gssözlükten fatih terim üzerine bir yazı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

gssözlükten fatih terim üzerine bir yazı

"sezon başından beri yaşadığımız sorunların ne 3 yıllık planlama, ne genç oyuncuların tecrübesizliği ne de taraftar ile ilgisi var. takımın yaptığı transferlerden istisnasız herkes memnun, yeni gelen genç oyuncular bırakın tecrübesizliği 35 yaşındaki muslera'dan, babel'den daha tecrübeli gözüküyor, taraftarın da bugüne kadar hiç denk gelmedim bu yeni oyuncuları demoralize edecek hareketlerde bulunduğunu. 2-0'dan maç verirken eski oyuncular sahada, geriye düşerken de. ama lazio'yu yenerken mesela genç oyuncuların tamamı sahada. hocanın tespitleriyle gerçeklerin ucundan yakından alakası yok. dahası bizim genç oyuncularımızın sabredilecek bir hareketi, vukuatı da yok. morutan'ın, cicaldau'nun, berkan'ın, nelsson'un, boey'nin, halil'in sabredilmesi gereken bir kusuru var mı gerçekten? ben şahsen sadece fatih terim'e sabrediyorum.

şimdi boey'i, kerem'i posası çıkana kadar 90 dakika 3 güne bir maça çıkarıp adamlar 1 aylığına sakatlandıktan sonra 6-7 maç faydalanamamak hocalık mı? marcao'nun kerem'i 4 sefer 10 m önünde uyardığını görüp kavga çıkana kadar müdahale etmemek hocalık mı? diagne'yi kadro dışı bırakıp 90+ da luyindama ile gol aramak hocalık mı? evet lazio maçı gerçekten çok büyük hocalık ama arkadaş biz her maç fatih terim'in odaklanmasını mı bekleyeceğiz? bunun kotası falan mı var her sezon 5 maç mı odaklanabiliyor? lig maçına da odaklansın canım tutan mı var. çok sevenleri çok seviyor "odaklanırsa yenemeyeceği takım yok" demeyi de bence kendisine yapılacak bundan daha büyük hakaret yok.

belhanda taraftara küfreder, kameralar önünde mevcut başkana sektirir, yönetim aksiyon aldı diye 5 karış suratla gezersin, 5 paralık değeri olmayan belhanda'yı onore edersin, taraftarı, yönetimi suçlarsın ama şimdi diagne gık dedi diye hemen kadro dışı. bu şimdi tutarlı bir davranış mı? sadece seni sorgulamak mı sıkıntı bu camiada? zamanında koskoca galatasaray başkanı'nı yem ederken, hiç galatasaray kültürü falan akıllara gelmedi çok enteresan.

rotasyon olayında mesela oyunculara da kızamıyorum. çünkü bizde kerem'in, morutan'ın, halil'in, cicaldau'nun, taylan'ın, berkan'ın çıkıp yorgunsa da "yorgunum", ağrısı varsa da "ağrım var" deme şansı yok. çünkü her maçtan sonra "sakatsa da, yorgunsa da, ağrısı varsa da çıkıp oynayacaklar" diye kafalarına vuruyorsun. adam bir kere yorgunum dese belli ki hayatı ızdıraba dönecek. yani hepimizi 1 ayda kendine hayran bırakan berkan vücudu tükenene kadar soluksuz devam edecek. sonra 1 ay, 2 ay artık bahtında ne varsa dinlendirilmesi gerekecek, o 1-2 ay da o ana kadar hiç yüzüne bakmadığımız bir oyuncuya yedlin örneğindeki gibi muhtaç kalacağız ve maç ritmi kazanma şansı hiç olmamış bu oyuncuya hayatı zindan edeceğiz.

aşağıda bir önceki sezona göre kadrosu neredeyse tamamen değişmiş, bu sezon 5 maçta 10 puan toplayan hatayspor'un 11'indeki bir kaç isimden bahsetmek istiyorum.

burak öksüz, stoper, 25 yaşında, sakaryaspor'dan bedelsiz olarak transfer edilmiş.
fatih kuruçuk, stoper, 23 yaşında, karagümrük'te sözleşme yenilemediği için kadro dışı bırakıldı ve yaz döneminde talibi olmadığı için hatayspor bedelsiz olarak kendisini kadrosuna kattı.
kamil ahmet çörekçi, sağ bek, 29 yaşında, trabzonspor kendisini kadroda düşünmedi o da bedelsiz olarak hatay yolunu tuttu.
sam adekugbe, sol bek, 26 yaşında, norveç'in alt sıra takımlarından 400bin euroya transfer edildi.
onur ergün, önlibero, 28 yaşında, istanbulspor'dan bedelsiz olarak alınmış.
mohammed kamara, santrfor, 23 yaşında, menemenspor'dan bedelsiz olarak alınmış.
ayoub el kaabi, santrfor, 28 yaşında, fas'tan bedelsiz olarak alınmış.

oyuna sonradan giren mehdi boudjemaa ve saba lobjanidze de bu sene bedelsiz olarak takıma katılmışlar.

demem o ki herhangi bir takımın 25m euro harcayıp bu ligin içinden geçememesi çok büyük skandaldır. premier lig'de, bundesliga'da oynamıyorsun. bu harcana paralarla sağın solun eskisi, çeri çöpüyle kurulan kadrolara karşı bu taraftar desteğiyle, bu maddi imkanlarla 5 atıp 1 sayman lazım. yok oyuncular yeniydi, gençti, taraftar ıslıkladı da, şuydu da buydu da geç kardeşim. dün kendi evinde yenildiğin, aylar sonra taraftarınla buluştuğun ilk lig maçında rakibin alanyaspor'un teknik direktörü 1 hafta önce gelmiş, en önemli oyuncusu senin 1 damla faydalanamadığın emre akbaba. ne genç takımı, neyin sabrı babacım bize ne anlatıyorsunuz? bu takım ileride iyi olacakmış. eee zaten olacak oyuncuların hepsi zaten çiçek gibi, 1 tane oyuncu yok ki beklentisi düşük olan. bu takım bu ligde teknik direktör değişse de başarılı olacak, başkan değişse de olacak. senin ligde mücadele ettiğin takımlar zaten dengin değil ki.
"

eleştiri böyle yapılır, forumdaki % 80'in yaptığı gibi hakaretle, iftirayla, yalanla değil. zaten kendisine saygısı olan insan kimseye iftira atmaz.

Eleştirilerin çoğuna katılmıyorum ama Keramettin adminin dediği gibi üslup tam olarak böyle olmalı. 90 dk üç günde bir maça neredeyse bütün Avrupa çıkıyor. Bu şekilde oyuncu kullanıyor diye eleştirmek yerine bu futbolcuların niye posası çıkıyor , kondisyon problemleri nereden ileri geliyor bunun sorgulanması , hocanın ve ekibinin bu konuda eleştirilmesi lazım.

Hakarete karşıyız kimseyede hakaret etmedim.
Ama bunların benzerlerini defalarca söyledik.
Tek katılmadığım konu bu takımın başarılı olacağı kısmı
bu takım hocada değişse mevcut isimlerle başarı elde edemez hücum gücü büyük takımlar arasında ligin en düşüklerinden biridir.
hatta en düşüğüdür haftalar ilerledikçe takımlar kapandıkça bu daha belli olacak puan kayıpları dahada artacak
bu takıma iki tane üst düzey kanat ve forvet alınmadıkça mevcut kadro ligde ilk 5 e oynar ötesine geçmez
Yanlış yapılanma sonrası tüm defansı yabancı yapıp kanadı kereme forveti halile teslim etmek intihardır.
Hep beraber izleyelelim görelim

Kerem sus işaretinı pva ya da mı yaptı son maç ?
Birşeyler söyleniyordu

Bu arada evet sabr edilen aslında kendisi ve kaşar topçular ki ıslıklarda başladı

Edit;arkadaşı forumumuzu da davet ediyorum

Üslup konusunda bir problem yok da eleştirdiği noktalar saçma gelen genç oyuncuların eksiği yok demek komik nasıl yok yahu var işte oyun üstünlüğünü kuramıyoruz pozisyon üretirken sorunlar yaşıyoruz. Kadronun birbiriyle oynama alışkanlık sorunu var her hoca elindeki her oyuncudan maksimum verimi almak ister hocanın oyuncusuna karşı koruyucu olmaması saçma olur. Maçın sonuna 6 7 dk eklenecekken oyuncu yuhalamanın da mantığı ne buna da cevap verilmesi gerekiyor maçtan sonra olsa anlarım ya tuhaf işler oluyor. Maçın kaybedilmesinde en büyük pay hocanın ama yaratılan iklim çok tuhaf taraftar yanlış yapıyor bazı konularda.

SM-G900FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

"sezon başından beri yaşadığımız sorunların ne 3 yıllık planlama, ne genç oyuncuların tecrübesizliği ne de taraftar ile ilgisi var. takımın yaptığı transferlerden istisnasız herkes memnun, yeni gelen genç oyuncular bırakın tecrübesizliği 35 yaşındaki muslera'dan, babel'den daha tecrübeli gözüküyor, taraftarın da bugüne kadar hiç denk gelmedim bu yeni oyuncuları demoralize edecek hareketlerde bulunduğunu. 2-0'dan maç verirken eski oyuncular sahada, geriye düşerken de. ama lazio'yu yenerken mesela genç oyuncuların tamamı sahada. hocanın tespitleriyle gerçeklerin ucundan yakından alakası yok. dahası bizim genç oyuncularımızın sabredilecek bir hareketi, vukuatı da yok. morutan'ın, cicaldau'nun, berkan'ın, nelsson'un, boey'nin, halil'in sabredilmesi gereken bir kusuru var mı gerçekten? ben şahsen sadece fatih terim'e sabrediyorum.

şimdi boey'i, kerem'i posası çıkana kadar 90 dakika 3 güne bir maça çıkarıp adamlar 1 aylığına sakatlandıktan sonra 6-7 maç faydalanamamak hocalık mı? marcao'nun kerem'i 4 sefer 10 m önünde uyardığını görüp kavga çıkana kadar müdahale etmemek hocalık mı? diagne'yi kadro dışı bırakıp 90+ da luyindama ile gol aramak hocalık mı? evet lazio maçı gerçekten çok büyük hocalık ama arkadaş biz her maç fatih terim'in odaklanmasını mı bekleyeceğiz? bunun kotası falan mı var her sezon 5 maç mı odaklanabiliyor? lig maçına da odaklansın canım tutan mı var. çok sevenleri çok seviyor "odaklanırsa yenemeyeceği takım yok" demeyi de bence kendisine yapılacak bundan daha büyük hakaret yok.

belhanda taraftara küfreder, kameralar önünde mevcut başkana sektirir, yönetim aksiyon aldı diye 5 karış suratla gezersin, 5 paralık değeri olmayan belhanda'yı onore edersin, taraftarı, yönetimi suçlarsın ama şimdi diagne gık dedi diye hemen kadro dışı. bu şimdi tutarlı bir davranış mı? sadece seni sorgulamak mı sıkıntı bu camiada? zamanında koskoca galatasaray başkanı'nı yem ederken, hiç galatasaray kültürü falan akıllara gelmedi çok enteresan.

rotasyon olayında mesela oyunculara da kızamıyorum. çünkü bizde kerem'in, morutan'ın, halil'in, cicaldau'nun, taylan'ın, berkan'ın çıkıp yorgunsa da "yorgunum", ağrısı varsa da "ağrım var" deme şansı yok. çünkü her maçtan sonra "sakatsa da, yorgunsa da, ağrısı varsa da çıkıp oynayacaklar" diye kafalarına vuruyorsun. adam bir kere yorgunum dese belli ki hayatı ızdıraba dönecek. yani hepimizi 1 ayda kendine hayran bırakan berkan vücudu tükenene kadar soluksuz devam edecek. sonra 1 ay, 2 ay artık bahtında ne varsa dinlendirilmesi gerekecek, o 1-2 ay da o ana kadar hiç yüzüne bakmadığımız bir oyuncuya yedlin örneğindeki gibi muhtaç kalacağız ve maç ritmi kazanma şansı hiç olmamış bu oyuncuya hayatı zindan edeceğiz.

aşağıda bir önceki sezona göre kadrosu neredeyse tamamen değişmiş, bu sezon 5 maçta 10 puan toplayan hatayspor'un 11'indeki bir kaç isimden bahsetmek istiyorum.

burak öksüz, stoper, 25 yaşında, sakaryaspor'dan bedelsiz olarak transfer edilmiş.
fatih kuruçuk, stoper, 23 yaşında, karagümrük'te sözleşme yenilemediği için kadro dışı bırakıldı ve yaz döneminde talibi olmadığı için hatayspor bedelsiz olarak kendisini kadrosuna kattı.
kamil ahmet çörekçi, sağ bek, 29 yaşında, trabzonspor kendisini kadroda düşünmedi o da bedelsiz olarak hatay yolunu tuttu.
sam adekugbe, sol bek, 26 yaşında, norveç'in alt sıra takımlarından 400bin euroya transfer edildi.
onur ergün, önlibero, 28 yaşında, istanbulspor'dan bedelsiz olarak alınmış.
mohammed kamara, santrfor, 23 yaşında, menemenspor'dan bedelsiz olarak alınmış.
ayoub el kaabi, santrfor, 28 yaşında, fas'tan bedelsiz olarak alınmış.

oyuna sonradan giren mehdi boudjemaa ve saba lobjanidze de bu sene bedelsiz olarak takıma katılmışlar.

demem o ki herhangi bir takımın 25m euro harcayıp bu ligin içinden geçememesi çok büyük skandaldır. premier lig'de, bundesliga'da oynamıyorsun. bu harcana paralarla sağın solun eskisi, çeri çöpüyle kurulan kadrolara karşı bu taraftar desteğiyle, bu maddi imkanlarla 5 atıp 1 sayman lazım. yok oyuncular yeniydi, gençti, taraftar ıslıkladı da, şuydu da buydu da geç kardeşim. dün kendi evinde yenildiğin, aylar sonra taraftarınla buluştuğun ilk lig maçında rakibin alanyaspor'un teknik direktörü 1 hafta önce gelmiş, en önemli oyuncusu senin 1 damla faydalanamadığın emre akbaba. ne genç takımı, neyin sabrı babacım bize ne anlatıyorsunuz? bu takım ileride iyi olacakmış. eee zaten olacak oyuncuların hepsi zaten çiçek gibi, 1 tane oyuncu yok ki beklentisi düşük olan. bu takım bu ligde teknik direktör değişse de başarılı olacak, başkan değişse de olacak. senin ligde mücadele ettiğin takımlar zaten dengin değil ki.
"

eleştiri böyle yapılır, forumdaki % 80'in yaptığı gibi hakaretle, iftirayla, yalanla değil. zaten kendisine saygısı olan insan kimseye iftira atmaz.
Yazmayı geçtim, forum üyelerini yarısı bu mesajı uzun diye okumaz bile....

Üslup konusunda bir problem yok da eleştirdiği noktalar saçma gelen genç oyuncuların eksiği yok demek komik nasıl yok yahu var işte oyun üstünlüğünü kuramıyoruz pozisyon üretirken sorunlar yaşıyoru. Kadronun birbiriyle oynama alışkanlık sorunu var her hoca elindeki her oyuncudan maksimum verimi almak ister hocanın oyuncusuna karşı koruyucu olmaması saçma olur. Maçın sonuna 6 7 dk eklenecekken oyuncu yuhalamanın da mantığı ne buna da cevap verilmesi gerekiyor maçtan sonra olsa anlarım ya tuhaf işler oluyor. Maçın kaybedilmesinde en büyük pay hocanın ama yaratılan iklim çok tuhaf taraftar yanlış yapıyor bazı konularda.

Hoca takım kıyasında eleştirinin %70 den fazlası hocaya yazar
13 korner 1 kafa mı ne var mesela son maçda ,mahalle maçımı bu (sedece tek bir konu)
MM 7 de sıfır şut ,keserek mi çözülür
Kerem gelişecek bu top kayıpları normal demekle mi düzelecek ,artarak devam ederken
Bir dünya örnek var

Yorumda ozellikle katildigim bir bolum var ki aslinda forumda bazi renkdaslara da cevap niteliginde. ''Fatih hoca giderse yerine kim gelecek? Mazallah bu camia onu pacavra gibi ezer, kulubun haklarini Galatasaray dusmanlarina karsi koruyamaz" yorumlarinin gecersiz oldugunu da gosteriyor. Teknik, taktik varyasyon ve bence her zaman onemli olan kondisyon yukleyebilen basariya ac bir td ile zaten dusmanlara karsi kabadayica bir aksiyon gosterecek insana gerek kalmaz ki. Biz son 4 yildir basarisiz oldugumuz icin kulubun dusmanlari baskiyi arttiyor. Bizim kulturumuzde zaten kabadayilikla surdurulebilen bir basari asla olmamistir. Tipki Uefa ve Super Kupa aldigimiz senelerde Fatih Terim'in sadece hirsini sahadaki futbola yansittigi yillarda oldugu gibi. Ancak ne yazik ki ulkemizde son 20 yilda varolmaya baslayan lunpen anlayis kulubumuzu de olumsuz etkiledi. Sen cikip her mac rakibini ez bakalim, o zaman fedrasyonu veya hakemi sana ne yapabilecek. Biz hicbir zaman bir Almanya, bir Fransiz hatta bunlari birakin bir Kosova kadar futbolun dogrulari icin kulup olarak mucadele etmedik.Hep donemsel basarilarla sarhoş edildik sadece.

Hoca takım kıyasında eleştirinin %70 den fazlası hocaya yazar
13 korner 1 kafa mı ne var mesela son maçda ,mahalle maçımı bu (sedece tek bir konu)
MM 7 de sıfır şut ,keserek mi çözülür
Kerem gelişecek bu top kayıpları normal demekle mi düzelecek ,artarak devam ederken
Bir dünya örnek var
Zaten dedim onu oyunda bir organizasyon sorunu olduğunu ama oyuncuların tecrübe sorunu yok demek tuhaf geliyor var işte tercihlerde bazı sıkıntılar var bunun beraber daha fazla oynayarak aşılması lazım.

Zaten dedim onu oyunda bir organizasyon sorunu olduğunu ama oyuncuların tecrübe sorunu yok demek tuhaf geliyor var işte tercihlerde bazı sıkıntılar var bunun beraber daha fazla oynayarak aşılması lazım.

Sahada yardımcı yok (hagi-melo vb)
O yüzden ft ile bir şekilde yollar ayrılmalı
Ben kmtü oynadığımız maçları saymak istiyorum ,iyilerini değil
45 maçda 5 maç hocalık yapıyor

Bazı konularda hatta çoğu konuda çok haklı olsa da yazı kendi içerisinde de çelişkiler barındırıyor. Oyuncu ve isim konularını hariç tutarak Fatih Terim'i ancak konsantre olduğu ve özel olarak çalıştığı rakiplerine karşı başarılı olduğu fikrine sonuna kadar katılıyorum. Hoca bu konuda hala " Galatasaray önlem almaz aldırır" "Ben rakibe çalışmam rakip bana çalışır" kafasında olduğu için başarılı olamıyor. Alanyaspor da olsa Çaykur Rizespor da olsa artık önlem alacaksın, takımların eksik yönlerine çalışacaksın, o maça özel sürprüzlerin olacak.

Biz hala 15/20 tane korner kullandığımız maçlarda nasıl daha etkili oluruz diye düşünüyoruz. Dünyada artık en küçük takımlar bile duran toplara çok özel gol şansları olarak bakıyor. Hoca belliki nolursa olsun bu sen başımızda olacak. 70 yaşında olsa da artık bazı konularda kendini geliştirmeli.

MAR-LX1M cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Livepool maçını izledim adamlar bir maçta kornerden üç gol attı. Biz üç yıldır tek gol attığımızı hatırlamıyorum. Bu takım koordineli oynamıyor. Lazio maçında bile futbolcular deli gibi pres yapmasa ortada yine sistemli planlı bir oyun yoktu. Zaten golü de kendi hataları sonucu attık.

Üst Alt