Hazırlık Maçı | Thun 1-1 Galatasaray | M.S | 12 Temmuz | D-Smart - Sayfa 25 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Thun 1-1 Galatasaray | M.S | 12 Temmuz | D-Smart

Takip edenler için şöyle bir açıklık getireyim. Birhan ile Gökay pozisyon olarak yakın olsalarda oyun tipi olarak farklı oyuncular.

Birhan 15-16 yaşına kadar bir öne libero iken fiziki standartlarını geleceği yer belli olduğu için daha çok ortaya dönmüştür ama net bir 8 numara değildir. en faydalı olacağı yer 3 lü orta sahada iç diye tabir etiğimiz bölgelerdir. Teknik yönden sıkıntısı yoktur. press gücü yüksektir (sağ taç çizgisine yakın bölgede 3 tane baskı sonrası top kaybına zorladığı pozizyonlar örnek), aynı zamanda 2 yada 3 farklı pozisyonda oyunun yönünü sağ kanada değiştirdiği paslarda en sevdiği işlerdendir. Yani kısacası Birhan klasik bir 8 numara gibi bir senede 10 asist yapacak adam değildir ama geride oyunu iyi yönlendiren bir oyuncudur.

Gökay ise şu an yaş grubu için net bir 8 numara ama allah vergisi ile fiziki olarak daha üstündür 2 yaş bile küçük olsa. Asist yapar, topla oynamayı daha çok sever, pas ve oyun görüşü yüksektir. Bir arkadaş Renato Sanches yazmış ama benzerlikleri yoktur. Sanches in oyunu top hakimiyeti ve toplu driblingler üzerine kurulu iken. Gökay daha statik ama daha görerek oynamaya çalışan pas oyununa yatkındır

Maçı izlemedim ama, Gökay hakkında çok olumlu bir sürü yazı okudum. Lakabı da oyun stili ve şutları ile benzetildiği için Gerrard imiş. Burada da olumlu yorumları görünce umutlandım.

Maçı izlemedim ama, Gökay hakkında çok olumlu bir sürü yazı okudum. Lakabı da oyun stili ve şutları ile benzetildiği için Gerrard imiş. Burada da olumlu yorumları görünce umutlandım.

katiyen yetenekli oldugunu hemen belli ediyor
ztn yetenekli olmasa 99lu cocugu cagirmazdi Jor
birhan sag bekte fln denenebilir, oyun stili olarak buyuk takim topcusu gibi gelmedi gokayin aksine

Takip edenler için şöyle bir açıklık getireyim. Birhan ile Gökay pozisyon olarak yakın olsalarda oyun tipi olarak farklı oyuncular.

Birhan 15-16 yaşına kadar bir öne libero iken fiziki standartlarını geleceği yer belli olduğu için daha çok ortaya dönmüştür ama net bir 8 numara değildir. en faydalı olacağı yer 3 lü orta sahada iç diye tabir etiğimiz bölgelerdir. Teknik yönden sıkıntısı yoktur. press gücü yüksektir (sağ taç çizgisine yakın bölgede 3 tane baskı sonrası top kaybına zorladığı pozizyonlar örnek), aynı zamanda 2 yada 3 farklı pozisyonda oyunun yönünü sağ kanada değiştirdiği paslarda en sevdiği işlerdendir. Yani kısacası Birhan klasik bir 8 numara gibi bir senede 10 asist yapacak adam değildir ama geride oyunu iyi yönlendiren bir oyuncudur.

Gökay ise şu an yaş grubu için net bir 8 numara ama allah vergisi ile fiziki olarak daha üstündür 2 yaş bile küçük olsa. Asist yapar, topla oynamayı daha çok sever, pas ve oyun görüşü yüksektir. Bir arkadaş Renato Sanches yazmış ama benzerlikleri yoktur. Sanches in oyunu top hakimiyeti ve toplu driblingler üzerine kurulu iken. Gökay daha statik ama daha görerek oynamaya çalışan pas oyununa yatkındır

sanches le benzetmeyi erken yaştaki fiziksel seviyeleriyle alakalı yaptım gökayı tanımadığım için oyunu hakkında pek bilgim yok ama renato sanches sadece topla oynamayı seven dribling yapan bir orta alan oyuncusu değil oyun bilgisi çok yüksek adeta 30 yaş tecrübesiyle oynayan bir oyuncu öyle olmasa zaten bayern bu paralara yatırım yapmazdı.

Doğru bunları yapan bir oyuncu ona lafım yok sadece en sivrilen özelliklerini belirttim.

sanches le benzetmeyi erken yaştaki fiziksel seviyeleriyle alakalı yaptım gökayı tanımadığım için oyunu hakkında pek bilgim yok ama renato sanches sadece topla oynamayı seven dribling yapan bir orta alan oyuncusu değil oyun bilgisi çok yüksek adeta 30 yaş tecrübesiyle oynayan bir oyuncu öyle olmasa zaten bayern bu paralara yatırım yapmazdı.

Hangi sistemi denedi ilk yari hoca?

Ilk yari takim begenilmis

4-2-3-1 oynadık sneijder bayağı etkindi sürekli top aldı savunma arkasına toplar attı klasik olarak sürekli sola kayarak oynadı bu yüzden brumayla iyi bir trafiğe girdiler carole da destekledi..

sağ kanat pek çalışmadı linnes vasattı sinanda etkili olamadı.

sneijder'in gövdesi çok büyümüş geldi bana.

Bruma maçta feci sivrildi toplar hep onla buluştu kanat değiştirdiği ilk pozisyonda golle bitirdi.

2.yarıyı boşver.

Bu işi bitik Olcanları falan oynatmayacaksın. Yerine genç çocuğu oynatın boşverin nedir bu kazmalardan çektiğimiz. En azından bir umudumuz olur bir şey olur diye

millet tarık donk olcan vs neden oynamış neden kadroya alınmış diyor ???
elbette ki alacak adı üstünde hazırlık maçı bu .
hoca herkesin son halini performansını görmek ister.
elbette lige bu kadro ile çıkacak hali yok . şu an deneme yanılma sürecinde.
ona göre kadro oluşturmak istiyor.
tabi lobi gücü evlatçılık takım içi çeteleşme maç başı prim rantı ne kadar izin verir bilinmez.

CSlXNWRWcAAYN4M.jpg:large

takimdaki bazi herifleri reise havale etmeli

koray: sakatlandi gerci ama rezil bi topcu oldugunu gostermistir
donk: kim aldiysa allah belasini vere
tarik: yukariya bkz
salih dursun: ayi gibi beli donmuyor
sabri: o da ayi gibi, gayriciddi bir adam
olcan: ilerde tek bir faideli maci yok geldiginden beri

Özeti şimdi izledim umut klasini konuşturmuş

__☆______☆_______☆_______☆__
Sent by Note 4, sponsored by Prandelli.

Üst Alt