon euro Muslera'nin Lazio'daki payinin 8 milyon euro oldugu ve kafa kafaya takas oldugu soylendi Lazio'daki payiyla . Simdi soyle bir toplama yapalim 8+6.750 = 14.750 eder bana kac kaleci sayabilirsin bu fiyatta ? Ya da soyle soyliyeyim Muslera 15 milyon euro eder mi suan ki haliyle ? Bence cok buyuk bir fiyat Milli Takim kariyeri harici kendisini yuzde yuz kanitlamis bir kaleci degil . Ben de sevindim bence cok cok iyi olacak ama suan ki istikrari ve haliyle 15 milyon euro etmez bana gore neyse konu Muslera degil zaten suan=)

yani bu durumda Cana'yı Lazio'ya 8 milyona verdiğimizi mi çıkartmalıyım??

hani 5 milyon'a aldığımız Cana... ve bu Cana bu sene oynadığı futbol ile bonservisini 8 milyona mı cıkarttı?

eğer öyle saydıysak Cana'yı, süper iş yapmışız...

ama bana sorarsaniz bu sene oynadığı futbol ile Cana'yı 3bucuktan yukarı hicbiryere veremezdik... o da geçmisteki ismiyle... Cana'nın kötü olduğundan değil... bu sene ki performansıyla...

bu durumda Muslera'yı 10 milyona almışızdır ki bence bu fiyat bile gayet makul...

Yani sana gore yorum futbolcu ya da futbolu yorumlamak icin teknik direktor menejer vs olmak , finans yorumlamak icin ekonomist olmak mi gerekiyor ? Ya da siyaset ile ilgili yorum yapabilmek icin siyasi gecmise sahip olmak bir resmi yorumlayabilmek icin ressam ya da bir yemegi begenip begenmedigini belirtmek icin gurme ya da ahci mi olmak gerekiyor ? Bir daha dusun bence sen bu fikrini yoksa hepimiz koyun koyun oturur sadece uzmanlik alanimizi yapar hayatta baska hic bir seye yorum yapmadan dolayisiyla ilgilenemeden yasariz boyle bir dusuncenin oldugu dunya ancak diktatorluklerin elestirldigi filmlerde olur . Ayrica o bahsettigin dusunce tarzinda degilim fakat nefretin beni irgalamamakta :) .

Olayı nereye çekersem oraya gider diyorsun yani. :)

Sana koyun ol desem bunu dolaylı olarak anlatmam, o kadar nazik değilim bu tür konularda merak etme. :) İkincisi bir bilmişlik vardır, bir de bilmek vardır, ha bir de fikir yürütmek vardır. Burada Muslera'ya karşı olan tutumların tamamı bu yönde (bilmişlik yönünde) oluyor, altını çizmek istediğim nokta buydu. :)

yani bu durumda Cana'yı Lazio'ya 8 milyona verdiğimizi mi çıkartmalıyım??

hani 5 milyon'a aldığımız Cana... ve bu Cana bu sene oynadığı futbol ile bonservisini 8 milyona mı cıkarttı?

eğer öyle saydıysak Cana'yı, süper iş yapmışız...

ama bana sorarsaniz bu sene oynadığı futbol ile Cana'yı 3bucuktan yukarı hicbiryere veremezdik... o da geçmisteki ismiyle... Cana'nın kötü olduğundan değil... bu sene ki performansıyla...

bu durumda Muslera'yı 10 milyona almışızdır ki bence bu fiyat bile gayet makul...

Yanlis hatirlamiyorsam Lazio'nun sitesinde ikisinin de sekiz milyon euro sayilip takas oldugu yazmisti baska bir site de olabilir o yuzden 8 dedim ben de . Kaldi ki 4.5 milyon bile saysak 6.750 ile toplayinca 11.250 yapar ki bu da cok yuksek bir bonservis herkes Arjantin macindan sonra Muslera'yi Dunyanin en iyi kalecisi zannetmeye basladi fakat malese henuz boyle bir durum yok . Ben eminim 2 hafta once Muslera mi Frey mi diye bir anket yapilsa acik ara Frey cikardi sonuc bir macta herkesin butun fikri degisti zaten beni korkutan da bu bir macta adami vezir eden bizler kotu bir macindan sonra rezil etmeyi umarim :) .

Ne demek ; '' Sanki cebinizden cikiyor '' ya da ''Muhasebeci misiniz '' gibi sacma sapan yorumlar oluyor . Yok kardesim muhasebeci degilim ama sen de teknik direktor ya da sportif direktor degilsin menejer hic degilsin o zaman sen de yorum yapma transferlerle ya da taktikle ilgili !!! Boyle sacma sey mi olur takimimin finansiyla ilgilenmem icin benim cebimden cikmasi ya da muhasebeci olmam mi gerekiyor ?

Her konuda herkes yorum yapabilir. Ama alınan futbolcu kaliteliyse maliyetini kafaya takma. Kaliteli, genç ve pahalı futbolcular hiç bir zaman kaybettirmez.. Muslera hem kaliteli bir kaleci, hem de genç... Artık bu tarz transferler yapılmalı. 30 küsür yaşına gelmiş, emekliliğini bekleyen futbolcular alınacağına pahalı ama kaliteli futbolcular alınsın. 5 futbolcu transfer edileceğine 3 tane yapılsın ama genç olsun.

Eboue çok iyi transfer,Melo çok iyi olmasa da fena değil

Olayı nereye çekersem oraya gider diyorsun yani. :)

Sana koyun ol desem bunu dolaylı olarak anlatmam, o kadar nazik değilim bu tür konularda merak etme. :) İkincisi bir bilmişlik vardır, bir de bilmek vardır, ha bir de fikir yürütmek vardır. Burada Muslera'ya karşı olan tutumların tamamı bu yönde (bilmişlik yönünde) oluyor, altını çizmek istediğim nokta buydu. :)

Ben suan o kadar nazik olabiliyorum :) . Yorumlarimla ilgili sikintin varsa raporla ben boyle dusunuyorum boyle yazarim benim bilmislik yaptigimi vs soylemek sana dusmez . Dedigim gibi uslup problemin varsa raporla degerlendirilir .

Her konuda herkes yorum yapabilir. Ama alınan futbolcu kaliteliyse maliyetini kafaya takma. Kaliteli, genç ve pahalı futbolcular hiç bir zaman kaybettirmez.. Muslera hem kaliteli bir kaleci, hem de genç... Artık bu tarz transferler yapılmalı. 30 küsür yaşına gelmiş, emekliliğini bekleyen futbolcular alınacağına pahalı ama kaliteli futbolcular alınsın. 5 futbolcu transfer edileceğine 3 tane yapılsın ama genç olsun.

Ben de zaten kaliteli genc alalim diyorum ama herkesin bir piyasasi vardir ve benim fikrime gore piyasayi bu kadar yuksek degildi Muslera'nin . Umarm ileri de daha cok eder ama basit bir ornek vermek gerekirse Neymar'i begeniyor musun bilmiyorum ondan ornek vereyim . Barcelona Neymar'i 20'ye alsa cok iyi is yapmis dersin 80'e alsa cok kotu yapmis dersin belki ileride daha da cok eder ama suan ki piyasasi 80 eder mi ? Ben de isin burasindayim yoksa Muslera'yi herkes laf ederken ( Copa America'dan once ) savunanlardandim ben inaniyorum yararli olacagina .

Yanlis hatirlamiyorsam Lazio'nun sitesinde ikisinin de sekiz milyon euro sayilip takas oldugu yazmisti baska bir site de olabilir o yuzden 8 dedim ben de . Kaldi ki 4.5 milyon bile saysak 6.750 ile toplayinca 11.250 yapar ki bu da cok yuksek bir bonservis herkes Arjantin macindan sonra Muslera'yi Dunyanin en iyi kalecisi zannetmeye basladi fakat malese henuz boyle bir durum yok . Ben eminim 2 hafta once Muslera mi Frey mi diye bir anket yapilsa acik ara Frey cikardi sonuc bir macta herkesin butun fikri degisti zaten beni korkutan da bu bir macta adami vezir eden bizler kotu bir macindan sonra rezil etmeyi umarim :) .

bir mac degil... muslera gecen sene italyada oynadıgı futbol ile zaten ismini yapmıştı...

istatistikler her zaman dogruyu söylemez ancak gecen sene seria A da en az gol yemis 3 kaleciden biridir... en az gol yiyen abbiati'dir... ondan sonra muslera gelir, DeSanctis ile birlikte (bu da acı birşey bizim için)... gelmesi için taklalar attığımız buffon, julio cesar'dan, doni'den daha az gol yemiştir... bizim hatamız belli isimlere(frey, rufier vs gibi) takılıyoruz başka biryer göremiyoruz...

bir mac degil... muslera gecen sene italyada oynadıgı futbol ile zaten ismini yapmıştı...

istatistikler her zaman dogruyu söylemez ancak gecen sene seria A da en az gol yemis 3 kaleciden biridir... en az gol yiyen abbiati'dir... ondan sonra muslera gelir, DeSanctis ile birlikte (bu da acı birşey bizim için)... gelmesi için taklalar attığımız buffon, julio cesar'dan, doni'den daha az gol yemiştir... bizim hatamız belli isimlere(frey, rufier vs gibi) takılıyoruz başka biryer göremiyoruz...

Kalecilerin gol yemesi daha cok takimlarin oyun stiliyle alakali bence . Yani bir Buffon ile bir Julio Cesar ile henuz kiyaslayamayiz Muslera'yi . Fakat ben de cok iyi olacagini dusunuyorum umarim onlardan da iyi olur .

melonun yeteneklerişne, kalitesine lafım yok ama işte adam her an 10 kişi bırakabilir takımı.

[video=youtube;Tz0r8IevC6U]https://www.youtube.com/watch?v=Tz0r8IevC6U[/video]

gattusoya güzel ayar vermiş

adam geçen sene 1 tane kırmızı görmüş sadece ne 10 kişi bırakması

lorik canaya da böyle diyodu herkes

Üst Alt