Hazırlık Maçı | Galatasaray 4-0 Fc Kleve | 13 Temmuz | Maç Sonucu - Sayfa 43 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Galatasaray 4-0 Fc Kleve | 13 Temmuz | Maç Sonucu

Cevap: Hazırlık Maçı | Galatasaray 4-0 Fc Kleve | 13 Temmuz | Maç Sonucu

Bu orta saha ile geçen seneki gibi 3 veya 4.bitiririz ligi.

maçın özet görüntülerine ulaşabilir miyiz acaba

evet arkadaşlar maç özetlerine ulasabilirmiyiz.

bazi arkadaslar gokhan zan formayi alir ilk 11 gibi laflar etmisler .birakin sakatlanmayi ,dunyanin en saglam futbolcusu olsa galatasarayda oynayacak kapasitesi yok

Bencede Neill Zan oynar çünkü Zan'ın ayağı Servet'ten, defansıda Balta'dan iyi ama renkdaşların dediği gibi o sakatlanınca gerisi Allah kerim Balta Servet veya Ali.. Solbek içinde Çağlar ve Baltanın form durumları belirleyici olur sağda Sabri reyizin yeri garanti, o.sahada Cana ve yeni iki yabancının oynuyacağını tahmin ediyorum Arda ve Baros garanti sağdada sanırım Pino oynuyacak.. Tabi sık sık rotasyona gittiğimiz için Serdar Batdal Sarp Çolak sık forma şansı bulur.. Nacizane düşüncemi paylaşmak istedim ( Lan YD gibi konustum :D ) İnşallah herşey istediğimiz gibi gider..

umarım pino yu elden kaçırmayız geçen sene gözüme çarpan oyunculardan biriydi fransa da birde nene vardı o transfer olmuş galiba

İnannamıyorum. Tam 1 saattir maç hakkında yorum yazdım ve cevapla butonuna basınca hepsi yok oldu. Nasıl iştir anlamadım. Umarım sistem üzerinde biraz daha iyileştirme yapılır... Bu kadar zaman kaybetme lüksüm malesef yok...

Herkes kendi yerinde olmalı.Stoperde Zan,Çetin,Turan varken Balta'yı koymak yanlış

Katılıyorum. Hakan'da stoper vasıfları yok. Ayağı Servet ve Gökhan'dan iyi top yapıyor diye stopere çekmek yanlış olur. Daha savaşçı, ikili mücadelede ayakta kalan adam oynamalı savunma göbeğinde. Futbol geçmişinde "forvet arkası" yazan bir adam zor oynar stoperde. Solbekte iyi Hakan.

Öcelikle maçın büyük bir kısmını izledim ve bu maçın bizim için bir ölçü olucağını sanmıyorum. ama bazı futbolcular bana yeni sezon öncesi umut verdiler ve dikkat ettiniz mi bilmiyorum alt yapıdaki oyuncular çok büyük bir özgüvenle oynadılar. Kaleci Emirhan çok genç olmasına rağmen sanki rijkaarda hocam bu sene formayı bana verin dedi. Bu rakip ölçü olamaz ama Emirhan ilk yarıdaki pozisyonlarda refleksleri iyi kendini bilen ne yapması gerektiğini bilen ve topu bence oyuna iyi sokan hızlı bir kaleci. Emirhan bence bu sene formayı kapacak.

Ali Turan: 11'i zorlayacağı için önünde oynayan isimlerin performansını arttırmasına neden olucaktır. Rekabet işe yarar ve Alininde Servetten eksiği yok. Servet biraz daha güçlü. Ama Alinin tekniği gayet olumlu. Servet gibi bam güm vurmuyor.

Çetin: Daha alması gereken çok yol var. Ama hücuma ilk yarıda epey destek verdi doğrusu şaşırttı beni.

Musa: M.Topalın geldiği ilk sezon gibi. Eğer önündeki Cana'dan iyi birşeyle kaparsa yavaş yavaş formayı alır. Daha 18 yaşında zaten kendisini geliştirecektir.

Serdar Özkan: Hazırlanın arkadaşlar bence bu yılın en büyük transferi olabilir. yeteneğini tartışmıyorum zaten eğer Ayhan gibi değişim gösterirse bir 10 yıl oynar bu kulüpte. Hadi Serdar şaşırt herkesi.

Aydın: Bu sene son şansı olduğunu umarım biliyordur. Fiziğini geliştirirse ki artık bunun mümkün olucağını sanmıyorum takımın en yetenekli ismidir. ama bunu pek mümkün görmüyorum arık. Yine aynı Aydın.

Emre Çolak: Çok değil 1-2 sene sonra İniestamız olabilir. Herşey ona ve rijkaarda bağlı. Şans verilirse oda iyi kullanırsa gerçekten yeteneği 10 üzerinden 7.

M.Batdal: Son vuruşlarda çok kötüydü. Ama ayaklarına hakim bir futbolcu. Servis yapabilme özelliğinede sahip. Nondanın büyük versiyonu diyebiliriz. Son vuruşlarının geliştirirse ki bunuda ilk maçtaki heyecanına veriyoruz belki iyidir son vuruşları önü açık bir oyuncu.

Diğer oyuncular hakkında pek sağlıklı bir yorum yapabileceğimi zannetmiyorum pek iyi takip edemedim. Ama şunuda belirteyim bu orta sahayla bu defans dörtlüsüyle işler yürümez arkadaşlar.

Sabri---Neill----XxX---H.Balta

XxX---Cana---XxX

Elano---Baroş---Arda

Daha 3-4 eksiğimiz var. Orta sahayı M.sarp barış ayhana bırakırsak geçen seneden farkı olmaz. Kanatlarada en azından Kewell ın sözleşmesi yenilenmeli. Kallström,İnler gibi orta sahaya en az 2 üst düzey adam almamız lazımki Cana nın ne yaptığı belli olsun. Defans göbeğine Mathijsen gibi adam alabilsek ne mutlu bize. Bence artık Servetinde piyasası iyken gönderilmeli. 3-4 milyon € piyasası vardır. Görüyoruz sonuçta Rijkaardın oynatmak istediği oyuna uymuyor. Bu maçtada tuhaf tuhaf hareketlerde bulundu. Sonuçta adamlar alt lig topçuları sen onlara abilik yapman gerekirken adamlarla dalaşmaya çalıştı. Allahtan efendice sesizce gittler. Yakışmıyor Servet...

[video=youtube;lofYaKKUgH4]https://www.youtube.com/watch?v=lofYaKKUgH4[/video]

[video=youtube;NQ3hEyApy88]https://www.youtube.com/watch?v=NQ3hEyApy88[/video]

[video=youtube;VBcsfsbd5_A]https://www.youtube.com/watch?v=VBcsfsbd5_A[/video]

[video=youtube;oHmUH6wgj0A]https://www.youtube.com/watch?v=oHmUH6wgj0A[/video]​

Ben de yazam:

Emirhan: Toplar ustune geldi de cevik bir kaleciye benziyor. Hizli ve ayagi iyi. Yan toplarda her Turk kalecisi gibi vasat.

Sabri: Suursuzluguyla goz doldurdu. Yerini Ali'ye kaptirabilir.

Gokhan: Kazma ve agir diyenler baska Gokhan'dan bahsediyor heralde. Cunku ozellikle dikkat ettim teknigi cok iyi, ve bir stopere gore gayet hizli. Herkesin ayilip bayildigi Mathijsen'den hizli bir kere. Sadece Servet kadar iyi konsantre olamiyor oyuna, o yuzden adam kacirabiliyor. Oynadikca muthis olur.

Hakan: Stoper degil. Sol bek mi bakacagiz. Ayagindaki topu verdi ve gol yiyorduk az daha. Yedek olur bu sene.

Cetin: Kendisinden ne bekleniyor bilmiyorum ama iyi bir oyuncu olamayacagi asikar. Takasla gider.

Musa: Cok gozukmedi. Teknigi de vasat. Ama ileri cikislari fena degil. On liberonun yedegi olur.

Mustafa Sarp: Seviyesini buldu diye dusunmustum ama fazla optimist dusunmusum. Kleve'de oynar mi tartisilir.

Baris: Sag kanattaydi, gol atti ama her zamanki Baris'ti. Futbol zekasi Kleveliler kadar. Iyi bir yedek olur.

Arda: Solda ve ortada oynadi, surekli yer degistirdi falan. Cok etkili degildi ama teknik ve oyun zekasi olarak her zaman iyidir. Fiziginde eksiklikler var, agirlasti ve cabuk yoruluyor. Buna cozum bulmali.

Aydin: Savruk oynayarak bizi mest etti. Bir pozisyonda birkac adami gecip Baros'a "Al da at." dedi ama onun disinda is yok. Gidebilir.

Baros: Golunu yazdi sef. Iki-uc pozisyonu da rakibin mahalle takimi olmasi sebebiyle atmadi. Her daim reis.

Bu 1. yariydi 2'yi simdi yazicam

Maç hakkında en ufak bişey bilmiyorum beyler. Kim iyi oynadı, golleri kim attı biri söylerse sevinirim .

Maçın çok detaylı açıklamasını yazmıştım fakat cevapla butonuna basınca hepsi yok oldu. Malesef tekrar yazacak zamanım yok. Bir kaç gün öncesine kadar böyle sorunlar pek olmuyordu. Sistemde bir sorun mu var anlamış değilim.

Kısaca yazacak olursak,

Maçın genelinde takım gayet iyi oynadı. Sadece maçın başlarında biraz tutukluk vardı ve kalecimiz Emirhan müthiş işler başardı. Sonrasında maçın sonuna kadar üstün bir oyun çıkardık. Zayıf rakip denebilir ancak, 8 gündür idman yapan bir takım olduğumuzu unutmamak lazım. Açıkçası ilk defa bireysellikten çok takım olma yolunda önemli izlenimler edindim. Yeni transferler gayet yerinde. Serdar çok etkili bir oyun sergiledi ve ilk 11'de oynarsa hiç şaşırmam. Mehmet Batdal'ın inanılmaz fiziği var. Sadece daha sert şutlar atmasını beklerdim. Bunu geliştirirse ve kafa vuruşlarına çalışırsa, Türkiye'nin yetiştirdiği en iyi forvet olabilir. Fiziği çok çok iyi... Musa gayretli oynadı fakat daha çalışması lazım. Ali Turan oldukça başarılıydı. Lorik Can kapı gibi desem yeterli olur herhalde.

Mevcut oyuncularımız geçen seneye göre kendilerini toparlamış gibi görünüyorlar. Zaten hepsinin kalitesi belli. Arda oyunda kaldığı sürece çok iyiydi. Genç oyuncularımız takım oyununu gayet başarılı bir şekilde oynadılar. Baros'u anlatmaya zaten gerek yok. Oyuna ağırlığını koyunca maçın şekli değişiyor. Emre Çolak favori yıldız adayım. Eskiye nazaran topu ayağında çok fazla tutmuyor ve takımı iyi organize ediyor. Bu sezon daha fazla şans bulacaktır.

Geçmişte ilk hazırlık maçları çok can sıkıcı ve ağır olurdu. Bu sefer takımı ilk 20 dakika hariç çok istekli gördüm. Takım gibi oynamaya başlıyoruz artık...

Bir kaç sağlam takviyeyle müthiş bir takım olacağız gibime geliyor.

Ikinci yari:

Ali Turan: Cok iyiydi. Cikislari, savunmasi, topu kullanmasi falan hepsi yerindeydi. Iyi bir oyuncu oldugunu belli etti. Yalniz stoper oynar mi bilemem

Serkan: 1-2 kere gordum

Servet: Iyiydi, topu sisirme hastaligi devam ediyor hala. Belki de pas veriyor ama teknigi yuzunden sisirmis gibi oluyor

Ahmet Kesim: 2-3 kere gordum

Cana: Saglam bir adam, ileri falan da cikiyor, 30 dakika oynadi ve idmansizdi, oynadikca kalitesi gun gibi ortaya cikacak.

Ayhan: Kalbimizde ve de reis. Cana'nin yaninda iyiydi. Fizigi eskisi gibi degil ama rakibi rahatsiz etmesi ayni eski Ayhan. Top kontrolu ve sakinligi de diger orta saha oyuncularinda yok. Degerli bir adam.

Emre Colak: Mis gibiydi. Paslari, topu cok tutmamasi, yardimlasmasi falan 10 numaraydi. 20-30 mac oynamali bu sezon.

Serdar: En iyi Turk transferlerimizden olacak. Hizi, tek toplari, araya kacmasi hepsi cok iyiydi. Pinoya gerek yok.

Caner: Gol atti.

Mehmet Batman: Cok top ezdi, olmasini istedigimiz forvet degil ama iyi bir alternatif olacak. Jo'nun etkili olabilen ve defansin arkasina kacabilen versiyonu

Cumhur: 15 dakika oynadi, fena degildi.

Üst Alt