GSC Üyelerinin Kitaplığı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Üyelerinin Kitaplığı

Bana kitap okumayı sevdiren seridir İnce Memed. O kadar kitap okudum onun zevkini hiçbir kitap vermedi.
22566.jpg

Bana kitap okumayı sevdiren seridir İnce Memed. O kadar kitap okudum onun zevkini hiçbir kitap vermedi.

Dediğim gibi, saygı duyuyorum ama benlik değil. Amacım kötülemek değildi eğer öyle göründüyse, sadece zorla okutulduğunda bana o kitap ve daha birçoğu, kitap okumaktan uzaklaşmıştım. Yoksa anlıyorum neden klasiklerden biri olduğunu ve çoğunluk tarafından sevildiğini.

Ha, şu an kitabı birkaç kısmı hariç hatırlamıyorum (onlarda da arkadaşımın ismi geçiyor diye hatırlıyorum...), eğer mutlaka tekrar bir şans ver derseniz, elimdekiler bitince tekrar bakarım neden olmasın, belki çocukken beynim basmamıştır o dönem :D

Dediğim gibi, saygı duyuyorum ama benlik değil. Amacım kötülemek değildi eğer öyle göründüyse, sadece zorla okutulduğunda bana o kitap ve daha birçoğu, kitap okumaktan uzaklaşmıştım. Yoksa anlıyorum neden klasiklerden biri olduğunu ve çoğunluk tarafından sevildiğini.

Ha, şu an kitabı birkaç kısmı hariç hatırlamıyorum (onlarda da arkadaşımın ismi geçiyor diye hatırlıyorum...), eğer mutlaka tekrar bir şans ver derseniz, elimdekiler bitince tekrar bakarım neden olmasın, belki çocukken beynim basmamıştır o dönem :D

Bence bir defa daha denemelisiniz. Yaşar Kemal öyle bir yazardır ki bir kuşun kanat çırpışını sayfalarca tasvir edebilir ve siz bunu sıkılmadan okuyabilirsiniz. İnce Memed de öyle bir romandı. Köy hayatını, ağalık düzenini eleştiren baş yapıttır.

Yeri gelmişken şu türküyü de bırakalım.

@Gürkan Karadeniz
kitaplarım hakkında görüşünü alalım

@Gökhan Sancak
merakını giderdik heralde hies
Aferin. Okumaya devam et. Okuma alışkanlığı önemli ve bir o kadar da güzel bir alışkanlık. Ben bu alışkanlığı 25 yaşında edindim. Çok çok geç. İlk kitabını askerde bitirdim. Albert Camus'un Yabancı kitabıydı. Çok geç kaldım ama bir yerden devamını getirmeye çabalıyorum.

Hiç bırakma, devam et.

Üst Alt