GSC Nightline - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Nightline

İki kere yıkanmaz bir kere yıkanır çünkü nehir kirlenir tabiki gerçek cevap değil.

Su sürekli akar yani aynı su geçmez ordan yıkandın çıktın var say ikinciye girdiğinde o nehirin suyu değişmiştir yani başka bi nehir olmuştur o...

kısacası ki bence bu söylenmek istiyo
.. zaman sürekli akıp gidiyor ve biz ona hiçbişey yapamıyoruz herşey değişiyor.

İki kere yıkanmaz bir kere yıkanır çünkü nehir kirlenir tabiki gerçek cevap değil.

Su sürekli akar yani aynı su geçmez ordan yıkandın çıktın var say ikinciye girdiğinde o nehirin suyu değişmiştir yani başka bi nehir olmuştur o...

kısacası ki bence bu söylenmek istiyo
.. zaman sürekli akıp gidiyor ve biz ona hiçbişey yapamıyoruz herşey değişiyor.

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir gibi o zaman :D Klişe oldu ama güzel örnek oldu :) Teşekkürler hoş sohbet için.

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir gibi o zaman :D Klişe oldu ama güzel örnek oldu :) Teşekkürler hoş sohbet için.
Felsefe ters köşe yapmayı sever :D

Senin sayende biraz felsefe konuştuk - Ne güzel :)

Alphonso Karr'ın güzel sözü ile bugünlük felsefe turu bitiriyorum.

"Herkesin üç kişiIiği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip oIduğu , sahip oIduğunu sandığı."

Son düzenleme:
Felsefe ters köşe yapmayı sever :D

Senin sayende biraz felsefe konuştuk - Ne güzel :)

Alphonso Karr'ın güzel sözü ile bugünlük felsefe turu bitiriyorum.

"Herkesin üç kişiIiği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip oIduğu , sahip oIduğunu sandığı.*"

Hangi kitabı bu acaba? Okumak isterim. Gayet doğru söylemiş, ama sahip olduğunu sandığı biraz kişilik bunalımı gibi.

Hangi kitabı bu acaba? Okumak isterim. Gayet doğru söylemiş, ama sahip olduğunu sandığı biraz kişilik bunalımı gibi.
Bu söz hangi kitapa ait bilmiyorum...pek ünlü birisi değil. Ama bu kişilik olayı ilgini çekiyor ise, çok güzel bir Kitap var..daha çok Sosyolojik alan. Okunması kolay...teoriler çok derin değil.
Enteresan bir bakış açısı... Özetleri oku istersen.

Goffman'ın benlik sunumu..

http://www.idefix.com/kitap/gunluk-...rastirma-tarih/sosyoloji/urunno=0000000288733

Cevap alamazsın diyorum bende, rölativızm bu konuda çok fazla dostum. Benim düşüncem bana göre doğru ama sana göre yalnış olabilir, tezatlık olur diye dedim ben.

bu yüzden sordum ya zaten. "neden bir insan iki kez aynı nehirde yıkanamaz?" sorusu gibi net cevabı olan bir soru yerine "varlık, maddedir." veya "varlık, oluştur." vsvs. gibi cevapları olan soruyu tercih ettim.

Son düzenleme:
bu yüzden sordum ya zaten. "neden bir insan iki kez aynı nehirde yıkanamaz?" sorusu gibi net cevabı olan bir soru yerine "varlık, maddedir." veya "varlık, oluştur." vsvs. gibi cevapları olan soruyu tercih ettim.

Güzel, birden çok cevap ve beyin fırtınası yani, daha güzel. Ben net cevap olarak soruyorsun diye anladım. Kusura bakma.

Üst Alt