Hagi'ye güvenmeyenler buraya!!! - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hagi'ye güvenmeyenler buraya!!!

Cevap: Hagi'ye güvenmeyenler buraya!!!

Stancu hayranligi yaptin diye direk senden bahsetmedim zaten. Forumun genelinde bir anda Stancu hayranligi belirmisti.

Benim bulundugum ricayi es gecmissin. Hagi'nin defansif ir kadroyla oyuna ciktigini savundun. bende senden hagi'nin nerede yanlis yaptigini adaha iyi anlayabilmem icin senden kadro istemistim. Veremedin..

diyorumya sana , tek tek kadromu yazım..

1)BAM üçlüsünü tercih etmesini anlayamıyorum

2)kazımı kanatta kullanılması lazım

3)maça stancuyla başlanması lazım

4)emre çolak çok güçsüz ve top tutamıyor

5)misimoviç ve hagi arasındaki sorunu hala anlıyamadık?? bu kadroda nasıl oynatılmıyor..söz konusu disiplinse her hafta biri kırmızı kart görüyor!!

diyorumya sana , tek tek kadromu yazım..

1)BAM üçlüsünü tercih etmesini anlayamıyorum

2)kazımı kanatta kullanılması lazım

3)maça stancuyla başlanması lazım

4)emre çolak çok güçsüz ve top tutamıyor

5)misimoviç ve hagi arasındaki sorunu hala anlıyamadık?? bu kadroda nasıl oynatılmıyor..söz konusu disiplinse her hafta biri kırmızı kart görüyor!!

tek tek liste yapmissin ya.. bak kendin dahi bir tane ilk 11 cikaramiyorsun.. Gunde 50 tane kadro yapiliyor forumda. cok mu zor is. Cikar bir ofansif kadro. bakalim hagi bursa macinda nerede yanlis yapmis..

tek tek liste yapmissin ya.. bak kendin dahi bir tane ilk 11 cikaramiyorsun.. Gunde 50 tane kadro yapiliyor forumda. cok mu zor is. Cikar bir ofansif kadro. bakalim hagi bursa macinda nerede yanlis yapmis..

kadro yazmakta ne var, maçlardan önce burası kadro kaynıyor zaten..ben eksikleri yazdım ama sen hagiyi çok sevdiginden toz kondurmuyorsun sanırım..hagiyi bende seviyorum ama futbolcu olarak ;antrenör olarak degil..bugün beledıye takımını izledim ve bizim neden 3 pas yapamadıgımızı,kontraya neden bu kadar hızlı çıkamadıgımızı düşündüm?? bunlarda antrenör işi dimi Atilla bey..yapılan transferlerde antrönör işi,bursa kalecisi ivankova şut atamamızda antrenörün işidir..işte bunların hepsini alt alta koydugumuzda hagiyi begenmiyorum, siz begenebilirsiniz ama ben ve benim gibi düşünenlerde begenmek zorunda degil..

saygılarımla...

Galatasaray kadrosu çok kötüydü, enkaz devralmıştı, çoğu kişinin beklentisi yoktu, başarılı olması imkansız gibiydi vs.. peki bundan daha başarısız olabilir miydi? o geldiğinden beri Galatasaray 11 maçta 8 gol atmış mesela. 5 gol mü atacaktı? Fenerbahçe'den Kazım'ı değil de Selçuk Şahini mi alacaktı? Beypazarı'yla berabere mi kalacaktı? bu adam ne yaptı şu ana kadar, biri anlatsın.

Bir de vizyonu o kadar dar ki, Romanya dışından topçu gelmedi Galatasaray'a. Gelmeden önce futbolla alakası, romanya'nın lig tv'sini izlemekten ibaretmiş heralde.

kişilik olarak sağlam biri değil hagi.papağan gibi aynı şeyleri yazmak istemiyorum ama ne yaptığının gercekten farkında değil,bindiği dalı kesen biri.ilk geldiği dönemde ümit ile saidoyu neden gönderdiği hala belli değil.şampiyonluğa giderken mağlup durumda olduğumz gençler maçında hakan şükürü çıkarıp yerine cafercanı alması olayı vardı.fenere kupa finalinde 6-0 unutturacak hezimeti yaşatacakken necati ve riberyi oyundan alması vs vs.

zaten td lik yaptığı hiçbir klüpte tutunamamış bizde de öyle olacak..

Hagi'ye güven güvenme BAM'a güven güvenme Transferlere güven güvenme

Bunları bilemem ama Galatasaray takımının Bursaya temkinli kadroyla felan çıkması kanıma dokunuyor. çok geriledik çok.

Ufuk iyi bir mac cikarsaydi bu sefer "aha iste bakin, ufuk gibi bir kalecimiz var, degerini bilmiyoruz.. ne geregi var Zapata mapataya" diyecektiniz..

ilginc adamlarsiniz vallahi.. Hani hamam bocekleri vardir. Isiklar kapaninca ortaya cikarlar.. Su an isiklar sonuk. Takim iyi olmaya baslasin. Sakatlar geri donsun.. Aydinlik belirsin, o zaman hasereler gibi kacacak delik arayacaksiniz..

not= Kimse hasere lafima bozulmasin. Kimseye hasere demiyorum. Benim yaptigim mecazi bir benzetme..Anoloji yani..

Sen Ufuk'un iyi bir maç çıkarttığını hatırlıyormusun? Veyahut Galatasaray'ın en son iyi bir maç çıkarttığını hatırlıyormusun? Ya da geçtim Ufuğu kaleci hatasından yenen golden sonra çevirebildiğimiz herhangibir maçı hatırlıyormusun? Sen nerenle maçı izliyorsun? Ne için uğraşıyorsun anlamış değilim. Tamam Hagi gitse de belki birşeyler değişmeyecek ama en azından hangi mevkiilerde eksik varsa oralara adam alınacak veyahut oynatılacak yada ne bileyim 2-0dan sonra koca Galatasaray takımı 3ü yemeyelim diye defansa çekilmeyecek. En azından dan dunda olsa bir oyun oynamaya uğraşacaktır. Ha tabii Bam üçlüsünü hangi hoca gelirse gelsin oynatmayacaktır 1-2 maçtan sonra oda bizim gibi izlediğinde kanser olacaktır eminim. Hagi'nin baldızı varsa onu sana alsın da mutlu bir hayat sürün.

zauhahaha haklisin
Sen Ufuk'un iyi bir maç çıkarttığını hatırlıyormusun? Veyahut Galatasaray'ın en son iyi bir maç çıkarttığını hatırlıyormusun? Ya da geçtim Ufuğu kaleci hatasından yenen golden sonra çevirebildiğimiz herhangibir maçı hatırlıyormusun? Sen nerenle maçı izliyorsun? Ne için uğraşıyorsun anlamış değilim. Tamam Hagi gitse de belki birşeyler değişmeyecek ama en azından hangi mevkiilerde eksik varsa oralara adam alınacak yada ne bileyim 2-0dan sonra koca Galatasaray takımı 3ü yemeyelim diye defansa çekilmeyecek. En azından dan dunda olsa bir oyun oynamaya uğraşacaktır. Ha tabii Bam üçlüsünü hangi hoca gelirse gelsin oynatmayacaktır 1-2 maçtan sonra oda bizim gibi izlediğinde kanser olacaktır eminim. Hagi'nin baldızı varsa onu sana alsın da mutlu bir hayat sürün.

Ilk önce belirtmek istiyorum yazim biraz uzun olabilir ama dikkatlice okuyun lütfen.

Haginin oyun anlayisi:

4´lü savunma 3´lü orta saha ve onun önünde iki kanat oyuncusu bide yarim devsirme forvet.

4´lü savunma cagimizin vazgecilmezi. Ona diyecek bir lafim yok.

3´lü orta sahasinin ortasinda emektar Ayhan defansina yardimiyla gelen ataklari kesmeyle ugrasirken bide Hagi ondan top defanstayken kendini bosa cikarmasini top istemesini ve öne dogru topla yada ayaga pasla mesafe katetmesini bekliyor.

Ayhanin bütün kaptirdigi toplar ki bunlar cok fazla sayilmaz direkt olarak bizim defansimizin arasina atilan toplarla tehlike yaratiyor.

Ayhan´in yas itibari ile bu kadar görevi ayni anda yapabilmesi mümkün olmuyor tabii.

Bilhassa top defanstayken top istemesi yada bosa kacmasi Ayhan´i mac boyunca cok yoruyor.

Dogal olarak defanstaki toplar Ayhan yorulduktan sonra sisiyor.

Pres yiyen defansimiz topun dibine vuruyor. Hava hakimiyeti olmayan ofansif futbolcularimiz olmadigindan bu toplar atak olarak hep geri dönüyor.

Sol icte suan Culio sag icte´de Baris yada Sarp görev yapiyor.

Bu futbolcularin görevini avrupada bekler yaparken biz bi anadolu takimi gibi beklerimizi nöbetci gibi arkada tutuyoruz bu teknigi noksan futbolculardan öne dogru hamle bekliyoruz. Ayni zamanda Ayhana yardimci olmasini istiyoruz.

Bu iki futbolcudan en az Baris/Sarpi eleyip Culiyo´yu Ayhana daha yakin oynatsak topla cikma yüzdemiz bir hayli artar.

O tasarruf ettigimiz pozisyonuda forvette yada forvet arkasi kullaniriz.

Sag ic ve sol ic varken bide bunun üstüne Hagi Emre Colak´i muhakkak sol acik Yektayida sag acikta oynatiyor.

Simdi iki kanatlardada arka arkaya 3 adamla biz maca cikiyoruz.

Orda bi yigilma oluyor ve daha önemlisi bu futbolcularda cogu orta yapmasini bilmiyor.

Zaten yarim forvet olan Kazima hic kimse havadan orta yaptirip Ömer Erdogan gibi Lugano gibi defansa karsi gol atiramaz.

Birkere adam forvet degil nerde duracagini bile bilmiyor.

Pivot forvetin yokken bu dizilisle Haginin gol atamayacagini niye göremiyor bu adam anlamis degilim.

Madem böyle oynamak istiyorsun forvetin kuvvetli hava hakimiyeti on numara olan bir futbolcu almaliydin.

Senin aldigin forvet Stancu ayagina top ister, önünde bos alan ister, yaninda capraz kosular yapan alan bosaltan forvet ister, adam gecer sut atar.

Senki koskoca Galatasarayi 4-5-0,5 oynatirken hic düsünmüyormusun bu golleri kim atacak diye.

Her macta süpriz sekilde Servetin öne cikmasindan golmu bekliyorsunki mac kazanalim.

Senki bilmiyormusun Ayhanin yasini 60´dan sonra her topu gelip pas acizi defansindan alip Culiyoya kazandiramayacagini.

Senki bilmiyormusun bu defansin sisirdigi toplari Kazimin Yektanin yada Emre Colakin indiremeyecegini.

Senki bilmiyormusun Kazima havadan orta yapilarak gol atilamayacagini.

Senki bilmiyormusun Sabrinin orta yapamadigini duran toplari ona kullandiriyorsun.

Senki bilmiyormusun bu taraftar artik senden ligte galibiyet beklemedigini. Ne diye Anil´i Cem Sultan´i Cumhur´u son yarim saat denemiyorsun?

Küme´ye oynayan takimlardan bile kötü futbol sergiliyorsun bize.

Onlar´da kalite eksikligi var diye gol atamiyorlar belki ama her takim her macta bir iki etkili atak yapip pozisyona girebiliyor.

Sen bunu bile yapamiyorsun.

Ne rakip kalesinde cogalabiliyorsun nede topu saglikli bi sekilde ileri tasiyabiliyorsun.

Bununda tek sebebi o sacma sag ic ve sol ic pozisyonudur.

Galatasaray gibi bi takimin Teknik Direktörü bu kadar vizyonsuz bu kadar korkakca oynatamaz takimini.

Derhal Hagi´yle yollar ayrilmali ve Tugay Kerimogluyla devam edilmeli.

Genclerimizi bari bu sezon kazanabiliriz.

Kaybedecek bi Ziraat Türkiye Kupasi kaldi onuda bu anlayisla alma sansimiz cok az.

Imza Fatih Karadag

Hagi'nin oynattığı futbol hiçbir zaman Rijkaard'ın oynattığı ne olduğu belirsiz oyundan kötü olamaz. Takım Rijkaard döneminde moral ve rahatlık olarak sıfırı tüketmişti. Şu anda takım ligin belkide en iyisi olduğu halde Rijkaard'ın oluşturduğu sellle mücadele edecek güçte değil. Bakın lige, hepsi zorlama takım. Zamana ihtiiyacımız var.

hagi ilk geldiğindede güvenmiyordum şimdide güvenmiyorum ilerleyen zamanlardada güvenmeyeceğim

Ilk önce belirtmek istiyorum yazim biraz uzun olabilir ama dikkatlice okuyun lütfen.

Haginin oyun anlayisi:

4´lü savunma 3´lü orta saha ve onun önünde iki kanat oyuncusu bide yarim devsirme forvet.

4´lü savunma cagimizin vazgecilmezi. Ona diyecek bir lafim yok.

3´lü orta sahasinin ortasinda emektar Ayhan defansina yardimiyla gelen ataklari kesmeyle ugrasirken bide Hagi ondan top defanstayken kendini bosa cikarmasini top istemesini ve öne dogru topla yada ayaga pasla mesafe katetmesini bekliyor.

Ayhanin bütün kaptirdigi toplar ki bunlar cok fazla sayilmaz direkt olarak bizim defansimizin arasina atilan toplarla tehlike yaratiyor.

Ayhan´in yas itibari ile bu kadar görevi ayni anda yapabilmesi mümkün olmuyor tabii.

Bilhassa top defanstayken top istemesi yada bosa kacmasi Ayhan´i mac boyunca cok yoruyor.

Dogal olarak defanstaki toplar Ayhan yorulduktan sonra sisiyor.

Pres yiyen defansimiz topun dibine vuruyor. Hava hakimiyeti olmayan ofansif futbolcularimiz olmadigindan bu toplar atak olarak hep geri dönüyor.

Sol icte suan Culio sag icte´de Baris yada Sarp görev yapiyor.

Bu futbolcularin görevini avrupada bekler yaparken biz bi anadolu takimi gibi beklerimizi nöbetci gibi arkada tutuyoruz bu teknigi noksan futbolculardan öne dogru hamle bekliyoruz. Ayni zamanda Ayhana yardimci olmasini istiyoruz.

Bu iki futbolcudan en az Baris/Sarpi eleyip Culiyo´yu Ayhana daha yakin oynatsak topla cikma yüzdemiz bir hayli artar.

O tasarruf ettigimiz pozisyonuda forvette yada forvet arkasi kullaniriz.

Sag ic ve sol ic varken bide bunun üstüne Hagi Emre Colak´i muhakkak sol acik Yektayida sag acikta oynatiyor.

Simdi iki kanatlardada arka arkaya 3 adamla biz maca cikiyoruz.

Orda bi yigilma oluyor ve daha önemlisi bu futbolcularda cogu orta yapmasini bilmiyor.

Zaten yarim forvet olan Kazima hic kimse havadan orta yaptirip Ömer Erdogan gibi Lugano gibi defansa karsi gol atiramaz.

Birkere adam forvet degil nerde duracagini bile bilmiyor.

Pivot forvetin yokken bu dizilisle Haginin gol atamayacagini niye göremiyor bu adam anlamis degilim.

Madem böyle oynamak istiyorsun forvetin kuvvetli hava hakimiyeti on numara olan bir futbolcu almaliydin.

Senin aldigin forvet Stancu ayagina top ister, önünde bos alan ister, yaninda capraz kosular yapan alan bosaltan forvet ister, adam gecer sut atar.

Senki koskoca Galatasarayi 4-5-0,5 oynatirken hic düsünmüyormusun bu golleri kim atacak diye.

Her macta süpriz sekilde Servetin öne cikmasindan golmu bekliyorsunki mac kazanalim.

Senki bilmiyormusun Ayhanin yasini 60´dan sonra her topu gelip pas acizi defansindan alip Culiyoya kazandiramayacagini.

Senki bilmiyormusun bu defansin sisirdigi toplari Kazimin Yektanin yada Emre Colakin indiremeyecegini.

Senki bilmiyormusun Kazima havadan orta yapilarak gol atilamayacagini.

Senki bilmiyormusun Sabrinin orta yapamadigini duran toplari ona kullandiriyorsun.

Senki bilmiyormusun bu taraftar artik senden ligte galibiyet beklemedigini. Ne diye Anil´i Cem Sultan´i Cumhur´u son yarim saat denemiyorsun?

Küme´ye oynayan takimlardan bile kötü futbol sergiliyorsun bize.

Onlar´da kalite eksikligi var diye gol atamiyorlar belki ama her takim her macta bir iki etkili atak yapip pozisyona girebiliyor.

Sen bunu bile yapamiyorsun.

Ne rakip kalesinde cogalabiliyorsun nede topu saglikli bi sekilde ileri tasiyabiliyorsun.

Bununda tek sebebi o sacma sag ic ve sol ic pozisyonudur.

Galatasaray gibi bi takimin Teknik Direktörü bu kadar vizyonsuz bu kadar korkakca oynatamaz takimini.

Derhal Hagi´yle yollar ayrilmali ve Tugay Kerimogluyla devam edilmeli.

Genclerimizi bari bu sezon kazanabiliriz.

Kaybedecek bi Ziraat Türkiye Kupasi kaldi onuda bu anlayisla alma sansimiz cok az.

Imza Fatih Karadag

Renktaş daha güzel özetlenemezdi şuanki durumumuz.Teknik taktik her açıdan mükemmel bir yorum olmuş.

Hagi'nin oynattığı futbol hiçbir zaman Rijkaard'ın oynattığı ne olduğu belirsiz oyundan kötü olamaz. Takım Rijkaard döneminde moral ve rahatlık olarak sıfırı tüketmişti. Şu anda takım ligin belkide en iyisi olduğu halde Rijkaard'ın oluşturduğu sellle mücadele edecek güçte değil. Bakın lige, hepsi zorlama takım. Zamana ihtiiyacımız var.

ya yapmayin ya, adam herzaman sakatlik lan bogustu, bjk bir oyuncu bile eksik olunca agliyorlar, adam da birisi sakatlandi, üstüne bir tane daha eklendi, ve her 2-3 hafta bir kisi da geldi... Sag oglsun, bir tek KEita sakatlanmadi, ama baksan, Arda, Baros, Kewell filan hepsi sakat. Bu Saaten sonra hele Baros un Fener macindan sonra, hic bir daha eskisi gibi olmicak dir... artik cok cok zor. Rijkaard in sihirli degneyi yoktu.

Bir Servet hic ama hic bir zaman akilli pas vermiyecek ve oyuna topu sokamicak

Kaleci desen kaleci yok filan

Ama Rijkaard ilen atakimiz bellidi, kontrollü oynoyuroduk ve zaman üstüne de adam gibi futbolcu lazimdi. Hagi yi severim, ama ne yaptigi belli degil, Rijkaard deidigmiz starlar ilen sampion olamadi ama ozaman ne demistik, yeni takim, yeni hoca filan yavas yavas ilk sezon sampiyon olmasa bile önemli degil, ama kimse o sözü tutmadi, üstne yönetim ne varsa iyi olarak satti

Üst Alt