# Halil Çolak - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Halil Çolak

Cevap: Halil Çolak

Emrah abi, aynen önceki sayfada yazdigim gibi ben bu cocugu transfer sezon'u baslamadan önce transfer önerileri topic'ine yazdim. Kimse kendini futbol üstadi olarak görmiyor. Sadece dikkatimi çekti oraya yazdim..

Sen ve senin gibileri söylemlerimin dışında tutuyorum. Yanlış anlaşılma olmasın.

Lafımı ilk yorumlarda adı geçen bazı renkdaşlara gönderdim bilinçli arkadaşları zaten belirttim "bir elin parmağını geçmez" diye.

Sen ve senin gibileri söylemlerimin dışında tutuyorum. Yanlış anlaşılma olmasın.

Lafımı ilk yorumlarda adı geçen bazı renkdaşlara gönderdim bilinçli arkadaşları zaten belirttim "bir elin parmağını geçmez" diye.

Ne yazikki zaten bas problemlerimizden biride bu. Hiç kendimiz arastirmayi sevmeyiz. Bir adam bul, bir tek frikik'ten gol attigi bir videoyu ekle herkes derki: Vay bu adam frikik uzmani.

Bu zaten medyamizdan belli. Hatirliyormusun bir kaç hafta önce 'Barcelona Real Madrid derbisinde sinema'da kavga' falan diye haber çikmisti. Zaten bizim medya mensuplarimiz arastirip sorgulamayi sevmiyor. Taraftar neden arastirsinki?

Çok yazik bir durum aslinda.

Ne yazikki zaten bas problemlerimizden biride bu. Hiç kendimiz arastirmayi sevmeyiz. Bir adam bul, bir tek frikik'ten gol attigi bir videoyu ekle herkes derki: Vay bu adam frikik uzmani.

Bu zaten medyamizdan belli. Hatirliyormusun bir kaç hafta önce 'Barcelona Real Madrid derbisinde sinema'da kavga' falan diye haber çikmisti. Zaten bizim medya mensuplarimiz arastirip sorgulamayi sevmiyor. Taraftar neden arastirsinki?

Çok yazik bir durum aslinda.

Düşüncemi anladığına sevindim Melih. Bende bunu söyledim işte. Adamın adı çıktı, iki videosunu izlediler hemen süper harika gelsin durumu oluştu.. Yahu bir sakin, otur merak et izle araştır. Adı geçen diğer isimlerle karşılaştır. Fiyatını araştır. Olmadı, otur sanal alemde dene. Sonra gel yorum yaz. Diyorum ya bir transfer olsunda şu enerjileri gitse artık mantıklı konuşsak şurda.

Düşüncemi anladığına sevindim Melih. Bende bunu söyledim işte. Adamın adı çıktı, iki videosunu izlediler hemen süper harika gelsin durumu oluştu.. Yahu bir sakin, otur merak et izle araştır. Adı geçen diğer isimlerle karşılaştır. Fiyatını araştır. Olmadı, otur sanal alemde dene. Sonra gel yorum yaz. Diyorum ya bir transfer olsunda şu enerjileri gitse artık mantıklı konuşsak şurda.

Dogru söze ne denir abi, katiliyorum :2_thumbs_up_-_anima

Sizce bizim teknik kadronun hiç bilmediği, izlemediği bi adamı alıp transfer etceğine inanıyomusunuz ben inanmıyorum eğer alınmışsa ( ki daha Galatasaray.org ta açıklanmadı transfer) teknik ekibimize güvendiğimden vasat bi oyuncu olmadığına inanıyorum.

Sizce bizim teknik kadronun hiç bilmediği, izlemediği bi adamı alıp transfer etceğine inanıyomusunuz ben inanmıyorum eğer alınmışsa ( ki daha Galatasaray.org ta açıklanmadı transfer) teknik ekibimize güvendiğimden vasat bi oyuncu olmadığına inanıyorum.

Biz zaten teknik kadromuza güveniyoruz. Emrah abinin ve benim demek istedigimiz. Taraftarlarimiz ne yazikki hemen 'superstar' damgasini vurup. Geldiginde beklentileri karsilayamadigi için yerden yere vuruyor.

Halbuki arastirdiginiz zaman daha realist bir beklenti içinde futbolcuya, taraftar olarak, sans verilebilir. Bilmem ne demek istedigimi anlatabildimmi?

En iyi örnegi Elano'nun gelisi. Ne yazikki hemen medya ve taraftarlar olarak biz ona 10 numara etiketi yapistirdik. Referans olarak, kiyaslama olarak Lincoln'u yakistirdik.

Bir iki maç oynadiginda, yeterince arastirmadigimizdan dolayi, Elano bizim ondan istediklerimizi karsilayamadi. Ama taraftarlarimiz Medyanin gazina gelmeyip, kendisi Youtube dan ötesine baksaydi zaten kendileri anlardiki Elano tipik bir 10 numara degil. Oyun stili Lincoln'den çok farkli oldugunu.

Ne yazikki bunu anlayabilmemiz için bir kaç ay sure geçti ve daha yeni yeni Elano'dan ne arzu edebilecegimizi, ve ne tür oyuncu oldugunu ögrendik.

Biz zaten teknik kadromuza güveniyoruz. Emrah abinin ve benim demek istedigimiz. Taraftarlarimiz ne yazikki hemen 'superstar' damgasini vurup. Geldiginde beklentileri karsilayamadigi için yerden yere vuruyor.

Halbuki arastirdiginiz zaman daha realist bir beklenti içinde futbolcuya, taraftar olarak, sans verilebilir. Bilmem ne demek istedigimi anlatabildimmi?

benim yaptığım yorum sana katılmadığımdan değil sonuna kadar haklısın, çok büyük beklentiler içine girip 2 maçta kötü oynayınca küfür eden bi kültür yapımızın olduğunu bende kabul ediyorum ve futbolcuları baskı altına alarak onların gerçek potansiyellerinin çıkmasına engel oluyoruz ve kolay kolayda bu taraftar psikolojisinin değişeceğini hiç sanmıyorum.

abicim 12 milyon euro bunedir ya parayı sokaktanmı buluyoruz sanıyolar? Sercan bu paranın altında ezilir bidahada kalkamaz, Halil Türkiyede olsaydı acaba fiyatı nekadar olurdu soruyorum size?

Fiyatı çok iyi. Sercan'ı o paralara alacağımıza Halil'i almak daha mantıklı. İyi olursa mükemmel bir transfer yapmış oluruz. İyi olmazsa fazla bir maliyeti yok.

Üst Alt