GSC Nightline - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Nightline

Cevap alamazsın diyorum bende, rölativızm bu konuda çok fazla dostum. Benim düşüncem bana göre doğru ama sana göre yalnış olabilir, tezatlık olur diye dedim ben.
Varlık, sırf rasyonal ve gerçeklik olarak görüne bilinir.

Şimdi buna ilaveten Ruh / Düşünce Kapasitesi eklenir ve Ben'in iki versiyonu olur. Burdan zaten bu soru ya doğru bir cevap veremezsin çünkü tek bir doğru / hiç bir "doğru" yok.
Fuat Ekinci

Son düzenleme:
Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar:
Şu anda 7 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor.
Saat 4:45'

Selamlarımı iletiyorum bizi bu gece takip eden.

Son düzenleme:
Bende onu kastettim , cevap alınacak bir soru değil bencede :)
Kurnaz Fuat Ekinci bizi köşeye sıkıştırmak istedi - Ama Yemedik !

logic-copy.jpg

Yınede cvp atayım dedim... değerlendirme alayım

ben varlığın insan zihninden bağımsız bir şey olduğunu, salt madde olarak görüyorum. ve metafiziğin boş olduğunu düşünüyorum. şimdi söyleyeceğim cümle sana saçma gelebilir ama metafizik gerçek olsaydı eğer ona metafizik demezdik mantıken. bu dediğimi daha iyi anlamanız için daha somut bir örnek vereyim "eğer alternatif tıp işe yarıyor olsaydı ona zaten tıp denirdi." ile aynı mantık. :dd

ben varlığın insan zihninden bağımsız bir şey olduğunu, salt madde olarak görüyorum. ve metafiziğin boş olduğunu düşünüyorum. şimdi söyleyeceğim cümle sana saçma gelebilir ama metafizik gerçek olsaydı eğer ona metafizik demezdik mantıken. bu dediğimi daha iyi anlamanız için daha somut bir örnek vereyim "eğer alternatif tıp işe yarıyor olsaydı ona zaten tıp denirdi." ile aynı mantık. :dd
Placebo haplar niye işe yarabiliyor o vakit ?

Arif Ulu Sence Doğru Kanıtlanabilir mi yoksa kanıtlanamaz mı? Sen hangi taraftasın felsefede :D Ben iki tarafıda okuyorum ama ikisininde bariz üstünlüğü yok. Sence?

Anne babaya iyilik yapmak kadar kanıtlanabilir bir doğru var mı? Bu da mı doğru değil

O zaman doğru bilgi kanıtlanabilir. Mesela doğayı korumak, buda kanıtlanabilir bir bilgi, temiz tutarsan yem yeşil bir görünüm, aksi olursa maalesef ölü bir yeşillik, ama bazen öyle uçuk fikirler öne sürüyorlar ki işte onları kanıtlamak çok zor.

Son düzenleme:
Arif Ulu Sence Doğru Kanıtlanabilir mi yoksa kanıtlanamaz mı? Sen hangi taraftasın felsefede :D Ben iki tarafıda okuyorum ama ikisininde bariz üstünlüğü yok. Sence?
Farklı Teorileri var.. yani tek bir doğru yok.
Bir de semantik olarak farklı bir doğruluk anlayış var, misal matematiksel.

Hocam direk Fuat gibi en zorundan içinden çıkması zor olanında sordun... Daha yeni yattım Couch'a :D

Üst Alt