Hazırlık Maçı | Qarabağ 1-2 Galatasaray | MS | 26 Mart | Haber Global - Sayfa 50 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Qarabağ 1-2 Galatasaray | MS | 26 Mart | Haber Global

Qarabağ iyi takım olabilir, takım fazlasıyla eksik olabilir, ancak ortada olan şey şu ki, bu takımda bir ölü toprağı var, endişe verici derecede dağınık bir görüntü mevcut. Bireysel olarak oyuncu eleştirisi yapmaktan ziyade takım olarak bir sıkıntı olduğunu kabul etmek lazım. Kasımpaşa ve Konya maçlarında da bu belirgindi, as oyuncular oynadığında da aynı problem var. Ne yapıp edip şu görüntüyü değiştirmesi lazım hocanın. Durup durup son düzlükte yapılacak iş değil bu. Vites artırmak gerekirken vites düşürüyoruz, inşallah tehlikenin farkındadırlar.

SM-G970F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Mertensin etkisi %50 bence bu durumda.
Teknik taktikten ziyade kaşar topçu kalmadı takımda direkt sırtlıyordu ve o kotarınca bir iki kişi daha dahil olup saha içinde çok rahatlatıyordu takımı, takım şuan mental olarak geçen yıldan kesitler sunuyor.
Mertens 11'e dönene kadar bir şekilde 3 puanı almak lazım zaten bi adana maçında olmaz veya sonradan girer diye tahmin ediyorum.

Bir şekilde orta sahayı Berkandan kurtarmali oliviera torrera oynamalı oda olmuyorsa oluviera torrera mitso oynamaliyiz mertens gelene kadar çünkü orta sahadan top cikaramayinca hem defans kötü gözüküyor hem hücuma cikamayip çok pozisyon veriyoruz.
Muslera
Boey Nelson Abdülkerim kazimcan
Torrera
Rashitsa mitso oliviera Kerem
Icardi
Kadro mertens gelene kadar bu şekilde olmalı

Bir şekilde orta sahayı Berkandan kurtarmali oliviera torrera oynamalı oda olmuyorsa oluviera torrera mitso oynamaliyiz mertens gelene kadar çünkü orta sahadan top cikaramayinca hem defans kötü gözüküyor hem hücuma cikamayip çok pozisyon veriyoruz.
Muslera
Boey Nelson Abdülkerim kazimcan
Torrera
Rashitsa mitso oliviera Kerem
Icardi
Kadro mertens gelene kadar bu şekilde olmalı

Kaan’ı da kullanabiliriz 6 numara olarak aslında. Önünde Torreira-Oliveira. Midtsjö küsmüş herhalde saçma sapan takılıyor

Torrenti hiç sevmezdim vs. Ancak dikkatimi çeken birkaç şey vardı. Oyunculara sahada nerede durmaları gerektiğini. Pasin ilk nerden çıkıp ne tarafa akacağını hücumdaki oyuncuların yine nerde durup ne yapmaları gerektiğini antrenmanda sürekli calistiriyodu. Pek parlak maçlar gecirmesekte (ki kadro ciddi kötüydü) bir çalışma bir deneme görüyorduk iyi kötü Yine Terim her nekadar yanlış kullandirsada bir pas oyunu vardı evet yavasti orjinali ile alakası yoktu ama biseyler deniyoduk. Yani şuan bu bile yok. Ben anlamadim. Oyuncular bireysel anlamda iyi ve yıldız diye kendileri bunu otomatik yapacak diye birşey yokki. Bir sistem içinde iyi olan futbolcular bunlar sonuçta. Yani Okan hoca bunlari es geçmişse yada boyle birsey kullanmiyosa zaten geçmiş olsun. Yıldızlar biseyler yaparsa şampiyon oluruz yoksa Allah yardımcımız olsun. Okan bunu yaptırdığı halde olmuyorsa sistemde sıkıntı var demektir.

Kaan’ı da kullanabiliriz 6 numara olarak aslında. Önünde Torreira-Oliveira. Midtsjö küsmüş herhalde saçma sapan takılıyor
Evet oyuna ilk girdi isteksizdi sonra açıldı dikine oynadı çalım atti ara pasi attı beğendim hocanın işi bu oynatarak kazanacak .
Kaan Ayhan konusunda ben de senin gibi düşünüyorum ama ikinci yari elimizde oyuna sokacak yerli için Kaan joker hem sağ bek hem orta saha hem de stoper için. Geçen Konya maçı orta sahayı rakibe vereceğimize emin bayramı alıp Kaan Ayhan i keşke orta sahaya atsaydı hoca 1-0 önde iken o maç da gitmezdi.

Takımın sürekli aralardan dolayı ritim eksikliği var bu da çok normal. Yeni kurulan bir takım hiç bir zaman ilk sezonunda makine gibi oynayamaz. Oyuncu değişse de yada aralardan sonra ritim kaybetse de belirli bir düzen olması için takımın oturması ve onun için de belirli bir zaman gerekir. Arsenal, City, Lens gibi takımların hepsi bir sabrın sonucunda oluşmuş takımlar hatta bu gün oynadığımız Karabağ da aynı. Sürekli TD gönderme, tartışma işinden vazgeçip artık bir TD ile uzun süreli çalışmalıyız Okan hoca veya X isimden bağımsız, sezon öncesinde yabancı isteyişimde aslında bu Okan hocaya sabır gösterilmeyeceğini sürekli saldırılacağını tahmin edebildiğim içindi.

İlk 11 de sadece oliviera vardı direk 11 oyuncumuz yani gerçekten gereksiz bir panik var..Konya maçında da yediğimiz gole kadar Giresun deplasmanında sivas deplasmanında ne oynadiysak onu oynadık sadece son 15 dakika okan hoca aşırı panikleyip çift forvet orta sahayı boşaltma işlerine girdi girmemiş olsa kazanma ihtimalimiz çok yüksekti...Sakin olmamız lazım öyle bir hava var ki sanki 5 haftadır kaybediyoruz...14 maçlık seri sezonun en berbat futbolunu oynayıp kaybettiğimiz maçtan sonra başlamıştı bir iki maça bakıp yangın yapmayalım..

Güzel ve Dostça geçen harika bir maç oldu. Zubir harika oynadı çok beğendim. Bizde sahanın en iyisi Kaan idi Okanda beklediğimden çok top çıkardı. Maçı da doğru bir penaltı kararıyla Süperstarımız Mauro İcardi ile kazandık mutluyuz Zaniolo çok klas ama fizik toparlanacak daha.InCollage_20230327_015803136.jpg

SM-M127F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt