Hakem ve VAR Değerlendirme Başlığı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hakem ve VAR Değerlendirme Başlığı

Son pozisyona kadar bence tamamen doğru kararlar çıktı fakat son pozisyondan sonra diyecek bir şey yok bir futbolcu aşağıya doğru inerken kolları yukarı doğru havalanmaz tam tersi aşağıya doğru hareket eder orada resmen kasti bir elle oynama isteği vardı ve net penaltıydı.

Geçen sezon TFF tarafından yapılan açıklamada tüm stadlardaki kamera sayısı 15-20 arttırılacak dendi o yüzden geçen sezon VAR uygulaması yapılamıyordu diye açıklama vardı fakat bugün görüyoruz ki kamera sayısı arttırılmadan VAR uygulaması deneniyor bu gerçekten çok riskli bir durum bir de VAR uygulamasına geçildiği anda biz neden sürekli hakemi görüyoruz tam tersi pozisyonu görmemiz gerekiyor.

Son pozisyona kadar bence tamamen doğru kararlar çıktı fakat son pozisyondan sonra diyecek bir şey yok bir futbolcu aşağıya doğru inerken kolları yukarı doğru havalanmaz tam tersi aşağıya doğru hareket eder orada resmen kasti bir elle oynama isteği vardı ve net penaltıydı.

Geçen sezon TFF tarafından yapılan açıklamada tüm stadlardaki kamera sayısı 15-20 arttırılacak dendi o yüzden geçen sezon VAR uygulaması yapılamıyordu diye açıklama vardı fakat bugün görüyoruz ki kamera sayısı arttırılmadan VAR uygulaması deneniyor bu gerçekten çok riskli bir durum bir de VAR uygulamasına geçildiği anda biz neden sürekli hakemi görüyoruz tam tersi pozisyonu görmemiz gerekiyor.
Beğenerek takip ettiğim bir üyesin linç yemeni istemediğim için uyarmak istedim. Fener lehine verilen penaltı pozisyonunun bir görselini gördüm ve müdahele dışarıda görünüyor. Yine ikinci gol öncesi foul olduğu görüşü var.

Beğenerek takip ettiğim bir üyesin linç yemeni istemediğim için uyarmak istedim. Fener lehine verilen penaltı pozisyonunun bir görselini gördüm ve müdahele dışarıda görünüyor. Yine ikinci gol öncesi foul olduğu görüşü var.

Fotoğraflar yanıltıcı olabiliyor maç içinde o pozisyona bence alt tarafa bakmamak lazım direk yusuf erdoğanın dengesiz gelişinden sonra içeri girer girmez göğüs hizasında müdahalesi var penaltı verdi ona bir şey demem fakat son pozisyondaki penaltı o kadar netti ki zaten burada VAR sistemini değil hakemi eleştiriyorum VAR sistemi çok iyi bir sistemdir fakat maçı yöneten hakemin iş vicdanına kalmıştır geçen sezon mart gibi şampiyonluk haftalarına girildiğinde VAR uygulaması yapılsın deniyordu fakat TFF tarafından yapılan açıklama da yeterli kamera olmadığı için uygulanamamıştı fakat bugün bakıyoruz gene kamera sayısı az hatta normal sezondaki kamera açısından bile az görüntü ortaya çıkıyor.

Geçen hafta Rodrigues pozisyonu da yorum isteyen bir pozisyondu ve net kırmızı kart verilmesi gerekiyordu bugün ki son dk da oluşan pozisyon da yoruma açık pozisyon bir futbolcu aşağıya doğru düşerken ellerini havaya kaldırmaz adam resmen düşüşe geçtiği sırada topa yukarı doğru ivme kazandırdı VAR bunu yakaladı içerden uyardılar ama hakem veremedi ya da vermek istemedi.

Bugün fenerbahçe 3 puan almış olabilir belki penaltı olsa kaçacaktı belki de gol olacak fener 1 puan alacaktı ama şunu unutmamak gerekiyor fener bu futboluyla deplasman da VAR sistemi en çok rakiplerine yarayacaktır elbet patlayacaklar her zaman bu işler istedikleri gibi gitmeyecek

Ülkedeki karaktersizleri, talimat alan satılık şahısları bir kenara bırakırsak;

- Kameralar yetersiz.
- Ofsayt çizgisi yok.
- Pozisyonlar yayına verilmiyor.
- VAR odasında ne yapılıyor belli değil.

Ülkedeki karaktersizleri, talimat alan satılık şahısları bir kenara bırakırsak;

- Kameralar yetersiz.
- Ofsayt çizgisi yok.
- Pozisyonlar yayına verilmiyor.
- VAR odasında ne yapılıyor belli değil.
599bb44bc9de3d1878bfcb43.jpg

Bu bacak ve ayak dururken puroyu blurlamışlar utanmadan
-Abi pozisyon nasıl penaltı falan değil demi
+Hee nediyon anlamadım
-Abi pozisyon diyorum , Mehmet bi dur Allah aşkına gülüm ya .
+Ne biliyim olum okey oynuyoruz Ahmet hadi la satrançmı oynuyoz , he halil yok de geç işte uğraştırma

Var hakemi Ali Palabıyık olursa 102 puan alır Fenerbahçe.

Çok tehlikeli sistem. Bir takım Lehine kullan diğerine kullanma.

Bugunku uygulamalarda pek bir hata gormedim , neden bu kadar israrla hata araniyor

Kamera sayisi degil de yayina yansiyan kamera acilari yetersiz . VAR odasinda sadece canli yayindaki kameralara gore karar verildigini sanmiyorsunuz sanirim ?

Dunya kupasindaki uygulamayla biraz farkliliklar var

Merkez istanbulda oldugu icin her stadyumda gecikmeler var , yayin odasindan yapilsa sistem hizlanir ama guvenlik sorunu olur malesef

Bazi kamera acilari ve kritik goruntuler canli yayina yansimiyor

Ofsayt ve iceri disari gibi metraj kararlarinda hata payi olmayan 3 boyutlu bir sistem kullaniliyor , cok kil payi pozisyonlarda tartisma hic bitmeyebilir ama neticeyi bilgisayar belirliyor zaten sayisiz cizgi cekerek temas veya ihlal noktasina

Var hakemi Ali Palabıyık olursa 102 puan alır Fenerbahçe.

Çok tehlikeli sistem. Bir takım Lehine kullan diğerine kullanma.
olayın varla da ilgisi yok aslında abi.adalet için var geldi ama olmuyo.var sistemi olmasa hakem yine bu kararları verecekti.var sistemi var hakem yine aynı

yani hakem kendi kararlarını verdi açıkça bursa maçında

Sistemin gol oncesi ofsaytlarda devreye girmesi guzel fakat penalti oncesi de devreye girdi , bu kurallara uygun mu bilmiyorum ama uygunsa

Diyelim ki pozisyon kornerle sonuclansa ofsayt gume gidiyor var devreye girmediginden ... o korner hasbel kader bir gol olsun da ben izleyim cumbusu

Üst Alt