GSCimbom Üyeleri En İyi Filmleri Oyladı! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSCimbom Üyeleri En İyi Filmleri Oyladı!

Cevap: GSCimbom Üyeleri En İyi Filmleri Oyladı!

Burada bir de tavsiyede bulunayım. Kingdom of Heaven'ı ben ilk 10'umda yazdım çünkü Extended versiyonu hakkaten mükemmel bir film. Normalde onun da listede çok yukarılarda olması gerekir ama Gladiator'ü o sırada gördükten sonra hiçbir şeye şaşırmıyorum.

Fight Club'ın 1.ciliği tartışmasız bana kalırsa İmdb'de falan da onun olması gerek. Yani öyle bi film 50-60 yılda 1 olur zaten o da olmuş. Shawshank redemption İmdb'de 1.galiba ama Fight Club'la falan karşılaştırdığında gerçekten basit kalıyor bence.

Neresi basit kalıyor? Fight Club'ın hiçbir gerçekçiliği yok.

Esaretin Bedeli tamamen gerçeklik üzerine kurulmuş bir film.

Hakan dedigim gibi zevkler ve renkler tartisilmaz ama 1. olduguna göre cogu kiside benim gibi düsünüyormus.

Birde özgürün dedigi gibi, ruh ve sosyal hal'de cok büyük bir etken bir filmin begenilip begenilmemesine.

bu arada imdb'ye misal sirf erkekler oy verse fight club acik ara birinci olur ve bir ömür boyuda o filmi kimse al asagi edemezdi diye düsünüyorum.

Sistem eleştirisi yapan bir film gerçeklerden yola çıkar ama gerçekçi olmasına gerek yoktur kanaatimce.

Hakan dedigim gibi zevkler ve renkler tartisilmaz ama 1. olduguna göre cogu kiside benim gibi düsünüyormus.

Birde özgürün dedigi gibi, ruh ve sosyal hal'de cok büyük bir etken bir filmin begenilip begenilmemesine.

bu arada imdb'ye misal sirf erkekler oy verse fight club acik ara birinci olur ve bir ömür boyuda o filmi kimse al asagi edemezdi diye düsünüyorum.

Öyle ayar yapabiliyorsun abi, erkeklerin oyları, kadınların oyları, 17-20 yaş arası vs gibi :D

Seninle film tartışırsam her türlü haksız çıkarım diye düşünüyorum:yenieek:

Yoo benim filmlerle aram pek fazla yoktur.Sadece fikrimi söylüyorum.

Fight Club daha iyi olabilir herkesin zevki farklıdır fakat Esaretin Bedeli'nin basit film olmadığını düşünüyorum.

Fight Club daha iyi olabilir herkesin zevki farklıdır fakat Esaretin Bedeli'nin basit film olmadığını düşünüyorum.

Elbette yahu basit film olur mu, 4 kere izledim ben, herkese izletiyorum zorla :D

Basit film değil aga anlatamadım ben. Shawshank redemption güzel film tabi ama dediğim o değil. İnsanın çok etkilendiği filmler falan vardır böyle uzun süre çıkamaz etkisinden onlar zaten şahane filmlerdir. İşte Fight Club o filmlerden biri değil:yenieek: Fight Club direk hayatını, yaşayış tarzını, hayata bakış açını değiştirecek bi film. O yüzden 60 yılda 1 falan çekilir diyorum öyle bi film, o yüzden Shawshank redemption basit kalır diyorum. Film değil yani o başka bişey gerçekten uyanma projesi gibi bi film o gerçek uyanma projesi.

esaretin bedeli spesifik olarak bir kisinin hayatini anlatirken hayata dair anlamlar katiyor/yüklüyor

fight club ise tamamen senin düsüncelerini,hayatini,karakterini, sistemin tüm isleyisini ve bizim onunla olan pasif savasimizi anlatiyor ve aslinda nekadarda ona bagimli oldugumuzu, korkularimizi,endiselerimizi,kiskancligimizi anlatiyor.

simdi sence hangisi daha gercekci? esaretin bedelide güzel bir film ama fight club cok farkli olaganüstü bir film.

esaretin bedeli spesifik olarak bir kisinin hayatini anlatirken hayata dair anlamlar katiyor/yüklüyor

fight club ise tamamen senin düsüncelerini,hayatini,karakterini, sistemin tüm isleyisini ve bizim onunla olan pasif savasimizi anlatiyor ve aslinda nekadarda ona bagimli oldugumuzu, korkularimizi,endiselerimizi,kiskancligimizi anlatiyor.

simdi sence hangisi daha gercekci? esaretin bedelide güzel bir film ama fight club cok farkli olaganüstü bir film.

Esaretin Bedeli. Sabaha kadar anlatsanız fikrim değişmez.:yenieek:

Ya benim dediğim farklıydı direk top 250 listesi değişiyordu ama bu da iş görür :D

bu arada sunu fark ettim simdi ratinglere bakinca

bayanlar daha cok oy kullansa siralama tamamen degisiyor. :eek:

Türk filmleri içinde bir sıralama yapılsa iyi olur.

Eşkıya=10

Canım Kardeşim=12

Üst Alt