Hazırlık Maçı | Avusturya 2-0 Türkiye | Maç Sonucu - Sayfa 44 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Avusturya 2-0 Türkiye | Maç Sonucu

Cevap: Hazırlık Maçı | Avusturya 2-0 Türkiye | Maç Sonucu

Yorumlarinizi dehset icinde okuyorum maalesef. Kulüp takimlarinin, milli takimin cok önünde tutuldugu belli birsey de, bu milli takim düsmanligini aklim almiyor. Abdullah hoca'nin oyuncu secimini begenmeyenler nerdeyse bayram yapacak halde yenildik diye. Ben demistim diyebilmek icin Mert'in hatali gol yemesine sevinenler bile var. Cok insafsizca buluyorum yapilan yorumlari. Genelde fenerliler yapardi, kanim donardi antu'da yaptiklari yorumlari okurken. Burasi da yaklasmis oraya. Milli takimla daha tek hazirlik dönemi gecirmis, henüz resmi maca cikmamis, genc bir antrenöre yapilan elestirileri iyi niyetli bulmuyorum. Abdullah hoca her türlü saygiyi ve sabri hakediyor. Elestirebilirsin, oyuncu tercihlerini sorgulayabilirsin, ama bu sekilde degil.

Dediklerinine Mert dışında katılıyorum.Yapılan eleştiriler haklı.Volkan'ın olmadığı zamanlar kendi takımlarında sürekli oynayan Sinan mı, Tolga mı, Cenk mi yoksa Mert mi kaleye geçmeli.Mert bu takımın ancak 5. kalecisi olduğuna göre milli takıma çağrılması saçmalık.Kalecilik başka mevkiye benzemez, sürekli oynayan kaleciler tercih edilmeli.

Aynı zaman da Mehmet Valencia'daken niye bu takımda oynamıyor diyenler şimdi ağız değiştirip Emre bu takımda olmalı demeleri hoş olmuyor.Emre pas atar sonra olduğu yerde durur, bu sene Madrid'de 1000 dk'yı geçmez aldığı süre.Mehmet 2'li ortasaha da olmasada 3'lü ortasaha da iyi süpürücü.

bence çok da kötü oynamadık,iyi pozisyonlar yakaladık ve üretkenlikte sıkıntı yaşamadık. fakat bu tür yol kazaları olabiliyor.. kalecimiz acemi olmasa en kötü ihtimal berabere kalırdık diye zannediyorum. 2 gol üst üste ve çok erken yiyince sıkıntı oluştu

hamitin bugünkü füzelerini beğendim,şut noktasında kendini geliştirirse çok can yakar inş :)

Dediklerinine Mert dışında katılıyorum.Yapılan eleştiriler haklı.Volkan'ın olmadığı zamanlar kendi takımlarında sürekli oynayan Sinan mı, Tolga mı, Cenk mi yoksa Mert mi kaleye geçmeli.Mert bu takımın ancak 5. kalecisi olduğuna göre milli takıma çağrılması saçmalık.Kalecilik başka mevkiye benzemez, sürekli oynayan kaleciler tercih edilmeli.

Aynı zaman da Mehmet Valencia'daken niye bu takımda oynamıyor diyenler şimdi ağız değiştirip Emre bu takımda olmalı demeleri hoş olmuyor.Emre pas atar sonra olduğu yerde durur, bu sene Madrid'de 1000 dk'yı geçmez aldığı süre.Mehmet 2'li ortasaha da olmasada 3'lü ortasaha da iyi süpürücü.

Ben son cümlemde elestirmek dogaldir dedim zaten. Elestiriden cok linc yapilmasina anlam veremiyorum sadece. Ben de Mert'in oynamasini dogru bulmuyorum. Ama Abdullah hoca gecen kampa cagirdigi zaman iyi maclar da cikarmisti, güven vermis demek hocaya. Tercihinde hatalidir, degildir onu tartismiyorum zaten. Bence hatalidir, ama onun kafasinda farkli düsünceler vardir, olabilir. Ayrica ben cok iyi hatirliyorum, Mert milli takimla bir kac iyi mac cikardigi zaman, sözlesmesi bitti, biz mi alsak diyenler de vardi.

Elestirdikleri oyuncu oynadigi takima göre degisiyor insanlarin. Mert bizim kalecimiz olsa burda hakkinda söylenenler cok daha farkli olacakti. Karsi yakada eminim bazilari mac boyu Semih hata yapsa da elestirsem, Burak gol kacirsa da sövsem diye bekliyordur. Ama oyuncuyu elestirmekle de kalmiyorlar, direk onu oynatanlara, milli takima cagiranlara saldiriyorlar.

Sabri hata yaptiginda, Fatih hocaya da onu oynattigi icin, ayni tepkileri versinler o insanlar madem hataya bu kadar tahammülleri yok. Veremiyorlar ama, cünkü Fatih hocayi da, Sabri'yi de kendilerinden biri gibi görüp ona göre yorum yapiyorlar. Muslera ilk macinda IBB'den hatali goller yedigi mactan sonra tek bir kötü söz hatirlamiyorum ona karsi bu forumda. Daha ilk maci düzelir, alisacak, sanssizdi.. ama Mert hatali goller yiyince, "vay Abdullah hoca bu adami nasil oynatir", " ben demistim zaten bundan bir cacik olmaz..". Hatta Semih'in sakatlandigi aciklaninca Abdullah hoca niye fenerlileri degil de Semih'i oynatti diye sinirlenenler oldu. Normal davranislar mi bunlar?

Milli takimi sahiplenemiyoruz maalesef. Bunda oyuncularin da büyük sucu var diye düsünüyorum. Milli takim oyuncusuysan ona göre davranmalisin. Kaba etinle top kurtarmalar, bir baba hindi cektirmeler, rakip takim taraftarina el hareketi yapmalar, hakeme saldirmalar, küfür etmeler vs.. devam ettigi sürece karsi takim oyuncusu hep baskasinin, kendi takimimizin oyuncusu da bizden olacak. Ona göre de yorum getirilecek. Hoca'yi zaten kimse sahiplenmiyor.. yazik gercekten.

En azindan basketbol'da öyle bir sorunumuz yok. Orda gercek milli takim taraftari olabiliyoruz, sari, kirmizi, lacivert bir anda kayboluyor, kirmizi- beyaz olabiliyoruz. Basketbol'la o kadar ilgilenmedigimiz icin de olabilir tabii..

tolga-hamit-ömer t.-semih-hakan b.-sercan S.-selçuk-emre ç-arda-umut-burak

bu 11 i lig tv nin sitesinde paylaştım herkes Galatasaray lısın diye eleştirdi beni sabah hepsini mor edicem

tolga-hamit-ömer t.-semih-hakan b.-sercan S.-selçuk-emre ç-arda-umut-burak

bu 11 i lig tv nin sitesinde paylaştım herkes Galatasaray lısın diye eleştirdi beni sabah hepsini mor edicem

Galatasaraylısın diye eleştirilmek?

Bununla gurur duyman gerekirdi şimdi şüphelenmeye başladım senden. :gs:

Dünkü maçta Mert gol yedi diye Milli takımımız ve Mert adına üzüldüm,gençleri biraz kendini gösterdi mi hemern öne atıyorlar sonra hatalar üst üste başlıyor,oyuncunun güveni kayboluyor ve silinip gidiyor.Hele ki kalecilik en stresli alan bu konuda,yaş tecrübesinden önce maç tecrübesine ihtiyaç var ama bu tecrübeyi kulüp takımları verecek,Milli takımımız değil.

Süper lige bir bakalım;oynayan kalecilerden hatasıyla sevabıyla tüm sezonu tamamlayan ve düzenli oynayan kalecilerden biri o formayı hakketmiştir,şimdi gidip de teknik direktör böyle bir imaj verirse diğerleri de biz kendimizi gösterip ağzımızla kuş tutsak bile kaleye senede 3-4 maç anca oynayan Mert'i geçirecektir duygusu hakim olur ve teknik direktöre soğurlar.Volkan sakatlandı yerine yedeğini geçireyim kaleye düşüncesi fanatizmi körükler,ülkemizde kaleciler taze mi bitti? Bir de son açıklaması komik olmuş,Mert'i hatalı goller yediği için değil Tolga'yı da görmek için çıkardım; yahu bunca senelik kaleciyi hala tanıyamamışsan senin o yerde işin ne diye sormazlar mı adama?

Milli takim anlamini yitirmeye basliyor Türkiye´de. Bu sacmaliga bir an evvel son vermek lazim.

Fenerbahceliler kadroda Galatasarayli görünce, "Milli takim yenilsin, hadi X takim" diyorlar.

Galatasaraylilar Fenerbahcelilerin rezil futbol oynamasini bekliyor vs.

Bu rekabet olayinin icine ettik ülke olarak maalesef. Bu nefret bazi degerlerimizin önüne gecti.

O eski heyecan, eski beklenti filan kalmadi Milli takimdan. Kötü yoldayiz ülke olarak

Milli takim anlamini yitirmeye basliyor Türkiye´de. Bu sacmaliga bir an evvel son vermek lazim.

Fenerbahceliler kadroda Galatasarayli görünce, "Milli takim yenilsin, hadi X takim" diyorlar.

Galatasaraylilar Fenerbahcelilerin rezil futbol oynamasini bekliyor vs.

Bu rekabet olayinin icine ettik ülke olarak maalesef. Bu nefret bazi degerlerimizin önüne gecti.

O eski heyecan, eski beklenti filan kalmadi Milli takimdan. Kötü yoldayiz ülke olarak

Yok kardeş biz milli takımı destekliyoruz, keşke başarılı olsa da laf söylemesek, kaleye tolganın yerine aldığı adama bak.Resmen spartak maçına hazırladı merti.

Yok kardeş biz milli takımı destekliyoruz, keşke başarılı olsa da laf söylemesek, kaleye tolganın yerine aldığı adama bak.Resmen spartak maçına hazırladı merti.

Tepkilere, yorumlara bakiyorum, gercekten üzülüyorum.

Fenerliler diyor ki, Mert´in sucu yok, niye pas verdiler Mert´e :D Olaya bak. Bizimkiler kötü oynamis filan :D

Aynisi bizim futbolcumuza olsa bizde öyle yorumlar yapardik kesin. Yani icine etmeye basliyoruz yavas yavas.

Ben rekabetin böyle igrenc boyutlara geldigini kendimi bildim bileli hatirlamiyorum.

Maçın spikeri tam bir gerizekalıydı mal mal konuşmalar.Dikkat çeke çabaları...

Bu takimdan yol olmaz. Kadroya alinan oyuncular da bir kere yetenek yok. Öyle bir aday kadro yok..

Avci'nin mactan sonra yaptigi aciklamalardan anladigim kadariyla, Hakan Balta'yi silmis. 1. sol beki Hasan Ali ve 2. sol beki de Caner gibi.

Bu kadar dağınık bir futbolu ben çok çok uzun süredir ne kulüplerde ne de milli takımda görmemiştim. Çok şaşırdım öncelikle onu söyleyeyim. Tabii bundaki en büyük etken yanlış kadro seçimiydi. Tamam hazırlık maçı dediğimiz şey geleceğe ve ciddi maçlara hazırlık için deneme süreci olarak nitelendirilebilir, fakat bu kadar da kimyası bozuk olamaz bir takım. Umarım önümüzdeki bir ay içinde gerçek kadroyla daha ciddi bir maç yapılır da Hollanda maçında aleme rezil olmaktan kurtuluruz. Tek tek oyuncu seçimlerini irdelemenin alemi yok. Bir dahaki maça daha dikkatli olunursa çok sıkıntı çekmeyiz.

Son olarak lütfen Kanaltürk bir daha maç yayını almasın.

Üst Alt