Hazırlık Maçı | ACF Fiorentina 4-1 Galatasaray | MS | 11 Ağustos | Spor Smart - Sayfa 87 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | ACF Fiorentina 4-1 Galatasaray | MS | 11 Ağustos | Spor Smart

Kondisyon yüklemesinden dolayi takimin hali böyle demek de net bir sekilde kolaya kacip yeni bahane üretmek bana kalirsa.

Bütün kulüpler yapiyor yaz kamplarinda o yüklemeleri. Bizim takim cok suursuz ve kopuk futbol oynuyor, en büyük etken bu.
Deplasmanlarda dağılmanın en büyük sebebi o. Kaybettiğimiz dep maçlarına bakın takım genişliği had safhada ve stoperle santrafor arası min 60-70m. Böyle sahaya yayılma mı olur. Bekler zaten götünden soluyor, ne sanıyor acaba hoca cafuyla carlos mu var beklerde

Eeee gunlerdir soyluyoruz dinletemiyoruz

Caldilar agziniza bir parmak falcao, 2 aydir onla yatip kalkiyorsunuz

Su an golcu gelmese de dunyanin sonu olmaz ama on libero olmadan bu yasli beklerle hicbirsey olmaz

Fernandoya kiziyordunuz ama adamin tecrubesiyle, nerede duracagini bile bilmesiyle beklerin aciklarini kapattigini gormuyordunuz

Cunku hangi mevki olursa olsun topcunun gol atmasi, calim atmasi, kilit pas atmasi falan lazim bize gore

Fernando gittiyse bize kesinlikle cok iyi bir onlibero lazim

Hoca Seriyi orada oynatacaksa yanina bir onlibero daha koymasi lazim

Rejista mejista gecelim bunlari

Gecen sene basarili olduk cunku ilk yari garry ikinci yari onye hep hizli bir kanadimiz vardi
Simdi ise rakibi ileri cikma konusunda teredutte birakamayan, geriye yaslanmaya zorlayamayan 2 statik kanadimiz
Onlarin arkasinda da onliberosuz kocaman bir boslugumuz var

Babel iyi oyuncu ama onyenin muadili degil
Gecen sene basarili olduk cunku onye gibi hizli calimci adam vardi
Yavas oynayan takima level atlatiyordu

Simdi takim komple yavas, babel etrafinda donmeden is yapmiyor
Emre tecrubesiz gidiyor gidiyor sonunu getiremiyor

Yasli beklerin acigini kapatabilecek tecrubede on libero lazim yoksa sampiyonluk falan unutun

Bizim en buyuk sorunumuz basariya doymus bikkin topcularimizin cok olmasi. 4-5 as oyuncumuz yasi 30 ustu vesozlesmesinde son senesinde. Bu adamlar kesin gideceklerini bildigi icin kasmiyorlar gibi.

Takim halinde iyi bir oyunumuz yok bu kesin

Ama bazi birseysel hatalardan kurtulursak en azindan düzelme olur

Nagatomo,linnes ve marcao mesela
4’lu defanstan 3 oyuncu bireysel hata yapti durdu Mac boyunca

Bu takımın öncelikli sorununun forvet olmadığını haftalardır söylüyorum. Emre mor tek kazancımız. Seri nin de şuan için hayal kırıklığı olduğunu düşünürsek, bir yıl daha yaşlanmış bu takım geçen yılın net gerisinde, malesef hala Bi sistem yok, oyun planı yok. Faul yapmadan top kapanmayan, prensin psi olmayan bir takım. 2 tane zıpkın gibi orta saha lazım Falcao dan malcaodan önce.

O kadar orta olsun abi birakta. Takim gercekten topu ileri tasiyamiyor ve asiri yavas ataga cikiyoruz
Santrafor ve ön liberosuz oynuyoruz neredeyse üstüne takım kesinlikle savunma yerleşimini bilmiyor her atakta dengesiz yakalanıyoruz. Bu şartlarda skor da üretemiyorsan fark yiyorsun, Feg 3 tane iyi orta kesti, düzgün bir santrafor olsa en azından temas ederdi.

Maçları izleyemeyen arkadaşlar için hazırlık maçlarını hakkında düşüncelerimi yazmak istedim.

Öncelikle herkesin bunların sadece bir hazırlık maçı olduğunu unutmaması gerekiyor. Ama tabii ki gerekli derslerinde çıkarılması lazım.

Fiorentina maçında geri dörtlümüz inanılmaz kötüydü. Luyindama genel olarak ortalama performansını korusa da Marcao 'da inanılmaz bir konsantrasyon ve mental sıkıntı mevcut. Bu iki stoperi yedekleyecek, en azından formalarını kapma tehdidinde bulunabilecek bir oyuncumuz olmaması büyük sıkıntı.

Naga-Mariano-Linnes içlerinden her ne kadar kötülense de oyuna en çok katkı Mariano'dan geliyor. Linnes ortalama performansının çok altında bir hazırlık kampı geçirdi. Ama bence takımda kesinlikle kalmalı aynı anda hem sağ hem sol bek oynabilmesi çok önemli. Bu transfer dönemi yetişemese de beklerde bir revizyon şart.

Orta sahaya gelirsek maalesef en umutsuz ve çaresi gözüken bölgemiz. Fernando'nun satılmasına çok sıcak bakmıyordum. Son 2-3 maç bariz derecede eksikliği hissediliyor. İyi oynadığı anda takımın performansı 2-3 kat arttıran bir oyuncuydu. Top kapma, oyun kurma, defanstan topla çıkış konularında yanına yaklaşabilecek bir oyuncumuz yok. Ayrıca Marcao ve Luyindama'nın oyununu pozisyon bilgisi ile çok rahatlatıyordu.

Seri konusunda ise yeni bir takıma geldi kesinlikle zaman vermek lazım. Fakat beklentiyi karşılayabilmek durumda gözükmedi izlediğim maçlarda. Bu yoruma çok kızabilirsiniz belki ama şu an Selçuk daha hazır konumda. Buraya kesinlikle transfer şart, böylece Seri'de daha rahat oynayabilecektir.
Belhanda satılsa hiçbir şey demem fakat şu an orta sahadaki en faydalı oyuncu kendisi. O varsa aksiyon var, yoksa herkes durağan takılıyor.

Ryan Babel en önemli transferimiz. Bugünkü maçta 15-20 dk forvet oynadı, Diagne ve Mitrouglu ile arasındaki bariz farkı görmeyen kalmamıştır sanırım. Güçlü, akıllı ve her zaman oyun içinde.

Emre Mor içinse çok heyecanlıydım ama Pana maçındaki görüntü biraz umutsuzluk oluşturmuştu. Fakat bugünkü maçta pas ve dribbling tercihleri çok iyiydi. Ayrıca 3-4 sefer kaptırılan topta rakibin önüne geçti. Böyle olduğu taktirde direk 11'e yazılır. Onyekuru ile sakın aynı kefeye konmasın çok farklı stillerde iki oyuncu.

Genel olarak toparlarsak, ortalığı yangın yerine çevirmeye gerek yok. Kadro kalitemiz kesinlikle arttı fakat 2 ya da 3 net transfer kesinlikle şart. Bunlardan biri malum orta saha, biri yedek stoper olmalı. Son tercih bana kalsa gene orta saha olurdu. Forveti Babel'in kaldırabileceğini düşünüyorum.

Falcao konusunda ise belirtildiği gibi 5 milyon euro net ücrete gelecekse, gayet makul zaten. Diğer takım taraftarları nesini eleştiriyor anlamadım. Beşiktaş gibi oluruz diyen arkadaşlar geçen sene ile bu senenin maaş dengesine baktığında çok bir fark olmadığını rahatlıkla görecektir. Falcao gibi sadece isim yapmayıp aynı zamanda dolu bir kariyerle gelen oyuncular her zaman hem saha içi hem saha dışında kulübe çok katkı sağlayacaktır.

Santrafor ve ön liberosuz oynuyoruz neredeyse üstüne takım kesinlikle savunma yerleşimini bilmiyor her atakta dengesiz yakalanıyoruz. Bu şartlarda skor da üretemiyorsan fark yiyorsun, Feg 3 tane iyi orta kesti, düzgün bir santrafor olsa en azından temas ederdi.
Ustat feg uc tane orta kesti hepsi arka direge sert adam on direkte tamam diagnede kosu yapmadi ama kesilen orta rastgele bakmadan yapildi denk gelirsr ortasi orta on direge gelse diagneye suc bulurum ama hepsi sert arka diregiydi arka direkta kimse yoktu

Hazırlık döneminin özeti: Vasat oyuncular aldık, gitmesi gerekenleri gönderemedik, yetersiz sayıda maç yaptık, vasatın altındaki takımları vasat futbolla yendik, vasat takımlardan 3'er 4'er yedik. Gene tüm programımız Türkiye Kaos liginde ittire kaktıra başarılı oluruz 'a odaklı. CL'de de rakiplerden merhamet bekleyeceğiz. Umuyorum tek sorunumuz transferdir ve Falcao'ya senelik 5 milyon euro bağlamak tüm sorunlarımızın çözümüdür.

SM-G925F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ne yalan söyleyim seriyi daha önce hiç izlememiştim. Ndiayenin bundan fazlası var eksiği yok. Transfer yaparak takımı topluca geriye götürmek de az başarı değil. Hiç dokunmasalarmış keşke. Ndiaye fernando çifti de deplasmanlarda dağılıyordu ve beğenmiyordum ama seri donk ikilisiyle ortada sıçan oynarlar. Büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. İnşallah yanılırım.

Hazırlık döneminin özeti: Vasat oyuncular aldık, gitmesi gerekenleri gönderemedik, yetersiz sayıda maç yaptık, vasatın altındaki takımları vasat futbolla yendik, vasat takımlardan 3'er 4'er yedik. Gene tüm programımız Türkiye Kaos liginde ittire kaktıra başarılı oluruz 'a odaklı. CL'de de rakiplerden merhamet bekleyeceğiz. Umuyorum tek sorunumuz transferdir ve Falcao'ya senelik 5 milyon euro bağlamak tüm sorunlarımızın çözümüdür.

SM-G925F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Değil çözümü falan değil. Hatta Falcao ile alakası yok bizim takımın sorunlarının.

Üst Alt