Hagi Basın Toplantısı Düzenledi | 25 Şubat - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hagi Basın Toplantısı Düzenledi | 25 Şubat

Cevap: Hagi Basın Toplantısı Düzenledi | 25 Şubat

Disiplin kazanildi mi kazanilmadi mi farkli bir tartisma da o zaman da cogu oyuncuyu Hakan'dir Mustafa'dir kadro disi birakman gerekir birakmazsan bu sefer de inandiriciligini yitirirsin.

Eğer antremanda kayıtsızlık, küçümser tavırlar sergiliyorsa, maçta 2 metre önünde ki topa baskı yapmıyorsa, ben bu pozisyonda oynamam sadece ortada oynarım deyip maçtan çıkarken tavır yapıp soyunma odasına gidiyorsa bu mustafa olur, hakan olur aynı şeyi uygulamassa benim bikdiğim hagi değildir kovaım gitsin o zaman.

Eğer antremanda kayıtsızlık, küçümser tavırlar sergiliyorsa, maçta 2 metre önünde ki topa baskı yapmıyorsa, ben bu pozisyonda oynamam sadece ortada oynarım deyip maçtan çıkarken tavır yapıp soyunma odasına gidiyorsa bu mustafa olur, hakan olur aynı şeyi uygulamassa benim bikdiğim hagi değildir kovaım gitsin o zaman.

Sorun direk Misi degil. Misi uzerinden oyuncuya dair yaptigi genel aciklamalarda. Zaten basta da yazdim eger kriteri kendisi yaparsa bircok oyuncuyu kovmasi gerekir ve bu en kolay yoldur. Oyuncuyu kaybetmek en kolay yoldur zor olan ise kazanmaktir.

Ekstra Misi'ye gelince resmi sitedeki gerekceler gercekse ki Hagi surekli oraya atif yapiyor inandiriciligini kaybeder. Hakan da baski yapmiyor iki metre ønundeki topa Mustafa'da. Hakan da cok umursamaz Mustafa da ki kisilere saplanmamak gerekir. Bence o Misi uzerinden yaptigi aciklamada oyuncuya genel olarak bakisi yanlis. Yani terletmesi kosmasi falan tabiki ønemli fakat bunu getirip temel deger yaparsan orada problem cikar.

Fatih Akyelin röportajı;

''Beraber oynadığım en iyi profesyonel futbolcu Hagi idi,tek bir antrenman kaçırmaz,sakatlık gibi durumlar nedeniyle katılamadığı antrenmanı telafi etmek için mutlaka extra idman yapardı...En yeteneklisi Rapaiçti,en dsiplinsizide,hiç idmanda görmedim kendisini!''

Hagi nin bu yönüde gözardı edilmesin...''Dsiplin de Dsiplin'' derken gayette tutarlı bir tavır sergiliyor yani...

''Fakyelin sözlerini burya niye taşıyorsun,Rapaiç de topçu mu?'' gibi çocukça şeyler yazılmasın mümkünse;sadece Haginin nasıl bir karakter yapısına sahip olduğu,''Albay'' rütbesinin hakkını verdiği gözden kaçırılmasın istedim...

Ki bundan sonra ne Hagi ne Hakan vs. vs. ne sportif direktør ne de td olarak takimin basina gelsin. Hepsi yønetime kurban gidiyor. Benim øngørum Hagi kupadan elenirse ve birkac basarisizlik gelirse gidebilir ve sportif direktør olarak bu sefer Hakan ismi øne cikartilabilir. Yønetim bunu surekli yapiyor. Skibbe gitti Bulent geldi camiadan birisi. Rijkaard gitti Hagi geldi camiadan birisi. Ben istemiyorum artik ne eski futbolculari td olarak ne de sportif direktor vs. vs. olarak. Kalsinlar orada. Cunku bu sefer taraftar ile td arasina problem giriyor ki problem olabilir fakat problem yasattirdigin insanlar Bulent gibi Hagi gibi kimseler oluyor.

Bakıyorum her kes mantıklı mantıklı tartışıyor.Herkesde haklı bir şeyler söylüyor.Ama yılların getirdiği plansız programsız günü birlik hareketlerin faturasını ödüyoruz.Bir kaç mesaj önce arkadaş yazmış, bir hoca taktiği veriri düzeni sağlar, gerisini oyuncu yapar.İşin açıkcası adam gibi transferler için paramız olmadı.

Olduğunda yerli piyasası yüksek diye yabancılara önem verdik,sonunda bu günlere geldik.Eğer geçtiğimiz 5 sene boyunca her sene 2 tane ligin en iyi oyuncusunu alabiliyor olasaydık şuan BAM diye,Hakan balta diye gündemimiz olmazdı.Şuan en akıllı transfer politikasını FB yapıyor, ben bunu dedikce bir zamanlar eziklik yapma diyorlardı.Ama malesef biz son 10 yıldır adam akıllı yerli transferi yapmıyoruz.

Fatih Akyelin röportajı;

''Beraber oynadığım en iyi profesyonel futbolcu Hagi idi,tek bir antrenman kaçırmaz,sakatlık gibi durumlar nedeniyle katılamadığı antrenmanı telafi etmek için mutlaka extra idman yapardı...En yeteneklisi Rapaiçti,en dsiplinsizide,hiç idmanda görmedim kendisini!''

Hagi nin bu yönüde gözardı edilmesin...''Dsiplin de Dsiplin'' derken gayette tutarlı bir tavır sergiliyor yani...

''Fakyelin sözlerini burya niye taşıyorsun,Rapaiç de topçu mu?'' gibi çocukça şeyler yazılmasın mümkünse;sadece Haginin nasıl bir karakter yapısına sahip olduğu,''Albay'' rütbesinin hakkını verdiği gözden kaçırılmasın istedim...

Bu nedir Hagi'nin arti øzelligidir fakat 25 futbolcu ya da her ne kadar ise hepsi bu kriter de olabilir mi ? Olamaz imkansiz. Zaten td yønetebilmek biraz da oyunculari problemleri vs. vs. Sen eger ben bøyleydim deyip surekli maksimumu verdim diye bir kriter getirirsen ve orada 25 kisi varsa ve bunlarin hepsi ayri yapida insanlarsa orada problem cikar.

Hagi´nin disiplinli oldugunu herkes biliyor zaten. Önemli olan teknik ve taktik anlayisidir. Su ana kadar ümit verdigini düsünmüyorum. Her Galatasarayli Hagi´nin cok basarili olmasini ister, Mourinho´muz olmasini ister. Ben ne olursa olsun Galatasaray´in 8-10. siralarda sürünmesini kabul edemem. Kadromuz sampiyonluga oynayacak bir kadro olmasa da 8-10. siralarda sürüncek bir kadro da degil. Ne olursa olsun. Bunda Hagi´nin de kabahati var kesinlikle. Iyi bir Teknik Direktör geldiginden beri bu kadroyu lk 4´ün icine sokmus olmasi gerekirdi. Sampiyonluk demiyorum cünkü kadromuz sampiyon bir kadro degil. Ama 4.lügü yakalamamiz gerekirdi.

Sorun direk Misi degil. Misi uzerinden oyuncuya dair yaptigi genel aciklamalarda. Zaten basta da yazdim eger kriteri kendisi yaparsa bircok oyuncuyu kovmasi gerekir ve bu en kolay yoldur. Oyuncuyu kaybetmek en kolay yoldur zor olan ise kazanmaktir.

Ekstra Misi'ye gelince resmi sitedeki gerekceler gercekse ki Hagi surekli oraya atif yapiyor inandiriciligini kaybeder. Hakan da baski yapmiyor iki metre ønundeki topa Mustafa'da. Hakan da cok umursamaz Mustafa da ki kisilere saplanmamak gerekir. Bence o Misi uzerinden yaptigi aciklamada oyuncuya genel olarak bakisi yanlis. Yani terletmesi kosmasi falan tabiki ønemli fakat bunu getirip temel deger yaparsan orada problem cikar.

Sadece 2 metre yorumuna takılıp kalma. Tabi ki bazı futbocular yapı itibarı ile press yapmayı beceremeyen yada sevmeyen tipte olabilir ( Balta bu tipte biri mesela ama Mustafa'nın yaptığı yegane şey baskı zaten başka bişey bilmiyor ki). Bir TD 'ün antreman ciddiyeti istemesinin neresi eleştrilir. Ayrıca futbolcularla iletişim ve ilişkiler konusunda (tabloid basınında çıkanlar haricinde , en yeni örnek: Kewel yalanlaması) bir sorun olduğunu ben sanmıyorum. Hagi den bahsediyoruz. En üst ve en alt seviyede külüplerde oynamış kaptanlık yapmış birinden bahsediyoruz. Kimin nerede kaytardığını kimin psiloljik desteğe ihtiyacı oduğunu eminim senden benden iyi biliyordur.

Hagi'nin eleştirilecek bir çok yanı var ama bu konuştuklarımız onlardan değil bence.

Hagi:Galatasaraylı futbolcu mesleğine saygı duymalı,Çok çalışmalı forması terlemeli.

Hakan-Mustafa-Barış-Servet bu kriterlere uyuyor mu?

Hagi:Ben kendimi büyük hoca olarak zannetmiyorum..Sadece futbolcu olarak değil Kulüb parasız ikende iyi işler yaptık

Büyük hoca olmadığın için seni istemiyoruz, çünkü büyük hedefin yok. Ayrıca finansal işlere karışan teknik direktör olmaz, baştan ofsayt.

Hagi:Tekrar Avrupada söz sahibi olmak için,2 şey var..İdari ve Teknik bakımdan takımın iyi olması lazım..Birlik ve beraberlik şart..Zaman lazım..

İşin içindesin, idari olarak ne kadar b.ktan bir durumda olunduğunu bile bile neden bu yönetime sırtını dönmüyor, maşalığını yapıyorsun?

Hagi:Büyük iş yapmak istediğin zaman,iyi bir ekip kurmak gerekiyor.

Cana stoper, Neill ön libero ve sonra kadro da Hakan-Sarp-Barış-Servet ile mi büyük iş yapacağız ki oynatıyorsun?

Bu soruları soran neden olmamış, orda ki gazetecilerde boş.

Hagi´nin disiplinli oldugunu herkes biliyor zaten. Önemli olan teknik ve taktik anlayisidir. Su ana kadar ümit verdigini düsünmüyorum. Her Galatasarayli Hagi´nin cok basarili olmasini ister, Mourinho´muz olmasini ister. Ben ne olursa olsun Galatasaray´in 8-10. siralarda sürünmesini kabul edemem. Kadromuz sampiyonluga oynayacak bir kadro olmasa da 8-10. siralarda sürüncek bir kadro da degil. Ne olursa olsun. Bunda Hagi´nin de kabahati var kesinlikle. Iyi bir Teknik Direktör geldiginden beri bu kadroyu lk 4´ün icine sokmus olmasi gerekirdi. Sampiyonluk demiyorum cünkü kadromuz sampiyon bir kadro degil. Ama 4.lügü yakalamamiz gerekirdi.

Suclu gene kesin ve kesin yønetim. Mesala bu Muchen 8 hafta kala mi 9 hafta mi kala mi td degistiriyor ve o td sanirsam sampiyon yapiyor cok iyi bir seri yakalatip fakat ertesi yil o td ile anlasmiyorlar. O zaman en uygun sartlardaki isim o td imis onu getirmisler en kisa zamanda en hizli sonucu alacaklari td. Fakat bizde Hagi geldi øncesinde gene td degisikligi Bulent geldi. Bu isimlerde aranan kriterler neydi. Bu isimler takim cok zor durumda iken bu zor durumdan en kisa vadede cikartacak olmalari yuzunden mi getirildiler yoksa isimlerinden dolayi mi getirildiler ? Ki kesin isimlerinden dolayi. Yani yønetim cok dusunmemistir Hagi'yi getirirken ya da bir øncekinde Bulent'i getirirken. Hagi belki basarili olabilir ben inanmiyorum buna fakat belki olabilir. Fakat takim berbat en kisa vadede en hizli cøzumu alabilecek ve bir sekilde ileri dogru atilim yapabilecek hatta neredeyse yeniden kadro kuracak bir td gelmeli idi. Fakat yønetim kesinlikle bunlari dusunmuyor o dønem td getirirken. Fakat Hagi en kisa zamanda yaptigi hamlelerle mesala Misi hamlesini o yapti ise bu sekilde takimi disipline ederek sonuc alamadigi acik.

Yani her isimiz sacma bizim. Simdi Hagi ne yapacaksin. Onun da hali ortada mac izlenirken senden benden farki yok. Uzuluyor seviniyor yani Galatasaray'i seviyor. Fakat bir de isin diger kriterleri var. Fakat bizde yønetimin tek kriteri kritersizlik oldugu icin olan hem Hagi'ye hem taraftara oluyor.

Simdi gene bir kaos halinde Hakan'i getirirlerse ya da Hasan her kim ise gene dusunceleri gunu kurtarmak tepkileri baska bir zamana ertelettirmekten baska birsey olmayacak.

Bu nedir Hagi'nin arti øzelligidir fakat 25 futbolcu ya da her ne kadar ise hepsi bu kriter de olabilir mi ? Olamaz imkansiz. Zaten td yønetebilmek biraz da oyunculari problemleri vs. vs. Sen eger ben bøyleydim deyip surekli maksimumu verdim diye bir kriter getirirsen ve orada 25 kisi varsa ve bunlarin hepsi ayri yapida insanlarsa orada problem cikar.

Hagi toplam 2 sezon teknik direktörlük yaptı bizde,bir tek Misimoviçle problem yaşadı...Sanki bir çok oyuncu ile papaz olmuş gibi bir hava oluşmuş durumda,büyük haksızlık...

En kabul edilemez hareketi yapan -Önemli maçta oyundan alınıp yerine Cafercan alındı diye uzun uzun protesto eden- Hakan Şükür için,gönderildikten sonra bile ''Doğuştan atlet,mükemmel bir profesyonel'' diye övgüler yağdıran da Hagi,biliyor musun?...

Karan ve Hakan Yakınlada problem yasamıstı. Karan'da haklı cıktıgı sonradan anlasıldı.

Suclu gene kesin ve kesin yønetim. Mesala bu Muchen 8 hafta kala mi 9 hafta mi kala mi td degistiriyor ve o td sanirsam sampiyon yapiyor cok iyi bir seri yakalatip fakat ertesi yil o td ile anlasmiyorlar. O zaman en uygun sartlardaki isim o td imis onu getirmisler en kisa zamanda en hizli sonucu alacaklari td. Fakat bizde Hagi geldi øncesinde gene td degisikligi Bulent geldi. Bu isimlerde aranan kriterler neydi. Bu isimler takim cok zor durumda iken bu zor durumdan en kisa vadede cikartacak olmalari yuzunden mi getirildiler yoksa isimlerinden dolayi mi getirildiler ? Ki kesin isimlerinden dolayi. Yani yønetim cok dusunmemistir Hagi'yi getirirken ya da bir øncekinde Bulent'i getirirken. Hagi belki basarili olabilir ben inanmiyorum buna fakat belki olabilir. Fakat takim berbat en kisa vadede en hizli cøzumu alabilecek ve bir sekilde ileri dogru atilim yapabilecek hatta neredeyse yeniden kadro kuracak bir td gelmeli idi. Fakat yønetim kesinlikle bunlari dusunmuyor o dønem td getirirken. Fakat Hagi en kisa zamanda yaptigi hamlelerle mesala Misi hamlesini o yapti ise bu sekilde takimi disipline ederek sonuc alamadigi acik.

Yani her isimiz sacma bizim. Simdi Hagi ne yapacaksin. Onun da hali ortada mac izlenirken senden benden farki yok. Uzuluyor seviniyor yani Galatasaray'i seviyor. Fakat bir de isin diger kriterleri var. Fakat bizde yønetimin tek kriteri kritersizlik oldugu icin olan hem Hagi'ye hem taraftara oluyor.

Simdi gene bir kaos halinde Hakan'i getirirlerse ya da Hasan her kim ise gene dusunceleri gunu kurtarmak tepkileri baska bir zamana ertelettirmekten baska birsey olmayacak.

Dediklerin dogru Selen ve iste tam bu yüzden cok kiziyor taraftar Adnan Polat´a. Bu düsünceyi benimserken bütün efsanelerimizi bir bir siliyor piyasadan. Sezonun ortasinda gelecek ve positif etki yaratacak Teknik direktörler vardir. Hikmet Karaman gibi, Yilmaz Vural gibi mesela. Bunlar sezon sonuna kadar yipranmis bir takima positif etki yapabilirler. Bayern Münih´in Heynkes ile yaptigi gibi mesela. Sezon sonuna kadar yeni yapilanmayi planlarsin ve yoluna devam edersin. Ama Adnan Polat bu hamleyi hep efsaneleri harcayarak yapiyor. Galatasaray´in Türk futboluna armagan ettigi iyi bir TD yok maalesef, Avrupa tecrübesine ragmen. Uefa kadrosundan bahsediyorum. Mesela Ertugrul basardi, Tolunay basardi, Aykut basardi diyemeyecegim ama Bülent Korkmaz´dan basarili oldugu kesin. Bunda bizim de sucumuz var. Hemen kurtlar sofrasina atip yok ettik bir cok efsaneyi.

Biri teknik ve taktik anlayıs mı demisti?

3. dakika 55. saniyeye gelin.

[video=youtube;7uOgnfFL3Xg]https://www.youtube.com/watch?v=7uOgnfFL3Xg&feature=related[/video]

Hagi toplam 2 sezon teknik direktörlük yaptı bizde,bir tek Misimoviçle problem yaşadı...Sanki bir çok oyuncu ile papaz olmuş gibi bir hava oluşmuş durumda,büyük haksızlık...

En kabul edilemez hareketi yapan -Önemli maçta oyundan alınıp yerine Cafercan alındı diye uzun uzun protesto eden- Hakan Şükür için,gönderildikten sonra bile ''Doğuştan atlet,mükemmel bir profesyonel'' diye övgüler yağdıran da Hagi,biliyor musun?...

Sorun Misi uzerinden getirdigi kriterde. Øncesinde de yazdim isimler cok ønemli degil diye. Istedigi temel øncelik antreman boyutunu falan asan seyler. Takimi disipline etme biciminde ileriye nasil tasiyacakken getirdigi kriterde. Aciklamalarini izledim aciklamalarinin metin altinda futbola nasil baktigi gercegi de yatiyor. Hagi tabiki hepimiz seviyoruz UEFA falan o olmasa idi olmazdi fakat bence td olarak mentalitesini fazla gelistirmesi lazim.

Edit: Hagi bu arada sezon sonu gønderilirse hic sasirmam hatta kendisi bile bu durumun farkinda gibi.

Edit: Cunku konusmalarinin altmetninde kendini aklamak icin Galatasaraylilik bu camiayi cok iyi biliyorum zaman vs. vs. gibi søylemleri cok kullaniyor. Ben Hagi bana ismimden dolayi sabredin diyor neredeyse. Futbolla sahadaki verdigi isikla degil ama.

Sonuc Hagi gider bence buyuk ihtimal ønemli olan taraftarla onun kurdugu bag zedelenir mi bu gidiste zedelenmez mi problem orada.

''Serkanı bir göreyim,sağbeke alternatif olur mu acaba?,yoksa yenisine bakayım gelecek sezon için''

''Cana,tempo ve tekniğiyle önliberoda yetersiz kalıyor,Milli takımında oynadığı stoperde bir denesem,ordada yapamazsa,bye...''

''İyi bir sağbek bulursam Sabri orta sahada ne kadar verimli olabilir? zor ama görmek lazım...''

''İnsua olmayacak,bari yerliler hakkında bir karara varayım...''

''Kazımın forvette iyi maçları var,fizik olarakda müsait,Barosun yokluğunda denesem ne kaybederim?...''

.......

Bir yandan ligde ve kupada bir şeyler yapabilmek,yani günü kurtarmak için mevcutlar içinde yaşına ve temposuna rağmen tekniği ve oyun zekasıyla en iyi alternatif gibi duran Neill den orta sahada faydalanmayı düşünmek gibi geçici çözümler denemek zorunda...Bir yandan da gelecek sezona dair hesaplar yapmak...

Oyuncuların mevkilerinde değişiklikler yapmasını buna yoruyorum,haklı da buluyorum...

Kim ne derse desin. İster bu sezon isterse gelecek sezon da ortalarda bitirelim. Hagi ve Tugay staj yapıyor, hatalar yapıyor olsun yada olmasın. Her ikisinin de yakın zamanda çok kaliteli bir teknik direktörlere dönüşeceğinden eminim. Onlarda bu kumaş var. Ayrıca istikrarın ve adım adım ilerlemenin uzun süreli başarıyı getireceğine inananlardanım. O bahsedilen ışığın da yakın zamanda parlamaya başlayacağına eminim.

Ayrıca;

Ben onun inatçı kişiliğini seviyorum.

Ben onun "challenger/hard worker" yapısını seviyorum.

Ben onun Galatasaraylılığını seviyorum.

Ben onun Galatasaray-Türkiye nasıl bir yer olduğunu bilmesini seviyorum.

Ben onun dünyaca tanınmış olmasının ve geçmişte GS ye yaptıklarıyla Marka değerimizi yükseltmiş olmasını seviyorum.

Ben o pırıltılı günlerimiz geri gelecekse bunun tekrar Hagi ile olacğından eminim. Nokta

Basin toplantisinda sunu yaptim, bunu yaptim, sunu cikardim diyecegine, galibiyet serisi yakalasa cok daha iyi olacak.

Üst Alt