Hagi Basın Toplantısı Düzenledi | 25 Şubat - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hagi Basın Toplantısı Düzenledi | 25 Şubat

Cevap: Hagi Basın Toplantısı Düzenledi | 25 Şubat

Kim uçurur bu kanadı kırık kuşu murat reis? Bide o uçuracaklar çekirdek misali TD harcayan bu yönetimin altına gelirler mi onu cevaplarsan sevinirim.

Hagi kendi demis ben ucururum diye. Ucuruyorda zaten.

Gelirler gelirler. Bak Schustere hic seyine bile takmiyor, demis hatta kendisi takmiyorum diye. Parasini alir gider.

Burada oynan Galatasaray-FC Porto macını hatırlıyorum. Porto UEFA'yı ardından CL'yi kazanmıstı, o dönemin en iyisiydi. Tek kelime ile top oynatmamıstık o macta. Her ne kadar resmi mac oynamamıs olsakta, Hagi ile Avrupa'da namaglup oldugumuz gercegi var. Bu bile Hagiye bir sezon daha vermeye yeterli olmalı. Ekonomik olarak hic olmadıgımız kadar iyi bir transfer sezonu gecirecegiz. Haginin mevcut sartlara göre en iyisini getirtecegi gercegide var. Daha ne istenebilir ki?

Hagi taraftara kulak veren biri. Taraftar BAM pankartı gibi mesaj göndermeyi becerirse Hagi bunu uygular. Sonucta kendide görüyor oynadıkları futbolu.

1 : Dostluk Maci

2 : TD gitti (Mourinho)

3 : bana göre cok güzel bir macti ve iki takim da iyi di, hasan sas bi kac tane daha atabilirdi, ama biz de Mondragon a sükret meliydik, nekadar top kurtardi

Ne eksikti bu takımda?

Kalite - Displin - Ruh

Hagi geldiğinden bu yana yapılan transfer kaliteyi arttır dı mı? yeterli değil ama cevap evet

Disiplin arttı mı? evet

Futbolular sahaya tüm eforlarını harcıyor mu? evet

Ne eksik? Organizasyon.

Nasıl olacak? İstikrar ile.

Bırakın o oynamış bu oynamış. Eldeki kadro bu. Orta saha oyuncularımız bu. Yok BAM oynamasın, Yok Balta oynamasın, Yok sabri orta saha oynamasın, Yok cana stoper olmasın... bunların hepsi tefferruat... Bu takımın başına kim gelirse gelsin başımız ağrıyacaktı bir süre.. biraz sabır.. kalmadığını biliyorum ama biraz daha sıkın dişinizi..

Neden hep kendini ön plana atiyor basin toplantilarinda anlamiyorum. Sunu yaptim, bunu yaptim, sunu cikarttim vs. Bu piskolojinin tek bir aciklamasi var aslinda. Yetersiz oldugunu kendisinin de kabul etmesi

Her ne kadar resmi mac oynamamıs olsakta, Hagi ile Avrupa'da namaglup oldugumuz gercegi var. Bu bile Hagiye bir sezon daha vermeye yeterli olmalı.

Yok artık :D Sadece bir hazırlık maçından dolayı mı ? :) Hikmet Karaman'a Kocaelispor'un 4-1 lik Arsenal galibiyetinden dolayı kulübü verelim o zaman.

Burada oynan Galatasaray-FC Porto macını hatırlıyorum. Porto UEFA'yı ardından CL'yi kazanmıstı, o dönemin en iyisiydi. Tek kelime ile top oynatmamıstık o macta. Her ne kadar resmi mac oynamamıs olsakta, Hagi ile Avrupa'da namaglup oldugumuz gercegi var. Bu bile Hagiye bir sezon daha vermeye yeterli olmalı. Ekonomik olarak hic olmadıgımız kadar iyi bir transfer sezonu gecirecegiz. Haginin mevcut sartlara göre en iyisini getirtecegi gercegide var. Daha ne istenebilir ki?

Hagi taraftara kulak veren biri. Taraftar BAM pankartı gibi mesaj göndermeyi becerirse Hagi bunu uygular. Sonucta kendide görüyor oynadıkları futbolu.

Hagi'ye ne kadar sans verilmesi taraftari olsam da reis su an bize lazim olan Skibbe gibi hucum futbolu oynatacak, kulubu degistirecek bir adamdir. Hagi agir agir yapiyor herseyi, iyi guzel ama takim oyle bir durumda ki kimsenin beklemeye ya da bekleyip de basarisiz olma riskini almaya tahammulu yok.

Hagi takimi yeniden kurup adam etme isinde cok iyi. Fakat oynattigi futbol hicbir zaman keyif veren, goze hos gelen top olmadi. Insallah sezon sonuna kadar takimi saglamlastirmanin yaninda pozisyona giren hucum futbolu oynatir da yeri saglamlasir.

1 : Dostluk Maci

2 : TD gitti (Mourinho)

3 : bana göre cok güzel bir macti ve iki takim da iyi di, hasan sas bi kac tane daha atabilirdi, ama biz de Mondragon a sükret meliydik, nekadar top kurtardi

Macı ben canlı izledim. Oyunun ne kadar ciddi gectigini TV karsısında dahil yapılan faullerden anlayabilirsin.

Bu orta saha ile mi hucum futbolu oynacak bu takım.? Gördük işte, takım elinden geldiğince önde basıyor ama olmuyor daha. Düşe kalka zamanla öğrenecekler bir vucut gibi davranmayı.

Bide ligdeki ilk 5 e bak, hangisi hucum futbolu oynuyor?

Hagi'ye ne kadar sans verilmesi taraftari olsam da reis su an bize lazim olan Skibbe gibi hucum futbolu oynatacak, kulubu degistirecek bir adamdir. Hagi agir agir yapiyor herseyi, iyi guzel ama takim oyle bir durumda ki kimsenin beklemeye ya da bekleyip de basarisiz olma riskini almaya tahammulu yok.

Hagi takimi yeniden kurup adam etme isinde cok iyi. Fakat oynattigi futbol hicbir zaman keyif veren, goze hos gelen top olmadi. Insallah sezon sonuna kadar takimi saglamlastirmanin yaninda pozisyona giren hucum futbolu oynatir da yeri saglamlasir.

Hayri, Skibbe hücum futbolu falan oynatmıyordu üstad. Feldkampın disiplininden gecmis bir takımın meyvelerini yedi yaptıgı o kadar sacmalıga ragmen. Oyunu 70 metrede oynayan cok calıskan, istekli bir Arda, formunun zirvesinde bir Lincoln, simdiye nazaran cok daha dinc bir Kewell ve yine formunun zirvesinde bir Milan Baros. Bu hücum hattına ancak Bülent gibi takımı istemedende olsa sabote etmeye gelmis biri defansif oyun oynatabilirdi. Aslında o bile oynatamadı, taa ki Lincolnü takımdan kesene kadar. Skibbe fazla disiplinsizdi ve hücumdaki oyuncular sadece kendi oyunlarını oynuyordu. Onun dısında bu ofans hattının gerisinde rakipleri kamyon carpmısa döndüren bir Barıs, formda bir Mehmet Topal ve yıllanmıs sarap misali cok iyi bir Ayhan vardı.

Bir kac eksik halka haricinde müthis bir kadroydu. Bu kadroyu Rijkaard nasıl bu hale getirdi ben hala anlayabilmis degilim. Fakat suan bu takıma ofans oynatmak demek, daha nice Ankaragücü hezimetleri demektir ki defansif oynamak zorunda kalıyor. Biraz hücum yaptıgımız maclarda kalede minimum 2-3 gol görüyoruz. Nedeni Hagiden ziyade bu takımın limitinin bu kadar olması. Facia bir defans hattına sahibiz.

Skibbenin 5 defansla cıktıgı Steaua macınıda biliyoruz, küme düsmeme mücadelesi veren takımlara karsı 3 defansla cıktıgı maclarınıda. Haginin ilk döneminde takıma oynattıgı futbol modern, kontrolü elinde tutan, disiplinli, aynı zamanda Lucescunun ki kadarda sıkmayan bir oyundu. Tek ihtiyacı biraz destek ve bir sezon daha, onuda vermekten aciz kadılar.

Haginin tekndik direktörlügünü begeniyormusun Serdar reis

begeniyormusun, isik görüyormusun, Hagi bizi ucurur diyormusun

hagi bizi ucururmu bilmem ama sunu cok iyi bilirim

1- inanilmaz akilli bir adam

2- asker disiplini var

Td lugu ogreniyor iste reis, ha diyebilirsinizki Gs staj yapilacak yermi

ona agzimi acip birsey diyemem

ama bu onun sucu degilki sonucta

ben hagiye guveniyorum, bir kac hatasi var diye silecek degilim hagiyi cok koruyorum diyen adamlar sezon sonuna kadar sure veriyorya ona karsiyim

adam sezon oncesi kampi gecirip istedigi adamlari almadan ben suclayamam

hagi iyidir iyi

ama TD lugu ogrendigini unutmamak lazim

mete gibi kraldir buyuktu diyip de yaptigi sacma sapan islere kulp bulmak gibi bir cabam olmaz

baltayi oynatmasi misi olayinda kendini kullandirmasi falan olacak isler degil bence. kendi oyun sistemini misi gibi bir adamin sahada olmasi yada formda bir ardanin sahada olmasi goze hos yapar, takim pozisyona girer surekli ve daha onemlisi kendini gosterecek zamani kazanir hagi reis

zaten hep soyluyorum bu TD isini cok abartiyoruz 2 futbolcunun etkisi TD un etkisini sollar benim gozumde

yeterki kotu seyler yapmasin

cok iyi seyeler yapmasina falan gerek yok TD un

bilmiyorum neden Rijkaardi yerden yere vuruyor, ama bir yandan da Skibbe yi göklere cikartiyor, ben ikisini de begeniyordum, ama ikisinde de yönetim cok rol oynadi... Üstüne en cok keyif aldigim sene gecen seneydi, okadar yabanci arkadas bizi konusuyordu (almanyada) Dünya Kupasinda her üc macinda biri bizim ismimiz alman TV de dolasyiordu. Meksika da Galatasaray, Ivory Cote da Galatasaray, Brezilya da Galatasaray ve ücü de güzel oynayan lardan di, ve Avustrulya ilen Kewell ve Neill ilen ismimiz hep duyorduk.

Yanimizda fenerli olan lar da vardi, hep susup kaliyordu, nasil Gio yu överken filan. Gecen sene cok sakat verdik, sansizdik daha iyi yapacagimiza takimi, daha saglama alcagimza sict.k icine ve koyduk. Üstüne sansiz ve hakemin yüzünden Madride karsi yenildik, MAdrid de Uefa Kupasini aldi...

Ilk basta herkes demiyormuydu, sampiyon olmasak da olur, bari uzun senelere kalan bir td ve Derwall gibi yeni bir yol acalim. Üstüne Sampionluga da gidiyorduk, o Fener maci olmasaydi. Ilk inde Baros u sakat verdik, ikincisinde sansiz gol yüzünden.

Tesadufen izledim aciklamalarini kendisi de gønderilecegini ve basarisiz oldugunu biliyor gibi bir izlenim uyandi bende. Sanki direk savunma amacliydi cogu konusmasi.

Edit: Futbolcuya bakisinda da problem var bence. Eger kriteri kendisi yapar ve bu kriterde olmayani direk takimdan kovarsa bircok futbolcuyu kovmasi gerekir ve oyuncu kazanamaz kolay kolay.

Güzel konuşmuş.

Bunu imza attığı gün foruma yazdığımda niye karşı çıktın bana o zaman?

Hagi sürekli konussun, neler yapmak istedigini anlatsin, biz taraftarlarda ona göre yorum yapalim.. Bir çok taraftar Rijkaard'in oynatmak istedigi futbolu bilmedigi halde salladi Rijkaar'da, halbuki sistemi yerlesse idi, Avrupa'yi degil belki ama Türkiye'yi domine ederdik...

Tesadufen izledim aciklamalarini kendisi de gønderilecegini ve basarisiz oldugunu biliyor gibi bir izlenim uyandi bende. Sanki direk savunma amacliydi cogu konusmasi.

Edit: Futbolcuya bakisinda da problem var bence. Eger kriteri kendisi yapar ve bu kriterde olmayani direk takimdan kovarsa bircok futbolcuyu kovmasi gerekir ve oyuncu kazanamaz kolay kolay.

3 yıldır birikmiş bir tahammülsüzlük ve baskı var. Her yerden kurşun yağıyor adamın üstüne. Sadece ona değil oynatmaya çalıştığı öz güvenini yitirmiş futbolcuların da üstünde de arkasında duruyorum diyen yönetimin üstünde de bu baskı var. Kolay değil durumu. Ben eski hagi ye göre ilerleme grüyorum onda. Eski hagi olsa çok daha fevri davranırdı.

Misi olayına gelince. Bir futbolcu kaybedersin ama geri kalan 23 oyuncu da disiplin kazanırsın.

Misimoviç;

Adam 28 yaşında,daha 10 maç oynamamış ve hiç bir şeyde yapmamışken ''Bundesligaya mutlaka döneceğim'' diye demeç verdi,duyanda Bayern ısrarla istiyor sanır...Ülkeyi,ligi küçümseyen ekabir halleri hep vardı,böyle adamdan fayda gelmez,bu yönüyle hiç güven vermiyordu bana...Gönderildikten sonra ''Aramızda Hagi ye gülüyorduk'' de dediği de yansıdı ciddi kaynaklarca...

Bu son dediğinden Hagi haberdar olduysa göndermeyip de ne yapacaktı? ''Dsiplin'' lafını edebilirmiydi bir daha?...''Misimoviç için gerekçemi yönetime raporladım'' diyor,belki çok haklı bir gerekçesi vardır,açıklanması mahzurlu olabilecek;olmadığını nerden biliyoruz?...Olayın iç yüzünü bende bilmiyorum tabi ama bu yönden de bakmak lazım...

''Yönetim istedi,Hagi uyguladı'' teorisi en saçması,hiç bir mantığı yok;hataları olsa da Hagi gibi dikbaşlı adam bu türden bir piyonluk yapmaz,hem bu yoklukta faydalanacağını düşündüğü bir oyuncusunu niye yollasın?...Yönetim bu kadar çuvalladığı bir dönemde niye böyle bir şey yapsın?...Bir bilgi,kanıt olur da böyle bir şey iddia edilir...

3 yıldır birikmiş bir tahammülsüzlük ve baskı var. Her yerden kurşun yağıyor adamın üstüne. Sadece ona değil oynatmaya çalıştığı öz güvenini yitirmiş futbolcuların da üstünde de arkasında duruyorum diyen yönetimin üstünde de bu baskı var. Kolay değil durumu. Ben eski hagi ye göre ilerleme grüyorum onda. Eski hagi olsa çok daha fevri davranırdı.

Misi olayına gelince. Bir futbolcu kaybedersin ama geri kalan 23 oyuncu da disiplin kazanırsın.

Disiplin kazanildi mi kazanilmadi mi farkli bir tartisma da o zaman da cogu oyuncuyu Hakan'dir Mustafa'dir kadro disi birakman gerekir birakmazsan bu sefer de inandiriciligini yitirirsin.

Üst Alt