GSC Scout Uygulaması Başladı... - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Scout Uygulaması Başladı...

Cevap: GSC Scout Uygulaması Başladı...

Scount olmak istiyorum her ligi bilirim. Scout olmiycaksam da Hayri Cund ismini turunc renginde yazabilirmisiniz tsk ederim renkdaslar

Aklınızdak, futbolcuların analizini yapın bence bunun için scout olmaya gerek yok.Zaten beğenilirseniz mutlaka değerlendirilirsiniz

:2_thumbs_up_-_anima

brazil5vs0costarica_307535.jpg

Giuliano Victor de Paula

mayıs 31 de 20 yaşına girecek olan genç yetenek.Brezilya u20 milli takımının kaptanlığını yapıyor.

mevki: ofansif ortasaha (sağ ayağı daha kuvvetli)

belli başlı yetenekleri: genç yaşına rağmen sorumluluk almayı seviyor , mentalitesi yüksek zaten milli takım kaptanlığı yapıyor,hırslı ve taraftar için oynamayı seven bir yapısı var, etkili serbest vuruşları önemli bir silahı,oyun sitili olarak kaka ya benziyor, ceza sahası çevresinden şut çekmeyi seviyor ve şutları oldukça etkili, dribling yeteneği olarak aşırı süratli değil ama topa hakim bir keita kadar atletik değil ama baros kadar hızlı,fiziksel olarak da yaşıtlarına göre oldukça iyi bir yapıya sahip zaten resimden de anlarsınız

2009 mısır gençler şampiyonasında 2.ci olan brazilya takımında kaptan olarak sahaya çıkmıştır---u 20 de 12 maçta 7 golü var.

4 3 3 sisteminde forvetin kanatlarında oynayabiliyor.şu anda internacional takımında oynuyor ve 14 maçta 3 golü var.

Genç milli takımda oynarken nuluslararası turnuvadan bronz top ödülü kazanmıştır.o turnuvada hatırlarsınız gana şampiyon olmuştu.

boy: 1.72

tam adı:Giuliano Victor de Paula

henüz adı büyük kulüplerle anılmaya başlamadı malum daha 19 unda ama 2 seneyi bulmaz yıldız olması.

5c70ec550007c5193b9a8182e66449a4_medium.jpg

Rafael Tolói

yaş;19 doğum tarihi: 10 ekim 1990 boy: 1.85 kilo:75

mevkii:defans(orta), sağ bek de oynayabiliyor

özellikleri: güçlü fiziği ile u20 milli takımının savunmada en etkili silahı.Hava toplarında müthiş etkili ve defans oyuncusundan beklenmeyecek kadar süratli,uzun bacaklarıyla müthiş driblingleri var peki neden mi koşuyor ? hücum yapmayı ve kaptığı toplarla takımını kontra atağa çıkarmaya bayılıyor yani buda galatasarayımızda eksik olan defanstan top çıkarabilme ve oyun kurma kabiliyeti ister. zaten videosunu izleyince bana hak verceksiniz.hazırlayan arkadaş mükemmel bir şekilde ortaya çıkarmış özelliklerini.tek handikapı sayılabilecek özellik biraz ince yapılı olması olabilir gerçi 19 yaşındaki bir futbolcu için bu fizik aslında daha da iyisi nasıl olurdu dedirtmiyor değil.

brazilya u 20 de 13 maçta 4 golü var bu sene u 20 world cupta 2. olan takımda savunmada en önemli oyuncusuydu brezilyanın.

brezilya liginde goias da forma giyiyor ve 21 maçta 2 golü var. artık lig maratonuna alışkın bir oyuncu.

video: YouTube - Rafael Tolói-Zagueiro 90-Goiás

scout olmadığım için konu açamıyorum admin arkadaş taşır bunları artık.izlediğim futbolcular kesinlikle fm cm yada herhangi bir manager oyunu yıldızı değildir,bunun yanında büyük kulüplarin altyapılarında yer alan veya maliyet olarak yüksek fiyatlara sahip futbolcu araştırmalarını gerçekçi bulmadığımdan, araştırmalarım takımımızın imza attırmada zorlanmayacağı gerçekçi transfer politikası rotasındadır.

araştırmalarımda fizik gücü,mevcut potansiyeli ile ilk 11 de oynayabilecek olması ve takımımızın ihtiyaçları önceliklerimdir.lütfen yorumlarınızı bunları göze alarak yapınız.

PA-7780084.jpg

Milan Badelj

klüp : dinamo zagreb

boy: 1.84

kilo: 76

pozisyon: merkez ortasaha alternatif mevkii: atak ve defansif orta saha

Tottenham a modric i satan zagreb onun yerini bedelj e verdi bu sezon ve modricin izinde geleceğin en büyük yıldız adaylarından biri.Hırvat olan ve 1989 yılı doğumlu badelj tamamen günümüz futbolunun modern ortasaha oyuncusu rolünü üstleniyor.Oyun zekası , akıl dolu pasları,teknik kapasitesi ve mücadeleci oyunu sayesinde taraftarlar tarafından dinamonun mücevheri lakabını aldı.

Geçen sezon 31 maçta oynadı ve 4 gol attı. Tecrübesiz sanmayın tam 12 Şampiyonlar ligi ve avrupa ligi maçı var geçen sezon-- bu müthiş bir rakam .

u 17 de 14 maçta 1 gol--u 19 da 8 maç---u 21 de 4 maç 1 golü var.

Hırvatlar hırvat milli takım hocası bilic in badelj e her an milli formayı verebileceğini konuşuyorlar, tabii o mevkii de 2010 dünya kupasında rakibleri oldukça dişli.Bu konu aslında bizim iştahımızı kabartsa da manchesterın izlemek için bir kaç kez scout gönderdiği haberler arasında--yine bayern münih ile bayern leverkusenin de oyuncuyla ilgilendiği söyleniyor ama henüz net bişey yok.

teknik özellikleri:abartı gelebilir fakat tam bir modern ortasaha yani tam aradığımız futbolcu. birebirde çok iyi çalımla adam eksiltebiliyor,teknik özellikleri oldukça iyi ki bu istatistiklerine yansımış halde,oansif oynamadığı halde gol sayısı oldukça yüksek.Bir diğeri top kontrolü ve topla koşuları çok şağlam ayağına topu yapıştırıyor.Ama herkes en önemli özelliği olarak böyle genç bir oyuncunun böyle sorumluluk alması ve sağlam karakteri olarak görüyor.

Mentalitesi çok yüksek sanki sahada 30 yaşında bir beyin var gibi.

Herşeyden önemlisi çevik,fizikli,mücadeleci,öldürücü pasları ve yüksek pas yeteneği hatta bazı yorumlarda onun için '' kimsenin görmediğini görür ve pası oraya atar'' gibi yorumlar okudum.Uzaktan şutları iyi fakat köşeye plaseleri harika denecek cinsten zaten birazcık aratırsanız videolarında bolca böyle golü var.

Hırslı ve sahada oldukça agresif ,çoğu kez hocası defansif ortasaha olarakta oynattı yani karşınızda bir lampard var arkadaşlar eksiği sadece lampard kadar topa sert vurmuyor ve frikiklerinin olmaması olurdu.

Kişiliği için bir sitede yazılanı aynen alıyorum bir scout sitesinden:16 yaşından beri zagrebde ve hiç bir zaman futbolu dışında anılmadı ,yedek kaldığı zaman bunu sorun ettiğini kimse görmedi , takımı için oynamayı ve takım oyuncusu olmayı biliyor.Tam bir profesyonel gibi yaşıyor ve buna özen gösteriyor , zaten kalırsa zagrebe kaptan olur.''

fiyatı: tabii ki günden güne artıyor fakat henüz kimse adım atmış deil tabii izleyenler var araştırmalarıma göre 3 takım izleme sürecinde ve henüz milli forma giymemiş olması ingiliz takımlarını biraz olsun saf dışı ediyor aslında,ama bu süreç her an gerçekleşebilir,kontratı 2011/2012 sezonunun sonunda bitiyor. ikna edilirse koz olarak kullanılabilir gelecek sezon için.

Badej - SAPO Vdeos

Bu Badelj takıma büyük katkı sağlayacak bir oyuncu.Ben transfer önerileri kısmında yazmıştım fakat bizim ülkedeki yönetimler menajerlerin ellerinde oyuncak gibiler,bu tarz oyunculardan ziyade forma sattıracak,tribünlere oynayacak yabancı oyuncuları almayı tercih ederler.Ondan sonra da niye takım olamadık diye teknik direktör değiştirirler.Bu adamı almak lazım gerçekten.

Aslında forumu etkin kullanıp yönetime buradan transfer konusunda yardımcı olabiliriz --özellikle admin arkadaşlar bazı gsli yöneticilerle forum üyelerini biraraya getirecek etkinlikler yapabilmeli..yabancı forumlarda transferlerde üyelerin görüşleri taraftarın istediği futbolcu taraması yapılıyor ve kulüpler bunu göz önünde bulunduruyor.

örneğin; liverpool ve arda hakkında çıkan haberler liverpool taraftar forumunda açılan başlıklardan yola çıkarak yapılmış haberlerdir.ingilizcesi olan arkadaşlar takibini yapabilir.Ya DA göreceğiz ki di maria ya da sanchez seneye united da olacak çünkü yine taraftar forumunda büyük bir uğraş var bu konuda büyük kulüpler scout incelemelerine ve taraftar isteklerine büyük önem veriyor...madem ki yeni yapılanma süreci yöneimde bu işe biraz olsun zaman ayırsın hiç olmadı gerçek gs scoutları forumla fikir alış verişi yapsınlar.

ARkadaşlar Rijkaard için Kewell için sayfalarca yazı yazıp kulübe gönderiyoruz..

Şu işi bir de scout ekibi istiyoruz diye yapsak artık ??

Bıktım sağdan soldan oyuncu toplamaktan, menajerlerin önermelerinden..Ben artık kulübe 19-20 yaşında gerçekten potansiyeli olan genç yeteneklerin alınmasını istiyorum. Yollasınlar Afrikaya güney amerikaya asya ülkelerine bir kaç scout her sene 3-4 futbolcu alıp bank asyaya kiraya verilse ya da yedek oturtulsa, 1-2 si tutsa bunların ucuza takım yaratırsın..

Yıllardır Portonun Lyonun Benficanın yaptığı işleri incelesin artık şu yönetim..

Gelin ciddi bi scout ekibimiz olsun diye başlık açalım görüşlerimizi isteklerimizi yazalım sonra kulübe gönderelim linki..

Güzel olmaz mı adminler ??

Üst Alt