Hamza Hamzaoğlu’nun Gönderilme Nedeni | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hamza Hamzaoğlu’nun Gönderilme Nedeni

hamza-hamzaoglu_sozcu.jpg

Galatasaray'da Hamza Hamzaoğlu'nun gönderilmesinin ardındaki neden merak ediliyor.

Doğan Haber Ajansı’nın haberine göre; Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Hamza Hamzaoğlu ile Umut Bulut’un sözleşmesi konusunda yaptığı görüşme sonucu yolları ayırdı.

Detaylar eklenecek.

Amkspor

İBRAHİM SETEN@ibrahimseten 3 dk.3 dakika önce
1. başkan; hamza hocayı idmandan sonra stada çağırıp soruyor: "umut bulut'la metazori anlaştık; sen niye 'umut'u ben istedim' diyorsun?"

İBRAHİM SETEN
@ibrahimseten
3 dk.3 dakika önce
2. hamza hoca; "ben bu takımın başıyım; benim stilim bu.. bu oyuncuyla bütün sezonu ben geçireceğim.. bana karışmayın" cevabı veriyor..

3. özbek'in cevabı: "melo'yu yollattın, medyaya 'keşke gitmeseydi' dedin; burak'ı yollatmak istedin, medyaya 'burak bana lazım' dedin..

İBRAHİM SETEN@ibrahimseten 4 dk.4 dakika önce
4. özbek: "hoca sen bize ayrı, medyaya ayrı, takıma ayrı konuşuyorsun.. senle işimiz bitti.. kusura bakma; bu da bizim tarzımız.." the end!

ayukaya cikti kirli dolaplar ki arti dönüsü yoktu bu yolun, daha bir iki gün önce dedim, hamza umutun capi ne oldugunu bilmiyormu sanki? ama sabri umut gibi adamlardan komisyon aliyor dedim heralde dogrudur düsüncem

1. başkan; hamza hocayı idmandan sonra stada çağırıp soruyor: "umut bulut'la metazori anlaştık; sen niye 'umut'u ben istedim' diyorsun?"

İBRAHİM SETEN
@ibrahimseten
3 dk.3 dakika önce
2. hamza hoca; "ben bu takımın başıyım; benim stilim bu.. bu oyuncuyla bütün sezonu ben geçireceğim.. bana karışmayın" cevabı veriyor..

3. özbek'in cevabı: "melo'yu yollattın, medyaya 'keşke gitmeseydi' dedin; burak'ı yollatmak istedin, medyaya 'burak bana lazım' dedin..

4. özbek: "hoca sen bize ayrı, medyaya ayrı, takıma ayrı konuşuyorsun.. senle işimiz bitti.. kusura bakma; bu da bizim tarzımız.." the end!

3 kupa aldı gtü kalkmıştı hanzonun iyi oldu

İBRAHİM SETEN
@ibrahimseten
3 dk.3 dakika önce

Burda ne gibi itibarsızlaştırma var anlamadım hoca tarzı bu hep böyleydi başkanda doğru davranmış

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kadir Çetinçalı da Seten'le aynı şeyleri diyor.

Dursun Özbek'in geçtiğimiz transfer dönemindeki tutumundan ötürü Hamza Hamzaoğlu'na tepkili olduğu da sızan bilgiler arasında Galatasaray Başkanı ile genç teknik adam arasındaki soğukluk, dün Hamzaoğlu'nun sözleşmesinin uzatılmasına destek verdiği Umut Bulut yüzünden bir uçuruma dönüştü.
Galatasaray, Hamza Hamzaoğlu ile yaşanan şok ayrılıkla sarsıldı. Geçen yıl sezon ortasında Prandelli'nin yerine göreve gelen Hamza Hamzaoğlu bu sezonu tamamlayamadan Galatasaray'dan ayrılmak zorunda kaldı. Geçtiğimiz yılı 3 kupa ile kapatmasına rağmen Hamzaoğlu ile yolların böyle aniden ayrılmasının nedeni neydi?

Galatasaray'ın genç teknik direktörünün bir gün önce Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Umut Bulut'un sözleşmesi otomatikman uzamasa da ben uzatırdım" şeklindeki ifadeleri, Galatasaray Yönetimi'nde ve başkan Dursun Özbek'de infial yarattı. Başkan Özbek hiç beklenmedik bir şekilde Hamza Hamzaoğlu'nu Türk Telekom Arena'ya çağırarak, bir gün Umut Bulut ile yaptığı açıklamanın hesabını sordu.
Başkan Dursun Özbek'in, Hamzaoğlu'na "Hocam biz eski sözleşmeye mecburen uyduk. Sen nasıl oluyor da kendi kendine futbolcunun sözleşmesini uzatıyorsun" diye çıkıştığı öğrenildi. Bir gün önce yaptığı açıklamada da kendisinden beklenmeyen bir sertlikte ifade kullanan Hamza Hamzaoğlu'nun da başkana aynı sertlikte yanıt verdiği ve "Madem ben takımın teknik patronuyum, oyuncumun sözleşmesinin uzatılmasına da karar verebilirim" diye konuştuğu öğrenildi. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Hamza Hamzaoğlu'nun gergin başlayan bu konuşmasının daha da elektriklenip tartışmaya dönüşmesi üzerine iki tarafın yolları ayırmaya karar verdikleri ortaya çıktı.

Hamza Hamzaoğlu'nun geçen yıl takımı şampiyon yapmasına rağmen yönetimden destek görmediği ve bu yüzden büyük kırgınlık yaşadığı da öğrenilirken, başkan Dursun Özbek'in geçtiğimiz transfer dönemindeki tutumundan ötürü Hamza Hamzaoğlu'na tepkili olduğu da sızan bilgiler arasında. Özellikle Melo'nun gönderilmesi yönünde yönetime rapor veren ve ısrarla satılmasını isteyen Hamza Hamzaoğlu'nun Brezilyalı oyuncunun İnter'e transferi sonrasında, "Kulübün mali durumu ortada bu yüzden Melo'yu gönderdik" şeklinde açıklama yapması da başkan Dursun Özbek ile Sarı Kırmızılı teknik adam arasında ayrı bir sorun teşkil etmişti. Yine aynı şekilde Hamzaoğlu'nun Podolski'nin transferine karşı çıktığı ancak yönetimin buna rağmen Podolski'yi transfer ettiği sırrı da ortaya çıktı.

Ayrıca Podolski'nin goller attıktan sonra Hamzaoğlu'nun, "Bizim transfer listemizde olan bir oyuncuydu" diye açıklama yapması da Dursun Özbek'i kızdıran ayrı bir neden daha doğurmuştu. Transferde yaşanan bu gelişmeler yüzünden iki tarafın da birbirine karşı hoşnut olmadıkları ancak geçen yıl kazanılan 3 kupa ve sonrasında bu sezon Galatasaray'ın 3 cephede birden yoluna devam etmesi yol ayrımını ortadan kaldırmış gibi gözüküyordu.
Ancak Galatasaray Başkanı ile genç teknik adam arasındaki bu soğukluk, dün Hamza Hamzaoğlu'nun sözleşmesinin uzatılmasına destek verdiği Umut Bulut yüzünden bir uçuruma dönüştü. Arena'da yapılan tartışmalı toplantı sonrasın da yollar ayrıldı.
Bu arada Hamzaoğlu ile yolların ayrılmasının ardından yönetimden bazı isimlerin arabuluculuk yaparak teknik adamın tekrar göreve devam etmesi için uğraştığı öğrenildi. Ancak bu girişim Başkan Özbek tarafından şiddetle reddedilerek yolların ayrılması kararı alındı.

Seten tam bir dursun yalakasidir inanmayin bu herife dicemde hamzada bunlari yapacak kadar irkci.Hangisine inanacagimi sasirdim

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt