GSC Futbol Nöbeti | Arşiv #1 - Sayfa 220 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aslında Fatih Hocamdan haftaiçi antreman sonrası İstiklal Marşı eğitimi falan bekliyorum. Bir sonraki maç bütün yabancılar bangır bangır marşı söylese, olay olur olay!
Adamın paylaşımının altında uzun bir flood yaparak anlama sorunu olan bir kardeşimize anlatır gibi anlattım ama buna rağmen o arkadaşın anlayacağını sanmıyorum. Uğraşmaya gerek yok. Kimsenin de marşımızı okumasına gerek yok. Futbol bu, ve futbolcularla oynanıyor. Varsa yabancı futbolcumuzdan daha iyi Türk futbolcu zaten doğal olarak formayı kapar. Kimse aptal değil ki sırf yabancı diye daha kötüsünü oynatsın. Türk futbolcularımız da azim olsa, istikrar olsa zaten formayı alıyorlar. Bugün Galatasaray gibi bir takımın sol bek yedekleri Emre Taşdemir ve Ömer Bayram. Bu futbolcuların maliyeti düşük olduğu için seçildiler. Yabancı sayısını düşürmek demek bugün yedek hatta yedeğin yedeği seviyesinde bulunan bir futbolcuya ilk 11 oyuncusu oynatma zorunluluğu getirmek demek. Maaşlarını sistem gereği otomatik yükseltmek demek. Doğru olan bu değil, yabancı kuralında iyileştirmeler, kısıtlamalar getirirsin: Dersin ki 14 yabancı hakkında 30 yaş üstü en fazla 2 oyuncu oynatabilirsin, 21 yaş altı sınırsız yabancı oynatabilirsin, milli takımda belirli sayıda maç oynamış olma zorunluluğu getirirsin, bu şekilde verim alıp Türk oyuncuyu daha fazla çalışmaya teşvik edebilirsin. Ama bizim muhteşem zihniyete sahip medyamız ve sporun başındaki üstün yönetim kabiliyetine sahip insanlarımız İstiklal Marşına takmış durumda. Zihniyet her yerde aynı; zengin daha zengin olmalı yoksa sistem yürümez.

Adamın paylaşımının altında uzun bir flood yaparak anlama sorunu olan bir kardeşimize anlatır gibi anlattım ama buna rağmen o arkadaşın anlayacağını sanmıyorum. Uğraşmaya gerek yok. Kimsenin de marşımızı okumasına gerek yok. Futbol bu, ve futbolcularla oynanıyor. Varsa yabancı futbolcumuzdan daha iyi Türk futbolcu zaten doğal olarak formayı kapar. Kimse aptal değil ki sırf yabancı diye daha kötüsünü oynatsın. Türk futbolcularımız da azim olsa, istikrar olsa zaten formayı alıyorlar. Bugün Galatasaray gibi bir takımın sol bek yedekleri Emre Taşdemir ve Ömer Bayram. Bu futbolcuların maliyeti düşük olduğu için seçildiler. Yabancı sayısını düşürmek demek bugün yedek hatta yedeğin yedeği seviyesinde bulunan bir futbolcuya ilk 11 oyuncusu oynatma zorunluluğu getirmek demek. Maaşlarını sistem gereği otomatik yükseltmek demek. Doğru olan bu değil, yabancı kuralında iyileştirmeler, kısıtlamalar getirirsin: Dersin ki 14 yabancı hakkında 30 yaş üstü en fazla 2 oyuncu oynatabilirsin, 21 yaş altı sınırsız yabancı oynatabilirsin, milli takımda belirli sayıda maç oynamış olma zorunluluğu getirirsin, bu şekilde verim alıp Türk oyuncuyu daha fazla çalışmaya teşvik edebilirsin. Ama bizim muhteşem zihniyete sahip medyamız ve sporun başındaki üstün yönetim kabiliyetine sahip insanlarımız İstiklal Marşına takmış durumda. Zihniyet her yerde aynı; zengin daha zengin olmalı yoksa sistem yürümez.

Olay futbolun gelecegi falan degil ki, siz hala adil bir ortam var da laf anlatmaya calisiyorsunuz. Algi kasanlarin hepsi it gibu biliyor, Galatasarayin onunu kesmek icin bu sinirin konusuldugunu.

Turkiyede oyunun kurallari bu. Birisi gelip masana sicarsa ve onun masadan kalkmasini beklersen kalkmaz. Daha da yerlesir oraya aa bak sesini cikarmadi diye. Maalesef bu ulkede anlayana anladigi dilden konusacaksin.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

cc40e532d04ff2dbaa48764b7de5cc40.jpg

@futbolarsiv_: Stoke City kulübüne yakın kaynaklardan The Sentinel gazetesi, Ndiaye'nin sezon sonu kesin olarak Stoke City'e döneceğini ve Galatasaray'ın o boşluğu Mohamed Diame veya Anderson Esiti ile dolduracağını yazmış.

diame premier ligin gediklilerinden son dönemde skor katkısı oldukça düşük ... bu hafta hususi tekrar izledim bizde iş yapması için sıkı çalıştırmak lazım... fernando gibi fiziği pas kalitesi iyi ama biraz hantal.. kendine iyi bakmazsa 1 sezon sonra yollamaya çalışırız...Yanına mutlaka hızlı bir orta saha koymalıyız.. Artık önliberosuz sistemler oturtmalıyız 2 çift yönlü orta saha önlerinde de yine geriye yardım edebilecek kagawa gibi adam lazım..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt