Hayat'ta En Uyuz Olduğunuz Şeyler Neler? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hayat'ta En Uyuz Olduğunuz Şeyler Neler?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Hayat'ta en uyuz oldugunuz seyler neler?

yav birader ona göre açıklıycam derdimi

burda yarım saattir kurban konusu döndürüyoruz din diyoruz

kız müslüman değilse çat diye bütün açıklamalarım çöp olacak

adem andiç sen hiç sevmiyorum

Ben seni çok seviyordum, çok üzüldüm şimdi.

Neden bahsettiğini fazla önemsemiyorum şu an. Konuyu yine dine getirdin ve nedense bu tür şeylerin altında hep senin ismini görüyorum. Birazdan birileri çıkıp alaycı bir şeyden bahsettiğinde -her zaman ki gibi- konu çorbaya dönecek. Ama bilesin, bu sefer sorumlusu sen olursun.

Birinin beni uykumdan uyandırmasına uyuz olurum :) asabileşirim o biçim :)

tek soru sen müslüman mısın

Gnostisizme inanıyorum desem küsecek miyiz.

Sen ısrarla konuyu 8 saatdir dine bağlıyorsunn AMA Vejetaryenliğin dinle alakası yok, alakası olan yerinde de yukarıda yazdığım gibi bir çok dinde bir sürü hayvan eti haramdır zaten.

Neden işine gelen tarafından bakıp, et, tavuk, balığı "götürüyorsunuz" da azıcık araştırma fln yapmıyorsunuz...

Ben seni çok seviyordum, çok üzüldüm şimdi.

Neden bahsettiğini fazla önemsemiyorum şu an. Konuyu yine dine getirdin ve nedense bu tür şeylerin altında hep senin ismini görüyorum. Birazdan birileri çıkıp alaycı bir şeyden bahsettiğinde -her zaman ki gibi- konu çorbaya dönecek. Ama bilesin, bu sefer sorumlusu sen olursun.

sorumlusu ben mi olurum

çok koruktuuuum

Cevap: Hayat'ta En Uyuz Olduğunuz Şeyler Neler?

Kurbanın amacı zaten kendinden önce ihtiyacı olanı doyurmak, fakire fukaraya yiyecek sağlamaktır; hayvanın boğazını kesip kanını akıtmak değil. Allahın, sizin boğazlayacağınız hayvanın kanına ihtiyacı yok.

Bu mesaja Adem kızarmı bilmem ama bana çok samimi geldi. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil tabiki o ayrı. Belki benide sevmiyorsun ama mesajın samimi kardeş :) ;)

yav birader ona göre açıklıycam derdimi

burda yarım saattir kurban konusu döndürüyoruz din diyoruz

kız müslüman değilse çat diye bütün açıklamalarım çöp olacak

adem andiç seni hiç sevmiyorum

Vejetaryenlik herhangi bir dine mensup birşey değildir. Bir çok dinde bir çok hayvanın yenmesi zaten yasaktır.

Misal müslümanlıkta domuz, maymun, tavşan, ayı eti haramdır. Birde it yada fildi?!!

Yani dine geçmeyelim tabii ki ama orda da bir sürü hayvan etleri yenmez ztn.

(Köpek dişi olan yırtıcı hayvanlar ve pençesiyle avlanan kuşlar yenmez.) [Müslim Suresi]

Düzeltmek istediğim bişey var. Tavşan eti haram değildir.

Vejeteryan değilim,ama et pek sevmem.Ayda bir ancak et yerim.

Bu konu niye vejeteryanlığa geldi bu arada? :D

Pff yeter yahu, her konuyu dine siyasete çekmeyin, gidin bu tip konuları başka yerde konuşun bir zahmet. Vejeteryanım diyene dinsiz diyeceksiniz neredeyse yeter yahu !

(Köpek dişi olan yırtıcı hayvanlar ve pençesiyle avlanan kuşlar yenmez.) [Müslim Suresi]

Düzeltmek istediğim bişey var. Tavşan eti haram değildir.

Şiilerin ve Alevilerin tavşan yememelerinin sebeplerinden bir tanesi tavşanın hayız görmesi ve Hz Muhammedin de tavşan etini yememiş olmasıdır. Bu konu hakkında sünni kaynakların dada hadisler mevcuttur

Bildiğim kadarıyla böyle bir şeydi...

Vejetaryenliğin ne kötülüğü var anlamadım.

Kaldı ki 5-6 farklı vejetaryenlik var. Bazıları sadece balık yiyor, bazıları sadece tavuk eti yiyor, bazıları ise yoğurt ve süt bile kullanmıyor hayvansal gıdalara tam zıt yani.

Kaldı ki bir insanın ete alerjisi varsa bunun altında ne gibi bir dinsizlik var?

Bir insanın birden fazla bir çok gıdaya alerjisi olabilir, yemeyebilir, yemeye zorlar kendini midesi bulanır vücudu kabul etmez, kısaca.

Ama kaldı ki vejetaryenlik bir hastalık değildir. Sadece bir tercihtir. Kaba taslak bir örnek vermek gerekirse de, sen nasıl lokantaya gittiğinde çek 1.5 iskender diyorsan, başka birisi de çek 1.5 mevsim salatası diyebilir ve bir Allah'ın kulunu gram ilgilendirmez.

Ama bizim toplumumuz da kişisel görüşlere taciz ve saldırı olduğu için konunun amacından saptırılması da doğal yani.

Ufak Not: Vejetaryen değilim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt