Hazırlık Maçı | Qarabağ 1-2 Galatasaray | MS | 26 Mart | Haber Global - Sayfa 49 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Qarabağ 1-2 Galatasaray | MS | 26 Mart | Haber Global

Bir kaç seyi unutmamak lazim.

1. Qarabag kötü bir takim degil, Olympiakos, Freiburg gibi takimlara karsi berabere oynamis takim. Ha A-klas degil ama bizim ligdeki çogu takimdan daha iyiler.

2. Dubois Galatasarayda en kötü maçini oynadi ve adamlarin en güçlü oyuncusu onun sayesinde costu ve tempoyu belirleyebildi Dubois sayesinde.

3. Yunus sol kanat olamaz. Olamadi zaten. Yusuf ve Berkan orta sahada ayni anda olamaz. Bunlar ligde olmayan durumlar zaten.

4. Üstteki noktalar olmasani ragmen Gomis üç net pozisyon yakaladi, Berkan'in sutunu kaleci müthis kurtardi. Ve bir kaç kere yanlis tercihlerle daha tehlikeli pozisyon olabilirdi. Kötü bir maç'a ragmen bir kaç pozisyon kaçirdik ve yinede galibeyet yakaladik.

Bencede kötüydük ama karalari baglayacak durumda yok.

Okan bugün Giresun performansı verdi. Beni şaşırttı. Kaan'ı çok beğendim. Nelsson niye yok demedim. Icardi,Torre girer girmez istediğimizi, yani skoru bize veren ikili oldu. Kanatlarda Kerem,Rash mumla aradık. Büyük eksikti bu kısım. Dolayısıyla ataklar da gelmedi, Boey olmayınca da Dubo kalemizde tehlike yarattırarak topçuyu meşhur etti. Boey olsaydı Zubir Mubir duymazdık. Bu kadro zaten neden ben yedeğimin karşılığıydı.

Bu takım 11-12 sezonu gibi yeniden kuruldu. Uyum sorunu, zaman zaman temponun düşmesi, her maç istenilen seviyede bir oyun olmaması belki tek hedef lig olduğu için doğal gelmiyor olabilir ama bu lig DK, deprem derken iki kere ara verdi. Bu ister istemez yakaladığın tempoyu, istediğin kadar hazırlık maçı yap, lig gibi verim alamazsın. Ara girmese zaten dolu dizgin giderdik. Toparlanmaya da gerek olmazdı. Üstelik çok plansız bir ara olduğu için ikincisi, hazırlık için bir takım ayarlamanın bile güç olduğu bir ortam oldu. En baş örnek,Adana ile olan maçın iptali.

O olmasaydı bu olmasaydı falan bahaneden başka bir şey değil. Bunlar sadece bizim başımıza gelmedi herkes etkilendi bu durumdan. Takım bana göre şu anda hiç iyi durumda değil ve bunu söylemek de düşmanlık yapmak değil. Nasıl takım iyi oynadığında hocayı övüyorsak kötü oynadığında da eleştiririz. Umarım takım bir an önce toparlanır. Son maçlardaki gibi devam edersek işimiz zor.

Okanın td md olmadığını
İdman falan yapmadığımız
Yusuf kazığının girdiğini
Zaniolonun overrated olduğunu
Yunusun küçük takım topçusu olduğunu
Şampiyonluğun ciddi ciddi riske girdiğini
Matayla gomisin bittiğini
Rashicanın takımın en önemli parçası olduğunu

Görüp anladığımız bir maç oldu,izlemeyenler için yazdım amme hizmeti

O olmasaydı bu olmasaydı falan bahaneden başka bir şey değil. Bunlar sadece bizim başımıza gelmedi herkes etkilendi bu durumdan. Takım bana göre şu anda hiç iyi durumda değil ve bunu söylemek de düşmanlık yapmak değil. Nasıl takım iyi oynadığında hocayı övüyorsak kötü oynadığında da eleştiririz. Umarım takım bir an önce toparlanır. Son maçlardaki gibi devam edersek işimiz zor.

Nesi bahane yahu?
Bu takımda bugün kaç 11 oyuncusu yoktu.
Bunu demek bahane mi?

Zaten eleştirdik iyi-kötü olanı.
Ben eleştiri yapmıyormuşum gibi saçmalamayın lütfen.

Herkes etkinlendiyse hangi takımın oyunu çok über bir performansta o vakit onu söyleyin? Ben bu anlamda bir kıyas yapmadım yazılarımın içinde çünkü. Ama siz yapıyorsanız rakiplerimizin bizden iyi olduğunu söylüyorsunuz. Nesi iyi ? Biz neyi yapamadık, onlar da ne iyi? Hakem konusundan bağımsız soruyorum.

Nesi bahane yahu?
Bu takımda bugün kaç 11 oyuncusu yoktu.
Bunu demek bahane mi?

Zaten eleştirdik iyi-kötü olanı.
Ben eleştiri yapmıyormuşum gibi saçmalamayın lütfen.

Herkes etkinlendiyse hangi takımın oyunu çok über bir performansta o vakit onu söyleyin? Ben bu anlamda bir kıyas yapmadım yazılarımın içinde çünkü. Ama siz yapıyorsanız rakiplerimizin bizden iyi olduğunu söylüyorsunuz. Nesi iyi ? Biz neyi yapamadık, onlar da ne iyi? Hakem konusundan bağımsız soruyorum.

Sadece bugün için konuşmuyorum. Konuşmanın başından beri 14 maçlık seriye rağmen vurgusu yapıyorum. Hala kaç tane oyuncu yok diyorsun. Kasımpaşa maçını ıkına ıkına kazanırken kaç oyuncu yoktu? Konya maçında kaç oyuncu yoktu? Kimsenin bizden iyi olduğunu söylemiyorum. Bu kadroyla her şeye rağmen çok daha iyi oynamamız gerektiğini söylüyorum.

Sadece bugün için konuşmuyorum. Konuşmanın başından beri 14 maçlık seriye rağmen vurgusu yapıyorum. Hala kaç tane oyuncu yok diyorsun. Kasımpaşa maçını ıkına ıkına kazanırken kaç oyuncu yoktu? Konya maçında kaç oyuncu yoktu? Kimsenin bizden iyi olduğunu söylemiyorum. Bu kadroyla her şeye rağmen çok daha iyi oynamamız gerektiğini söylüyorum.

Ben de verilen ara sebebiyle bu temponun istenen verimde olmadığını söyledim zaten. Bunun için istikrar şart. Sadece isimlerde değil, bizim tempomuzu koruyacak maçların olması da önemliydi. Çünkü serimiz böyle geldi. Neyse, gelelim hazırlığa hocalar bu maçlarda genelde herkese şans verir. Bu hep böyledir. Çünkü verilmeyince de soruyoruz. Genç sok diyoruz ama aynı zamanda skoru da görünce delleniyoruz. Ama bu sefer Allah korusun Boey'e bir şey olsa gördük işte Dubo'yu. Bunu lig maçında, hiç oynatmadan şak diye yedeği olarak koyup izlediğimizi bir düşünün...Bu maçlar bunlar için de değil mi...İkinci ara zaten hiçbirimizin tahmini olan bir ara değildi, tüm ligler devam ediyor, ülkemiz desen bu konuyla hâliyle ilgileniyordu. Gidip hazırlık yapma gibi bir durumumuz bu açıdan olmadı, antrenman ne kadar yetebilir ki...Son gün sınava çalışan öğrencinin ne kadar başarılı olma ihtimali varsa özetle biz de o kadar bu noktada başarılı olduk diyebiliriz. Ben ikinci aranın bize fren olduğunu düşünüyorum. Antrenmandan ziyade bize maç temposu gerek. Bir iki maça inşallah ritmi buluruz.

Ben de verilen ara sebebiyle bu temponun istenen verimde olmadığını söyledim zaten. Bunun için istikrar şart. Sadece isimlerde değil, bizim tempomuzu koruyacak maçların olması da önemliydi. Çünkü serimiz böyle geldi. Neyse, gelelim hazırlığa hocalar bu maçlarda genelde herkese şans verir. Bu hep böyledir. Çünkü verilmeyince de soruyoruz. Genç sok diyoruz ama aynı zamanda skoru da görünce delleniyoruz. Ama bu sefer Allah korusun Boey'e bir şey olsa gördük işte Dubo'yu. Bunu lig maçında, hiç oynatmadan şak diye yedeği olarak koyup izlediğimizi bir düşünün...Bu maçlar bunlar için de değil mi...İkinci ara zaten hiçbirimizin tahmini olan bir ara değildi, tüm ligler devam ediyor, ülkemiz desen bu konuyla hâliyle ilgileniyordu. Gidip hazırlık yapma gibi bir durumumuz bu açıdan olmadı, antrenman ne kadar yetebilir ki...Son gün sınava çalışan öğrencinin ne kadar başarılı olma ihtimali varsa özetle biz de o kadar bu noktada başarılı olduk diyebiliriz. Ben ikinci aranın bize fren olduğunu düşünüyorum. Antrenmandan ziyade bize maç temposu gerek. Bir iki maça inşallah ritmi buluruz.

Umarım buluruz.

Qarabag takimini tebrik ediyorum. Cok organize bir takim. Süper Lige göre cogu takimdan daha iyi olduklarini düsünüyorum. En son Neftci macinda direk rakipleri olan neftci Qarabag kadar oynamiyor. Umarim Bütün takimlari daha da gelisir.

Karabağ gayet iyi bir takım özellikle bu açıdan faydalı bir maçtı, Takımda en çok Okan,Kaan ve Gomis'i beğendim oyuna girdikten sonra Midtsjö'de fena oynamadı. Ek olarak Icardi ve Torreira'yı son maça göre biraz daha hazır gördüm diyebilirim. Yusuf yine istenenden çok uzaktı keza Ross da uzun süredir oynamamanın etkisiyle baya zorlandı ilk yarıda. Zaniolo oldukça etkisizdi yani bilmiyorum fiziksel eksikliğinden mi yoksa takımla uyum yakalayamadığı için mi ama şu anda ideal kadroda oynayacak durumda görünmüyor umarım performansını yükseltir. Ayrıca sahada rakip oyuncularla gereğinden fazla uğraşıyor bu konuda uyarılması gerekiyor diye düşünüyorum. Mertens tam hazır olarak dönerse Rashica-Mertens-Kerem ile oynamak şu aşamada daha ideal olacak gibi.

Qarabağ iyi takım olabilir, takım fazlasıyla eksik olabilir, ancak ortada olan şey şu ki, bu takımda bir ölü toprağı var, endişe verici derecede dağınık bir görüntü mevcut. Bireysel olarak oyuncu eleştirisi yapmaktan ziyade takım olarak bir sıkıntı olduğunu kabul etmek lazım. Kasımpaşa ve Konya maçlarında da bu belirgindi, as oyuncular oynadığında da aynı problem var. Ne yapıp edip şu görüntüyü değiştirmesi lazım hocanın. Durup durup son düzlükte yapılacak iş değil bu. Vites artırmak gerekirken vites düşürüyoruz, inşallah tehlikenin farkındadırlar.

SM-G970F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Qarabağ iyi takım olabilir, takım fazlasıyla eksik olabilir, ancak ortada olan şey şu ki, bu takımda bir ölü toprağı var, endişe verici derecede dağınık bir görüntü mevcut. Bireysel olarak oyuncu eleştirisi yapmaktan ziyade takım olarak bir sıkıntı olduğunu kabul etmek lazım. Kasımpaşa ve Konya maçlarında da bu belirgindi, as oyuncular oynadığında da aynı problem var. Ne yapıp edip şu görüntüyü değiştirmesi lazım hocanın. Durup durup son düzlükte yapılacak iş değil bu. Vites artırmak gerekirken vites düşürüyoruz, inşallah tehlikenin farkındadırlar.

SM-G970F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Aynen öyle. Konsantrasyon ve sinerji üst düzeye çıkarılmalı, bi rehavet hali var

Üst Alt