GSC - Oto Sanayi Anılarınız | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Vakti zamanında benim UNO'nun LPG de marş basmama sorunu vardı. Ki iki üç günlük olay da değildi. O zamanlar taşınma nedeniyle yoğun olduğum için anca sorundan 1 ay sonra sanayiye gitmiştim. Sorunu söyledim. 1 ay LPG de marş basmayan araç, ustanın LPG de ilk marşı basmasından sonra tek seferde çalışmıştı. Mal gibi ustanın yüzüne bakakalmıştım. Allah'ın cezası bir araçtı. Lakin iyi kötü işimizi görüyordu. Sonrasında başa çıkamayınca satmıştım.

Kuzenim oto tamirci hiç de gitmem yanına esnafligi berbattir..Neyse birgün ayıp olmasın diye sabahtan gittim 10 gibi..Onu araya al bunu oraya sok saat 3 oldu altı üstü yağ su degistirecek..Abi dedim bir de ses geliyor alt takımdan "teyzeoglu ona da geniş bir zaman gel de öyle bakalım" dedi ..Be srfsz daha ne kadar geniş bir zaman olacak sanki akşama kadar bosuz da sanayi de dolaniyorz..
Tabi o gün yanına gitmeyerek ne kadar isabetli bir karar verdiğini anladım..

Diğer kuzenim de ufak bir parca değişimi için buna gidiyor.. O zamanın parasıyla bu 200 lira istiyor 1 saat sürer sen sonra gel diyor.. O da çıkınca diğer blokta tanımadığı birine gidiyor adam hallederiz abi 15 dakikalık iş 100 lira versen yeter diyor..
Bu adamlar yıllardır para kazanıyor işte düşünün sanayinin halini

Usta dedi ki şuan bu motoruna birşey olsa değiştirmek 100 bin tutar dedi..

bu fiyata araba alıyorduk biz söylerken utanıyoruz dedi
araba almak hayaldi şimdi araba arızalanırsa tamir ettirmek de hayal oldu millet hatim indirerek araç koltuğuna biner oldu. dün okudum avrupa'ya otobüs seferleri de başlamış uçak fiyatları yüzünden, bir şekilde vize alan uçağa da binemiyor artık.

nereye gidiyor bu iş, çok merak ediyorum bu filmin sonunu gerçekten.

araba almak hayaldi şimdi araba arızalanırsa tamir ettirmek de hayal oldu millet hatim indirerek araç koltuğuna biner oldu. dün okudum avrupa'ya otobüs seferleri de başlamış uçak fiyatları yüzünden, bir şekilde vize alan uçağa da binemiyor artık.

nereye gidiyor bu iş, çok merak ediyorum bu filmin sonunu gerçekten.

Otobüs sanki çok mu ucuz renktas..Geçen x yerin metro turizm sahibi vardı bir muhabbet olunca ortaya cikti.. aynı yerden arkadaş geçen hafta uçakla daha ucuza gitmiş.. otobüs 1250ymis git gel uçakla 1000 lira tutmuş .. Bayram sezonu hariç uçak daha uygun ..Ona kalsa hem otobüs hem uçak firmaları zarar ediyor diyor yurt içi uçuşlarda ..

Otobüs sanki çok mu ucuz renktas..Geçen x yerin metro turizm sahibi vardı bir muhabbet olunca ortaya cikti.. aynı yerden arkadaş geçen hafta uçakla daha ucuza gitmiş.. otobüs 1250ymis git gel uçakla 1000 lira tutmuş .. Bayram sezonu hariç uçak daha uygun ..Ona kalsa hem otobüs hem uçak firmaları zarar ediyor diyor yurt içi uçuşlarda ..
evet otobüs fiyatları da uçuk. yakıta zam gelir zaten yakın zamanda birer ikişer. geçen sene bu zamanlarda 30 olmuştu mazot bir ara öyle hatırlıyorum.

bahsettigim haber bu okumak isteyenler için

arabamın şazımanını tamir edip şanzıman yağı koymamış mal..ıspartada yolda kalmıştık. şanzımanı orada tekrar yaptırdık oradaki eşşek de marş motorunu yanlış bağlamış. her benzincide ite ite çalıştırdık. istanbula gelince de o değişti..marş motorunu değiştiren de neyi unuttuysa araç bir süre sonra motor sarmıştı.

Üst Alt