Hagi mi, Zidane mi? - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hagi mi, Zidane mi?

Messi de öyle ahım şahım bir topçu değil mesela, adam tarihin en iyi kadrosu'nda oynuyor, sıkıysa gitsin linyitspor'da atsın o golleri.
Bazı argümanlar vardır ki bunlar sadece Türkiye de kullanılır ve mantıklı olduğu düşünülür. Ben şahsen bunlara Türkiye efsaneleri diyorum. Bir kaç örnek vereyim:

" X yedekte oturacağına Y otursun"
" X iyi olsa zaten takımı onu bırakmazdı"
" Çok gol=iyi forvet/ iyi futbolcu"
" Şampiyon/3 kupalı takım = iyi takım"
" Çok koşmak= iyi pres yapmak"

Ve senin dediğini de bunlara ekleyebiliriz, daha fazla varda şu an aklıma gelmiyor diğerleri abi:)

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

burada aslında zidane'a da, hagi'ye de laf söylemiyoruz..

kiminiz hagi der, kiminiz zidane.. hangisi kendi futbol zevkinize daha çok hitap ediyorsa, onu seçebilirsiniz.. zira ikisi de büyük topçu..

ben sadece bu kıyaslamanın yerinde olmadığını düşünen birkaç yoruma cevap verdim..

hagi - alex kıyaslaması = robert de niro - chuck norris :asd22:

zidane - hagi kıyaslaması = robert de niro - jack nicholson

Son düzenleme:
Tabiki Hagi büyük... Hagi Şampiyon Kulüplerde Denizli'nin façasını çizerken, Zidane o zamanlar donla geziyordu :D

burada aslında zidane'a da hagi'ye de laf söylemiyoruz..

kiminiz hagi der kiminiz zidane.. hangisi kendi futbol zevkinize daha çok hitap ediyorsa onu seçebilirsiniz.. zira ikisi de büyük topçu..

ben sadece bu kıyaslamanın yerinde olmadığını düşünen birkaç yoruma cevap verdim..

hagi - alex kıyaslaması = robert de niro - chuck norris :asd22:

zidane - hagi kıyaslaması = robert de niro - jack nicholson

Chuck Norris açık ara en iyisi içlerinde, sende mi Alexçisin üstat hiç yakıştıramadım

Bazı argümanlar vardır ki bunlar sadece Türkiye de kullanılır ve mantıklı olduğu düşünülür. Ben şahsen bunlara Türkiye efsaneleri diyorum. Bir kaç örnek vereyim:

" X yedekte oturacağına Y otursun"
" X iyi olsa zaten takımı onu bırakmazdı"
" Çok gol=iyi forvet/ iyi futbolcu"
" Şampiyon/3 kupalı takım = iyi takım"
" Çok koşmak= iyi pres yapmak"

Ve senin dediğini de bunlara ekleyebiliriz, daha fazla varda şu an aklıma gelmiyor diğerleri abi:)

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk

bunlari pl forumlarinda gormuslugum var

Chuck norris de niro dan hangi akla hizmed daha iyi oluyormuş serkancım idrak edemedim ben bu subjektif görüşünden ötürü seni kınamag zorundayım

Zinedine Zidane Fransiz degil de, cezayir pasaportu ile oynasaydi aceba bukadar büyük olur muydu diye düsünmek lazim. Hagi Romanya pasaportu ile, cok net dezavantajli bir konumda oldugunu belirtmek lazim.
Futbol böyle yürümez, yetenek önemli, statü tamami ile önemsiz diyenler cikabilir, ama kendilerini kandirirlar sadece...

Zinedine Zidane´i dünya futbolunda bulunduklari konumlar geregi Hagi ile kiyaslanmaz bile yoksa, ama Hagi´nin dünya futbolunda worldclass topcu olarak yer edinmesi, Romanya pasaportu ile cok daha zor bir olaydi.

Popescu'nun bir lafı vardır : "Hagi Romen olmasaydı daha başka bir pozisyonda olurdu"...

Zidane sayısal olarak bakılırsa daha çok iz bırakmıştır elbet, fakat Hagi'nin Fransız estetiği potansiyel olarak daha fazlaydı. Hagi'nin yaptığı kariyer de azımsanamaz tabii. Ve ben Maradona ile futbol yaşantılarını çok benzetirim : İkisi de futbolda sanatın tanımlarıydıi,ikisi de milli takımlarında çok iş yaptılar,ikisi de İspanya kariyerlerinde başarısız ve daha mütevazi takımlarda uç noktaya vardılar. Bazı futbolcular bazı ortamlarda daha çok kendilerini buluyorlar. Zidane Hagi'den daha iyi bir profesyoneldi, Fransız pasaportunun ayrıcalığını yaşadı,kafasını daha iyi kullandı ve doğru bir yol çizdi kendine.

Ben zamanın ünlü Zidane-Ronaldo kıyaslamasında her zaman Zidane'nın tarafındaydım,hayranlarından biriydim... Lakin o klasik 10 numaralar bambaşkaydı,adamlar estetik anlayışın futboldaki tanımıydı. Yakın zamanlardan da beni en çok heyecanlandıran Ronaldinho olmuştur. Tarihin cilvesi midir nedir o da saçma sapan işlerle kendini yaktı.

Popescu'nun bir lafı vardır : "Hagi Romen olmasaydı daha başka bir pozisyonda olurdu"...

Zidane sayısal olarak bakılırsa daha çok iz bırakmıştır elbet, fakat Hagi'nin Fransız estetiği potansiyel olarak daha fazlaydı. Hagi'nin yaptığı kariyer de azımsanamaz tabii. Ve ben Maradona ile futbol yaşantılarını çok benzetirim : İkisi de futbolda sanatın tanımlarıydıi,ikisi de milli takımlarında çok iş yaptılar,ikisi de İspanya kariyerlerinde başarısız ve daha mütevazi takımlarda uç noktaya vardılar. Bazı futbolcular bazı ortamlarda daha çok kendilerini buluyorlar. Zidane Hagi'den daha iyi bir profesyoneldi, Fransız pasaportunun ayrıcalığını yaşadı,kafasını daha iyi kullandı ve doğru bir yol çizdi kendine.

Ben zamanın ünlü Zidane-Ronaldo kıyaslamasında her zaman Zidane'nın tarafındaydım,hayranlarından biriydim... Lakin o klasik 10 numaralar bambaşkaydı,adamlar estetik anlayışın futboldaki tanımıydı. Yakın zamanlardan da beni en çok heyecanlandıran Ronaldinho olmuştur. Tarihin cilvesi midir nedir o da saçma sapan işlerle kendini yaktı.

maradona'ya değinmen süper yerinde olmuş..

zidane büyük takımlarda maradona'dan bile daha başarılıydı.. hatta hagi de maradona'dan daha başarılıydı barca ve real çapındaki takımlardan bahsedeceksek..

ama bunlara dayanarak zidane maradona'dan daha iyi futbolcu denmeyeceğine göre "zidane hagi'den daha büyük topçu" da denmez..

ben yukarda maç sayılarını bizim gençler rakamlarla kıyaslamayı seviyorlar diye verdim.. yoksa bana kalsa dediğim gibi salt yetenek olarak kıyaslarım ve bence hagi zidane'dan açık ara daha yeteneklidir..

maradona napoli'de iken ilkokuldaydım ve çok net hatırlamasam da ara sıra denk geldiğimde acayip bir topçu olduğu hafızama kazınmıştı.. kısacası neden dünyanın en iyisi dendiğini kavrayabiliyorum.. ve bunun için de barca veya real'de oynamasına gerek de yok..

ya maradona çok tutkulu top oynuyordu.. aklımda hep öyle kalmış.. inanılmaz cin gibi bir futbolcuydu..

1990 dünya kupasıydı galiba.. arjantin nispeten daha zayıf görünüyordu bir önceki kupaya göre.. brezilya - arjantin maçını çok iyi hatırlıyorum.. tek kale oynadı brezilya.. atamadı lavuklar.. maradona sahneye çıkıp tek bir pozisyon yarattı ve golü caniggia'ya attırıp tokatladı rio'luları..

two escobars denen boktan belgeseli izledim 2 ay once
anlatiyo soyleydi boyleydi ah kolombiya vah kolombiya etc
94 dunya kupasina gecti bi yerde
guya kolombiya cok buyuk takimmis da romanya karsisinda favorilermis de falan
bi baktim HAGI 40 metreden kolombiyaya cakti gozlerim yasardi dedim ulan buyuk adamsin yaw ne kolombiyasi ne escobari bu herifleri adam yerine koyanin ta dedim (tabi futbolcu escobar mefta oldu onu ayri tutalim)
sonra pablo escobar diger escobar fln biseyler anlattilar belgesel bitti
belgesel cekecekseniz adini ONE HAGI koyacaksiniz
demek istedigim HAGI soz konusu ise mi sorusunu sormaya gerek duymayiniz

maradona'ya değinmen süper yerinde olmuş..

zidane büyük takımlarda maradona'dan bile daha başarılıydı.. hatta hagi de maradona'dan daha başarılıydı barca ve real çapındaki takımlardan bahsedeceksek..

ama bunlara dayanarak zidane maradona'dan daha iyi futbolcu denmeyeceğine göre "zidane hagi'den daha büyük topçu" da denmez..

ben yukarda maç sayılarını bizim gençler rakamlarla kıyaslamayı seviyorlar diye verdim.. yoksa bana kalsa dediğim gibi salt yetenek olarak kıyaslarım ve bence hagi zidane'dan açık ara daha yeteneklidir..

maradona napoli'de iken ilkokuldaydım ve çok net hatırlamasam da ara sıra denk geldiğimde acayip bir topçu olduğu hafızama kazınmıştı.. kısacası neden dünyanın en iyisi dendiğini kavrayabiliyorum.. ve bunun için de barca veya real'de oynamasına gerek de yok..

O kilit noktayı vurgulamak için örneği vermiştim senin açman daha da iyi olmuş :) Maradona ile hiçbir futbolcu kıyas kabul etmez(derler ve bence de) ve bu şanını salt istatistikleriyle kazanmamıştır. Kişiler futbola bakış açılarıyla bir tanım oluşturuyor ve adam senin önüne direkt sayısal veri koyuyor. Günümüzün robotik futbolunda (18 içinde ne kadar etkiliysen o kadar büyüksün vb.) ve istatistik düşünsel bazında o estetik ve tutkunun varolduğu noktayı kavratabilmek çok zor. Hani bu hızla giderse C. Ronaldo da Maradona'yı geçecek,belki de geçmiştir. Ha gayret diyorum, istatistik herşeyse Alex tanrıdır diye de ekliyorum :D

O kilit noktayı vurgulamak için örneği vermiştim senin açman daha da iyi olmuş :) Maradona ile hiçbir futbolcu kıyas kabul etmez(derler ve bence de) ve bu şanını salt istatistikleriyle kazanmamıştır. Kişiler futbola bakış açılarıyla bir tanım oluşturuyor ve adam senin önüne direkt sayısal veri koyuyor. Günümüzün robotik futbolunda (18 içinde ne kadar etkiliysen o kadar büyüksün vb.) ve istatistik düşünsel bazında o estetik ve tutkunun varolduğu noktayı kavratabilmek çok zor. Hani bu hızla giderse C. Ronaldo da Maradona'yı geçecek,belki de geçmiştir. Ha gayret diyorum, istatistik herşeyse Alex tanrıdır diye de ekliyorum :D

katilmiyorum_496097.png

şimdiki gençlerin kıyaslama kıstaslarına göre dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu çeklerin efsanesi Josef Bican'dır :D

https://en.wikipedia.org/wiki/Josef_Bican

406 maç = 607 gol

var mı böyle bir maç / gol oranı.. messi ve roni boh yemiş :asd22:

Üst Alt