# Hamit Altıntop - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: İlk hedef Hamit Altıntop

bize sadece Hamit değil, Hamit gibi ilk 11 e banko yazılacak 2-3 isim daha gerekli.

Yiğit İncedemir, Yekta vs kaliteli topçular olabilir ama her maç banko yazılır mı ayrı konu.

bizim takımda kendini yeterince ispatlamamış her yerli oyuncunun harcanma potansiyeli çok yüksek.

bize sadece Hamit değil, Hamit gibi ilk 11 e banko yazılacak 2-3 isim daha gerekli.

Yiğit İncedemir, Yekta vs kaliteli topçular olabilir ama her maç banko yazılır mı ayrı konu.

bizim takımda kendini yeterince ispatlamamış her yerli oyuncunun harcanma potansiyeli çok yüksek.

Baris Özbek'in takimdan ayrilmayacagina ve bu adamlarin Baris'tan 2837292891 kat daha iyi olduklarina göre rahatlikla banko yazilirlar.

Herkes onu istiyor da Hamit gibi kaç tane oyuncu var üst seviyede kaçını alabilirsin. İnler, Nuri desen bonservisleri uçuk, Emre desen ne o gelir Fener'den ne bizimkiler alır, Selçuk desen ( ki çok üst seviyede değil bence ) niye Trabzon'u bıraksın. İşte bu adı geçen yerlilerin bir üst seviyelerini almak öyle kolay değil. Artık biraz deneme-yanıma yöntemi olacak genç oyuncular, alırlarsa tutar mı tutmaz mı göreceğiz.

Zor işte o kendini ispatlamış yerlileri almak. Parayı verip bile alamayabiliriz o Hamit kalitesinde kendini ispatlamış yerlileri. Kendini ispatlamışlar içinde en kolayı Hamit gibi diğerleri çok zor.

o yüzden çözüm,yasin,veli,taner,tunay,jem karacan !

Deneme-yanılma yöntemi gibi olacak işte. Garanti mi o oyuncular gelince tutacağı? Herşey sorun zaten. BAM, Servet ve Balta ayrı bir sorun, bundan sonra onlardan bize bizden onlara fayda gelmez. Veliymiş, Yasinmiş şu halleri gerçekten yeterli mi ve biz onları alıp geliştirebilecek miyiz, yeteneklerinin üstüne ekleyebilecek miyiz? Halen de ısrarlıyım fark yaratan ve takımı üst seviyeye taşıyacak olanlar yapacakları yabancı transferleri olacak. Yektaymış, Sezermiş vs. vs. miş yeterli değil bence orta saha için gene oraya mecbur yabancıları almak zorundalar. Yedektede Ayhan, Barış kimse istemiyor forumda yedeklerde bile o zaman Yekta olsun, Sezer olsun, Tunay olsun. Bir şekilde yerlilerin hepsinde kalite sağlayamazlar. İmkansız öyle birşey. Artık Arda, Sabri, atıyorum Kesimal, Kulbilge, Tunay, Yekta falan yerli kadrosu aşağı yukarı bu olacak biraz eksik biraz fazla bu seviyede olur, artık yabancı transferinde de çok iyi planlama yaparlar onlar da başarılı olursa olur takımımız başarılı.

denemeden göremeyiz. selencim. zaten olmazsa giderler. tanerde ,tunayda gerçekten çok iyiler.

Sergen kendi adıma Tunay, Taner gelsin kesinlikle gelsin, fakat ben daha çok gene işin yabancı transferindeyim. Gene sol bekte Çağlarla idare edersin gol yersin ama iyi bir yabancı orta sahan varsa gol de atarsın. Böyle hem gol yiyoruz, hem gol atamıyoruz. Planlama işte. Burda ben de bilmiyorum en doğrusu nedir. Belki oraya yabancı almaları doğrudur sol beke ya da Çağlar orda oynayacak deyip, kontejan açıp hepsini orta sahada kullanabilirler ya da sol beke birisini alırlar ordan yerli orta saha ile idare etmeye çalışırlar. Zor bakalım nasıl planlama yapacaklar.

Edit: Fakat ne yaparlarsa yapsınlar bence orta sahayı kesinlikle yabancı ile halletmeliler. Yekta, Sezer vs. vs. orda kesinlikle birinci tercih olmamalı. Oluyorlarsa da yedeklerde olsunlar. Sol bekte gitsin Çağlar, sağ kanatta hiç istemesem de Aydın oynasın fakat şu planlamayı düzgün yapsınlar alacakları yabancıların mevkilerini çok doğru seçsinler.

Beyler adam besmeleli..

hamitribery.jpg

Gelirse tüm uğursuzluklar abdestsizlikler def olur..

Sergen kendi adıma Tunay, Taner gelsin kesinlikle gelsin, fakat ben daha çok gene işin yabancı transferindeyim. Gene sol bekte Çağlarla idare edersin gol yersin ama iyi bir yabancı orta sahan varsa gol de atarsın. Böyle hem gol yiyoruz, hem gol atamıyoruz. Planlama işte. Burda ben de bilmiyorum en doğrusu nedir. Belki oraya yabancı almaları doğrudur sol beke ya da Çağlar orda oynayacak deyip, kontejan açıp hepsini orta sahada kullanabilirler ya da sol beke birisini alırlar ordan yerli orta saha ile idare etmeye çalışırlar. Zor bakalım nasıl planlama yapacaklar.

Edit: Fakat ne yaparlarsa yapsınlar bence orta sahayı kesinlikle yabancı ile halletmeliler. Yekta, Sezer vs. vs. orda kesinlikle birinci tercih olmamalı. Oluyorlarsa da yedeklerde olsunlar. Sol bekte gitsin Çağlar, sağ kanatta hiç istemesem de Aydın oynasın fakat şu planlamayı düzgün yapsınlar alacakları yabancıların mevkilerini çok doğru seçsinler.

elinde kaliteli futbol oynamaya müsait olmayan, hata yapma olasılıkları yüksek ortasaha ve defans oyuncuları varken, en tutarlı çözüm sağlam bir forvet transferi ile oyunu rakip cezasahasına yıkan bir anlayıştan geçer(Tsl için).

Arda + yeni forvet + Baros + sağ kanat(Pino?)

4-4-2 gibi bir düzenle rakibi domine edersin, hem rakip daha zor karşı atağa çıkabileceği için daha az gol yersin, yesen bile fazlasını atarsın.

ortasaha ve defansı komple toparlayacak transferleri kısa sürede yapamayacağımız için(yerli oyuncu sıkıntısı zaten ayrı sorun), kısa vadeli çözüm olarak forvet transfer ederek bu tip bir oyun sistemine dönmeliyiz.

Cana ve Barış gibi oyuncular da ortasahada kesici, alan daraltıcı ve rakibi sindirme anlamında başarıyla görevlerini yaparlar. Zaten futbol anlamındaki fonksiyonları bu tip işler.

Sene ortasında takımı komple değiştirmektense bu çözüm daha mantıklı bence.

Gökhan İnler,Nuri Şahin gibi adamları alamayacağımıza göre

Orta sahaya -Galatasaray'ın alabileceği- yerli kaliteli futbolcular;

Hamit Altıntop

Taner Yalçın

Yasin Pehlivan

Jem Paul Karacan

Yekta Kurtuluş gibi oyunculardır.Ama Hamit kesinlikle ilk sırada gelmelidir.

Şimdi hamit gelse 3 sınıf birden yukarı çıkarız. Ama sadece Hamiti alsak, adam Msrap,barış,serdarözkan,pino ile 1 2 maça çıksın dumura uğrar. ben nereye geldim diye ağlamaya başlar:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt