Hagi mi, Zidane mi? - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hagi mi, Zidane mi?

şimdiki gençlerin kıyaslama kıstaslarına göre dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu çeklerin efsanesi Josef Bican'dır :D

https://en.wikipedia.org/wiki/Josef_Bican

406 maç = 607 gol

var mı böyle bir maç / gol oranı.. messi ve roni boh yemiş :asd22:

Napoli'nin UEFA Kupası finali miydi yarı finali miydi tam hatırlayamıyorum da stadda Opus'un Live is Life'ı çalıyor, Napoli ısınmak için sahada ve Maradona bağcıkları bağlamamış top sektiriyor. Fakat şarkıyla beraber topla dans ediyor sanki. Diyorsun ki bu adam farklı. Birden aklıma geldi duygulandım :D

Ya bırak allasen, Serdar ile al gülüm ver gülüm takılıyorsunuz. Hiç tarzım değil, katılmıyorum kusura bakma :eek:ley:

Şimdi uzun lafın kısası, sen Hagi Zidane'dan iyi mi diyorsun ?

Neye göre baktığına bağlı. Yetenek olarak önde bence.Zidane büyük futbolcu tabii fakat daha ağır işçi modunda bir yetenekken,Hagi Resim Sevinci programındaki Bob Ross gibiydi. Galatasaray taraftarlığımı bir kenara bırakıyorum daha çok heyecan veriyordu bana. 94 DK'yı izlerken Coca Cola'nın baloncuğu az boğazıma kaçmadı ;)

Neye göre baktığına bağlı. Yetenek olarak önde bence.Zidane büyük futbolcu tabii fakat daha ağır işçi modunda bir yetenekken,Hagi Resim Sevinci programındaki Bob Ross gibiydi. Galatasaray taraftarlığımı bir kenara bırakıyorum daha çok heyecan veriyordu bana. 94 DK'yı izlerken Coca Cola'nın baloncuğu az boğazıma kaçmadı ;)

Ah o bilinçaltı yok mu o bilinçaltı... Fenadır, bıraktım sanırsın ama bırakamazsın :)

Uzun uzadıya tartışabiliriz aslında bunu, çünkü hiç mi hiç katılmıyorum. İtiraf ediyorum; Zidane hayranıyım, neredeyse oynadığı bütün maçların olduğu arşivim var. Ayrıca konu direkt olarak Hagi'yi de içine aldığı için, pek tartışasım gelmiyor. Yanlış anlıyor insanlar, sanki Hagi'ye laf ediliyormuş gibi algılıyorlar.

bu akşam örnekler çok iyi ya :D

aynen öyle.. hagi tam bir futbol sanatçısıydı.. herşeyi çok doğal ve rahat yapardı.. zidane daha çok azmin zaferi bir adamdır.. hagi ise öyle yetenekliydi ki zidane kadar yırtınmadığı halde çok büyük işler başardı..

hagi'deki kendine güven ve "bana bırakın hallederim" rahatlığı çok az topçuda vardır..

yahu 1994 dünya kupasında maçlar amerika'da oynandığı için çok cins saatlerde yayınlanıyordu.. ama 14 yaşındaki ben tabi ki saat kaç olursa olsun kalıp izlerdim..

hagi o açıdan, o golü attığında gözlerime inanamadım.. canlı görmek çok acayip bir şey..

bir çok futbolcu aşırtma gol atabilir.. ama o gol, futboldaki fizik kurallarına aykırı bir gol.. o açıdan, o mesafeden, o ayakla (o kadar sol çaprazdan sol ayakla orta yapılır, kaleye vurulmaz..) "o kusursuzlukta bir vuruşu nasıl yapar bir adam" diye düşünmüştüm..

ve şaka gibi gelecek ama, "böyle adamlar da hiç bizde oynamaz ki, anca real, milan, barca'da falan oynar" demiştim kendi kendime :D

Son düzenleme:
Ah o bilinçaltı yok mu o bilinçaltı... Fenadır, bıraktım sanırsın ama bırakamazsın :)

Uzun uzadıya tartışabiliriz aslında bunu, çünkü hiç mi hiç katılmıyorum. İtiraf ediyorum; Zidane hayranıyım, neredeyse oynadığı bütün maçların olduğu arşivim var. Ayrıca konu direkt olarak Hagi'yi de içine aldığı için, pek tartışasım gelmiyor. Yanlış anlıyor insanlar, sanki Hagi'ye laf ediliyormuş gibi algılıyorlar.

Ben de Maradona hayranıyım misal, fakat Hagi'den üstün.Maradona ile Galatasaray'ın fiziksel ruhsal bir bağı mevcut değil. Zidane hayranlığım da az değil, aynı yaşlardayız bilirsin hep Ronaldo vs Zidane olayı vardı ve sırf tartışmalardan dolayı "futbol cahili" dediklerim olmuştur o gençlik hızıyla :D Burada taraftarlık,duygusallıktan öte ince bir nokta var benim için. Sana göre Van Gogh üstündür bana göre Salvador Dali veya başka birine göre Picasso. Tuvale kattıkları tutku,heyecan,sanat benim için önemli,o yüzden bilinçaltı ustası Freud bir gitsin top sektirsin :D

Hagi'ye neden laf ediyorsun şimdi kardeşim, olmadı :D

maradona'ya değinmen süper yerinde olmuş..

zidane büyük takımlarda maradona'dan bile daha başarılıydı.. hatta hagi de maradona'dan daha başarılıydı barca ve real çapındaki takımlardan bahsedeceksek..

ama bunlara dayanarak zidane maradona'dan daha iyi futbolcu denmeyeceğine göre "zidane hagi'den daha büyük topçu" da denmez..

ben yukarda maç sayılarını bizim gençler rakamlarla kıyaslamayı seviyorlar diye verdim.. yoksa bana kalsa dediğim gibi salt yetenek olarak kıyaslarım ve bence hagi zidane'dan açık ara daha yeteneklidir..

maradona napoli'de iken ilkokuldaydım ve çok net hatırlamasam da ara sıra denk geldiğimde acayip bir topçu olduğu hafızama kazınmıştı.. kısacası neden dünyanın en iyisi dendiğini kavrayabiliyorum.. ve bunun için de barca veya real'de oynamasına gerek de yok..

Abi Maradona Napoli tarihini değiştirdi. Eleman Napoli'nin ligde aldığı toplam iki şampiyonluğun ikisini de abartısız tek başına aldı. Hele Milan, Sampdoria, Roma, İnter ve Juventus anasının nikahı gibi takımlardı. Hele Milan; Van Bastanler, Gulitler, Rijkaardlar, Baressiler, Maldiniler, Ancelottiler, Galliler.... (hatta biz Staeu'ya elendiğimizde onlar Real'e 5 çekiyorlardı...Akabinde Staeu'ya da 4 çektiler finalde)... Böyle takımların olduğu zamanda hemde...

Maradona, Napoli'yi iki şampiyonluk, iki ikincilik, üstüne bir de Uefa şampiyonu yaptı. Bir futbolcunun tek başına takımını şampiyon yapması hele de zamanın en iyi liginde görülmüş bişey değildir... Böyle bir futbolcu dünyaya bir daha gelmez.

bu akşam örnekler çok iyi ya :D

aynen öyle.. hagi tam bir futbol sanatçısıydı.. herşeyi çok doğal ve rahat yapardı.. zidane daha çok azmin zaferi bir adamdır.. hagi ise öyle yetenekliydi ki zidane kadar yırtınmadığı halde çok büyük işler başardı..

hagi'deki kendine güven ve "bana bırakın hallederim" rahatlığı çok az topçuda vardır..

yahu 1994 dünya kupasında maçlar amerika'da oynandığı için çok cins saatlerde yayınlanıyordu.. ama 14 yaşındaki ben tabi ki saat kaç olursa olsun kalıp izlerdim..

hagi o açıdan, o golü attığında gözlerime inanamadım.. canlı görmek çok acayip bir şey..

bir çok futbolcu aşırtma gol atabilir.. ama o gol, futboldaki fizik kurallarına aykırı bir gol.. o açıdan, o mesafeden, o ayakla (o kadar sol çaprazdan sol ayakla orta yapılır, kaleye vurulmaz..) "o kusursuzlukta bir vuruşu nasıl yapar bir adam" diye düşünmüştüm..

ve şaka gibi gelecek ama, "böyle adamlar da hiç bizde oynamaz ki, anca real, milan, barca'da falan oynar" demiştim kendi kendime :D

C.L.'de Barcelona çıkmıştı gruplarda ve Hagi ismini görünce irkilmiştim.Bu herif oynamasın da kim oynarsa oynasın dediğimi hatırlarım. O kadar etki etmiş adam 94 D.K.'da. Bu tür futbolcular ritim yakalarsa sihirbazlaşıyorlar. İşte bu yüzden profesyonellikte gerideler. Konsere marijuana çekerek çıkan rock yıldızı gibiler. Ve o konserdeki performansları yıllarca unutulmuyor.

Abi Maradona Napoli tarihini değiştirdi. Eleman Napoli'nin ligde aldığı toplam iki şampiyonluğun ikisini de abartısız tek başına aldı. Hele Milan, Sampdoria, Roma, İnter ve Juventus anasının nikahı gibi takımlardı. Hele Milan; Van Bastanler, Gulitler, Rijkaardlar, Baressiler, Maldiniler, Ancelottiler, Galliler.... (hatta biz Staeu'ya elendiğimizde onlar Real'e 5 çekiyorlardı...Akabinde Staeu'ya da 4 çektiler finalde)... Böyle takımların olduğu zamanda hemde...

Maradona, Napoli'yi iki şampiyonluk, iki ikincilik, üstüne bir de Uefa şampiyonu yaptı. Bir futbolcunun tek başına takımını şampiyon yapması hele de zamanın en iyi liginde görülmüş bişey değildir... Böyle bir futbolcu dünyaya bir daha gelmez.

şimdiki sosyal medya o zaman olacaktı var ya :D

gerçekten de o dönemin en büyük ligi italya idi.. (liseliler bilmez.. şimdiki ispanya halt etmiş..)

şu anda celta vigo ile 2 kez la liga kazanmak gibi bir şey adamın yaptığı :asd22:

Ben de Maradona hayranıyım misal, fakat Hagi'den üstün.Maradona ile Galatasaray'ın fiziksel ruhsal bir bağı mevcut değil. Zidane hayranlığım da az değil, aynı yaşlardayız bilirsin hep Ronaldo vs Zidane olayı vardı ve sırf tartışmalardan dolayı "futbol cahili" dediklerim olmuştur o gençlik hızıyla :D Burada taraftarlık,duygusallıktan öte ince bir nokta var benim için. Sana göre Van Gogh üstündür bana göre Salvador Dali veya başka birine göre Picasso. Tuvale kattıkları tutku,heyecan,sanat benim için önemli,o yüzden bilinçaltı ustası Freud bir gitsin top sektirsin :D

Hagi'ye neden laf ediyorsun şimdi kardeşim, olmadı :D

Oktay'ın attığı gol'ün Maradona'nın attığı gol'den daha güzel olması da ayrı bir paradoks... Nedense aklıma geldi :D

şimdiki sosyal medya o zaman olacaktı var ya :D

gerçekten de o dönemin en büyük ligi italya idi.. (liseliler bilmez.. şimdiki ispanya halt etmiş..)

şu anda celta vigo ile 2 kez la liga kazanmak gibi bir şey adamın yaptığı :asd22:

Juventus'ta Platini vardı sanırım o zamanlar.Sacchi'nin Milan'ı der geçerim ayrıyetten. Maradona gibisi gelmez bir daha.

Haginin ismini agziniza almadan once dislerinizi fircalayip gargara yaparsaniz sevinirim kiyaslamak ustada ayıp etmektir.
Hagi dünyanın en iyi topcusudur.

İkisini de izlemiş olanlar genelde Maradona diyor, vardır bir bildikleri :)

İkisini de izledim, Maradona Napoli ve Arjantin'i şampiyon yaptı.

Messi bence hepsinden açıkara iyi. Messi ve yanında ekürisi Ronaldo var ortalığı dağıtan 8-9 yıldır düzenli olarak, O ikisi arasında da Messi açık ara önde. Bu adamları bu kadar iyi yapan da çok yetenekli olmaları veya iyi takımda oynuyor olmaları değil yaklaşık 9 senedir düzenli olarak ve hiç durmadan kırılmadık rekor bırakmamış olmaları, özellikle Messi. Yani 1 sene de birşey yapma es geç kardeşim, yok her sene en iyi oyuncu ödüllerinde de bu ikisi ilk iki sırada. Ve Messi daha 28 yaşında.

Yakında bunların yanına bir de Neymar eklenecek. Ama Zidane, Hagi, Ronaldinho, Maradona vs.. Bunlar dönem dönem çok güzel işler yapan normalin çok üstü adamlardı ama hiçbiri böyle 9 yıl gibi bir jenerasyonu tanımlayacak bir döneme Messi gibi el koymadılar.

Belki bir de Pele böyleymiş, daha çok gol atmış hatta, ama ben izlemedim. Zico'yu da 82 dünya kupası ve sonrasında azıcık izleyebildim.

Son düzenleme:
Üst Alt