GSC Futbol Nöbeti | Arşiv #1 - Sayfa 219 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ahmed Kutucu Türkiye U19 milli takımına davet edilmesine rağmen Milli takıma katılmadı. Nedeni belli değil. Dün sadece bilgi aldım, kulüp ile bugün antrenmanda yer alacak ve daha sonra basın mensuplarına soru cevap şeklinde konuşacak.

Buyuk bir yetenek kaybetmis oluruz

Cidden iyi topcu Eskisehir altyapisi sayesinde dusmuyor biz niyeyse hic topcu almiyoruz Eskisehir'den
Kendisini izledin mi? Oyuncu hakkinda gorusunu duymak isterim.

Istanbulspor'un sol beki Duhan Aksu da Lille ile ön protokol imzalamis.

Duhan Aksu [İstanbulspor]: "Lille ile sezon başında ön protokol imzaladık. Mayıs ayına kadar satın alma opsiyonu Lille'de olacak. Protokol hakkını kullanırlarsa gelecek sezon Lille'e transfer olacağım"

Orta saha bir takimin en önemli yeridir. Orta saha zaafinin acisini cok pis cekiyoruz bu sene.

Bilhassa deplasmanlarda bu kadar kötü olmamizin bas nedenlerinden biri direncsiz ve yetersiz orta sahamiz. Buna ilaveten sezon bitecek 26.haftaya geldik ve bu takimin hala belirgin bir oyun plani bir oyun anlayisi yok. Saldim cayira mevlam kayira.

IBB nin oyununu elestiriyoruz burada mesela her hafta top oynamiyorlar diye ama mesela dünkü Kayseri macinda adamlar ne güzel atak variyasyonlari ürettiler. Verkac ile 3-4 metrekare alan icerisinde rakibi ekarte ediyorlar rakip ceza sahasi icinde. IBB yi övmek icin demiyorum bunu kimse yanlis anlamasin ama futbolun temel anlayislarini sergileyemiyoruz bile daha. En basit seyleri uygulayamiyoruz.

Hersey transfer ile cözülmez. Hep transfer hep transfer diye bir beklenti var cogunlukta. X gider Y gelir ama senin takiminin belirli bir oyun plani yoksa istersen 100 tane futbolcu transfer et hala bireysel performanslara göre sekillenir senin "futbolun". Takimimiz bir kere kompakt degil, oyuncular cok kopuk birbirlerinden.

Her kelimesine imzamı atıyorum. Ama maalesef basta FT olmak uzere buradan da bircok kişi çozumu transferde goruyor..

Kendisini izledin mi? Oyuncu hakkinda gorusunu duymak isterim.

Istanbulspor'un sol beki Duhan Aksu da Lille ile ön protokol imzalamis.

Duhan Aksu [İstanbulspor]: "Lille ile sezon başında ön protokol imzaladık. Mayıs ayına kadar satın alma opsiyonu Lille'de olacak. Protokol hakkını kullanırlarsa gelecek sezon Lille'e transfer olacağım"

Duhan Aksu'yu bilmiyorum. Evet Eskisehir'in birkac macini izledim ozellikle genclerini izlemek icin gecen sene Dorukhan'in oynadigi gibi oynuyor kendisi pozisyon olarak. Eskisehir 4-5-1 gibi bir sey oynuyor orta saha uclusunun hicbiri cok ofansif oyuncular olmuyor ama orta sahanin tam ortasinda defansif yukun cogunlugunu ustlenen birini oynatiyorlar (biraz daha 4-1-4-1'e yakin).

Gecen sene Dorukhan hic fena degildi o pozisyonda, bu sene bu cocuk cok daha iyi. Dorukhan'in oyunu belki biraz daha goze hos geliyordu cunku ileri dogru pas vererek kosu atiyor hucuma cikiyor guzel de sutlar cekiyordu ama bu cocuk cok ama cok iyi pozisyon aliyor. Boyu pek uzun degil ama fizigi Dorukhan'dan daha saglam. Bir de Dorukhan'in aksine oyle hucum kosulari atmiyor ama supurucu olarak cok daha iyi.

Umraniye'deki Timur Temeltas'i cok begenirim devre arasi gitmesi gundeme gelmisti bizim sportif direktorun ilgilendigi adamlardan biri bu cocuktu o zaman onunla da biraz konusmustuk cok temiz top alan, hep dogru yerde duran, pas kalitesi acayip yuksek gerektiginde de dribbling yapabilen bir cocuk. Saha icindeki hareketi bizim Celil'i animsatiyor ama onun gibi celimsiz degil bir de top alirken insana yapisiyor.

Bence BuLi kendisi icin cok iyi tercih olur isleyen guzel bir orta saha sisteminde cok is yapabilecek bir DM kendisi.

Aslında Fatih Hocamdan haftaiçi antreman sonrası İstiklal Marşı eğitimi falan bekliyorum. Bir sonraki maç bütün yabancılar bangır bangır marşı söylese, olay olur olay!

Hic gerek yok

Dusunsene satranc masasina gecip oturuyorsun. Biri karsina gelip oturuyor. Masanin ustune siciyor. Sen de diyorsun ki mushil alayim da gostereyim suna

Hic gerek yok. Yapilmasi gereken satranc oynamayi bilmeyenleri satranc masasindan kovmaktir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt